הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

ג'וקים בבית

אמאל'ה יש ג'וקים בבית! את הג'וקים נראה בעיקר בבית בתקופת הקיץ, הם מגיעים לאזורים מוצלים, לחים וקרירים יותר ומחפשים אחר מזון. במאמר הבא תגלו איך הם נכנסים לביתכם, מה הם אוכלים לאכול ומה מושך אותם דווקא אליכם. כל המידע על ג'וקים בבית - קדימה מתחילים.

איך נכנסים ג'וקים הביתה?

כאשר רואים ג'וק בבית, תמיד מנסים להבין קודם כל, מאיפה יוצאים הג'וקים, איך הם נכנסים הביתה! אז בגדול ובקצרה, נתחיל בכך שזה לא הטיפול הכי טוב לחסום מקורות הגעה, כי זה כמעט בלתי אפשרי, בהמשך נסביר מה מושך אותם וברגע שתפטרו את בעיית "משיכת הג'וקים לביתכם", כנראה שהשאלה "מאיפה ג'וקים נכנסים" פחות תיהיה רלוונטית. אבל - בכל זאת! באנו לתת לכם את הידע, אז איך נכנסים ג'וקים הביתה? כך:

 • ג'וקים יוצאים מהכיור: הג'וקים חיים בביוב, זה מקום לח, קריר ומאפשר להם להתרבות, בנוסף - יש לא מעט מזון שיכול לסייע להם שם. לכן, אם תראו ג'וק יוצא לכם מהכיור - זה בהחלט אפשרות.
   
 • ג'וקים בביוב: אז בהמשך לפסקה הראשונה, אם תפתחו את הביוב כנראה שתראו ג'וקים ולא מעט. אם אתם חשים שמגיחים המון ג'וקים לביתכם בגלל פתח ביוב קרוב. תוכלו לטפל בעזרת ריסוס ביוב. אגב, לא פעם אנו רואים ג'וקים באסלה או בתוך חדר השירותים עצמו וכמעט תמיד הם מגיעים לאזור זה דרך צינורות ופתחי הביוב.
   
 • ג'וקים יוצאים מהמזגן: מזגן חלון או מזגן עילי אשר מותקן על גבי קיר - לרוב יהיה עם יציאה כלפי חוץ אל המנוע, מה שאומר שיש חור בקיר שדרכו עוברת צנרת המזגן. אם החור אינו אטום כמו שצריך, גו'קים יכולים לעבור מבחוץ לבפנים. בגלל שהמזגן קריר ובעל לחות, זה אזור מועדף. לכן, ייתכן ותראו ג'וקים יוצאים מהמזגן שלכם, אפשר לקרוא עוד על הנושא בעמוד ג'וקים במזגן.
   
 • ג'וקים בתוך התמי 4: הג'וקים לא נכנסים לביתכם דרך התמי 4, כמובן - הם הגיעו בדרך אחרת. אבל, בגלל שהתמי 4 אזור חמים ולח, ישנם זני ג'וקים כמו התיקן הגרמני (יימח שמו), שאוהבים להתרבות שם. ואז - נראה ג'וקים קטנים בכל אזור המטבח שיוצאים לנו מתוך התמי 4. כמו כן - הרחבנו עוד על נושא ג'וקים בתמי 4 כאן.
   
 • ג'וקים נכנסים מתחת לדלת: אם חשבתם שתוכלו למנוע את כניסתם בדרכים האחרות, הג'וקים יכנסו לכם בדלת הראשית! לא בדיוק, אבל מתחת לדלת  - הרווח הזה מספיק. אם חסמתם אותו, הצלחתם לעשות עוד מעצור קטן בדרכם אליכם, אבל זה לא מה שיימנע מהם להמשיך לנסות להגיע.
   
 • ג'וקים נכנסים דרך החלון: אם לא מהדלת, אז מהחלון. הג'וקים יכולים להיכנס לביתכם דרך החלון כי מה לעשות, יש להם כנפיים והם יודעים לעוף (כן, כן). אז רשת היא פתרון, אבל לעיתים יש רווחים קטנים לניקוז, יש חורים ברשתות ו..הנה, הם הצליחו שוב להיכנס. אז מה עושים? המשיכו לקרוא והבינו מה מושך ג'וקים, כי אם לא תעניינו אתם - הם לא יבואו.
   

מקק דופק בדלת

מה מושך ג'וקים ומה הם אוהבים לאכול?

אז למה הג'וקים נמשכים בבית שלכם, למה הם נמצאים שם ומה הם אוהבים לאכול? הנה כל הסיבות לכך שיש לכם ג'וקים בבית:

 • ג'וקים אוהבים לאכול כמעט הכל, אם יש לכם מזון פתוח וקופסאות, זאת יכולה להיות סיבה טובה להגעת ג'וקים.
   
 • כלים מלוכלכים? אל תצפו שהג'וקים יבואו וינקו לכם אותם, הם כן יבואו - אבל במטרה להשיג מזון.
   
 • משאירים זבל בסוף היום? במיוחד התיקן הגרמני אשר פעיל בשעות הלילה, יישמח לחטוף נשנוש לילי הישר מהפח שלכם.
   
 • גם מזון של בעלי החיים וחיות המחמד שלכם יכול להיות מאכל אהוב אצל הג'וקים.
   
 • מקומות אפלים, לחים וחמימים עם פירורים? הג'וקים שם! מאחורי התנור או המקרר יש לכלוך מצטבר, זאת סיבה נהדרת להגעת ג'וקים לביתכם.

אז הבנתם מה מושך את הג'וקים? בגדול - לכלוך ומזון. אם שאלתם את עצמכם למה יש ג'וקים בבית, זאת כמובן הסיבה וכן - הם אוהבים לאכול הכל.
 

אז מה בתפריט?

מכת ג'וקים בבית - מה זה אומר ומה לעשות?

במידה ויש לכם מכת ג'וקים בבית, כנראה שגם מדובר על ג'וקים קטנים בבית כי הם בדיוק התחילו להתרבות אצלכם. חברנו התיקן הגרמני מתרבה בקצב מהיר מאוד (לא שחסר לתיקן האמריקאי כן?). בכל אופן, כאשר יש מכת ג'וקים בבית כנראה שאת הבעיה הזו לא תצליחו לפתור לבד, הפתרון המהיר ביותר הוא הזמנת הדברה, כמובן - הדברת ג'וקים.
 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

איזה סוגי ג'וקים בבית נראה?

בישראל נמצאים שני זני ג'וקים נפוצים, התיקן הגרמני וכן, התיקן האמריקאי, הנה הסבר על כל אחד מהם:

 • התיקן הגרמני: במידה וראיתם ג'וקים קטנים בבית - הסיכוי הוא שראיתם תיקן גרמני. הוא למעשה מתרבה בקצב מהיר מאוד, עמיד מאוד נגד הדברה וקשה להרחיק אותו באופן עצמאי. במקרים בהם ראיתם מספר ג'וקים קטנים בבית, זה אומר שיש לכם לא מעט כאלו. הם פעילים בעיקר בלילה ולכן, אם ראיתם אותם במהלך היום - זה אומר שיש "מסיבה" בלילה. למידע נוסף והזמנת שירות, עברו לעמוד הדברת תיקן גרמני.
   
 • התיקן האמריקאי: זה בעצם ה"ג'וק" שכולנו מכירים, חרק מגעיל ושפל שפשוט מגעיל את רוב האכולוסיה. אם ראיתם אחד כזה, יכול להיות שהוא טעה בדרך. אפשר לרסס עם K300 ואחרכך לדאוג לשמור על מזון מכוסה וניקיון בייתי. אם יש ממש מכת ג'וקים ורואים בכל יותר תיקן, זה בהחלט הזמן להזמין הדברת תיקן אמריקאי.

ראיתי המון ג'וקים מתים בבית, מה זה אומר?

אם פגשתם בהמון ג'וקים מתים בבית שלכם, זה אומר שכנראה הם ניזונים ממשהו אשר מרעיל אותם, זה לא משהו רע כמובן - אבל כדאי לבדוק מה הסיבה. שיש בכלל ג'וקים בביתכם. זה יכול להוית שיש פיתיון ג'ל בביתכם שגורם לג'וקים למות, הג'ל יכול להחזיק חצי שנה כחומר פעיל ולכן, יש מצב ששכתם שהוא קיים. אופציה נוספת היא דלי עם חומר ניקוי שהתיקנים שותים אקונומיקה ופשוט מתים לאחר מכן. עוד משהו יכול להיות מלכודת עכברים - לוקחים מהרעל ופשוט מתים לאחר מספר שעות.
 

ג

אם יש ג'וקים בדירה שכורה, מי אחראי?

תלוי חוזה ותלוי בעל הדירה כמובן. בגדול - אי ניקיון של הדירה והשארת אוכל יכולים לגרום להגעת הג'וקים לביתכם. אז במקרה הזה - אתם כנראה אשמים שיש ג'וקים לא? אבל אם זאת דירה חדשה וגילתם בה ג'וקים, אתם יכולים לפנות אל בעל הדירה בבקשה להזמין ריסוס לבית. הכי טוב כמובן - שיהיה מוסדר בחוזה שיש הדברה פעם בשנה לפי מידת הצורך, כדאי לחשוב על כך מראש או לפחות בחוזה הבא לפני חתימה על שכירת דירה.