הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

ג'וקים במזגן

מצאתם ג'וק במזגן שלכם? לא יודעים מה כדאי לעשות על מנת להרחיקו. קראו בהמשך וגלו מה הגורמים להימצאות ג'וקים במזגן מהן ההשלכות להימצאותם במזגן שלכם? ואיך תוכלו למנוע אותם.

ג'וקים במזגן - מה מביא אותם?

נתקלתם בג'וקים במזגן שלכם? תוהים איך ביכלל קורה מצב שג'וק ירצה להסתתר דווקא במקום כזה שמכיל מצבי חום וקור קיצוניים? הנה כמה גורמים שיסייעו לכם להבין מדוע יש ג'וקים במזגנים:

 • בזמן שמזגן פועל על חום או לא פועל כלל הוא הופך ללח וחם מה שמושך את הג'וקים לתוכו - ג'וקים נמשכים למקומות חשוכים, לחים וחמימים והמזגן מספק להם מיקום מושלם להסתתר בו.
   
 • אוכל - ג'וקים במזגן ניזונים משלל מאכלים כגון אבק, בקטריות, שיערות ותאי עור מתים הנשאבים לחללים הפנימיים של המזגן ואם במקרה ביקרו עכברים במזגן קרוב לוודאי שהם השאירו צואה. דעו כי צואה של עכבר הוא המזון המועדף על ג'וקים. 

 

ג

איך למנוע ג'וקים במזגן עילי?

 קחו בחשבון שכדי להגיע לתוצאה מיטבית נטולת ג'וקים במזגן העילי שלכם יש לבצע הדברה ע"י מדביר ג'וקים מוסמך נוסף על דרכי המניעה. כאשר מדובר על מניעה בלבד חשוב להיעזר בטיפים הבאים על מנת למנוע ככל הניתן הימשכות של ג'וקים עתידיים למזגן שלכם:

 • חסימת צינור ניקוז - יש לרשת את חור צינור הניקוז של המזגן ממנו יכולים הג'וקים להיכנס למזגן. 
   
 • ניקיון - הקפידו לנקות את המזגן מליכלוך ובקטריות העלולים למשוך ג'וקים לתוכו. הקפידו לסגור מקורות מזון כמו פחי אשפה והימנעו מלהשאיר כלים מלוכלכים או שאריות מזון חשוף על המדף.
   
 • הפעילו את המזגן על קור - ג'וקים, כמו שנכתב מעלה נמשכים למקומות חמים ולחים. על מנת להרחיקם מהמזגן שלכם - הפעילו על קירור של מתחת ל25 מעלות או מצב טיפה האחראי על ייבוש הלחות המצוייה במזגן ובחדר. 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

כיצד ניתן להדביר ג'וקים במזגן?

חשוב שתדעו כי כאשר מדברים על ג'וקים ישנם מעל 4000 זנים שונים שלהם. "למרבה המזל" בישראל קיימים רק 7 זני ג'וקים ולכל ג'וק הדברה שונה ולכן כדי להשיג פיתרון מיטבי יש להיעזר במדביר מוסמך שיאתר את סוג הג'וק במזגן העילי שלכם ויתאים לו את סוג ההדברה הטוב ביותר.
 

לצורך העניין, במידה והמדביר יזהה ג'וק מסוג תיקן גרמני במזגן שלכם ריסוס בחומר הדברה רגיל לא יעבוד אלא רק באמצעות מלכודות ג'ל מיוחדות המכילות תירס ועמילן - שהם המזונות המועדפים על ג'וקים מסוג זה.

מהן הסכנות של ג'וקים במזגן?

בין אם מצאתם ג'וקים במזגן אלקטרה ובין אם בחברת מיזוג אחרת חשוב שתדעו כי ג'וקים אינם עוקצים אך הם עשויים להעביר מחלות אליכם ולמזון שאתם אוכלים כתוצאה משהייה לא הגיינית מבעוד מועד במיקומים כמו ביוב ופחי זבל לכן חשוב לפעול מהר להרחיקם ע"י מדביר שידע להתאים את ההדברה לפי הסוגי הג'וקים שבבית שלכם.

מה המחיר של הדברת ג'וקים במזגן?

מחיר הדברת ג'וקים במזגן יהיה יחסית מינורי מפני שמדובר בהדברה במקום נקודתי והוא יהיה בין 200 - 400 ש"ח. מה שאומר שהמחיר הממוצע שתקבלו הוא כ-300 ש"ח.

 

מחיר הדברת ג'וקים במזגן בממוצע

מחיר הדברת ג'וקים במזגן בממוצע: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

שאלות נפוצות על ג'וקים במזגן ביתי

אילו עוד חיות יכולות להגיע למזגן?

נוסף על הימצאות ג'וקים במזגן תוכלו למצוא גם עכבר במזגן וצרעות הבונות את הקן שלהן בחורי מזגן.


מהם סוגי הג'וקים הנפוצים ביותר במזגנים?

סוגי הג'וקים או התיקנים הנפוצים ביותר באיזורים חשוכים ולחים כמו מזגנים הם התיקן האמריקאי והתיקן הגרמני. ניתן למצוא הסבר מפורט עליהם בעמוד של הדברת ג'וקים.


האם ניתן להדביר באופן עצמאי ג'וקים במזגן?

ניתן להשתמש בחומרי ריסוס הנמכרים ברשתות הגדולות אך בד"כ מדובר בתוצאה חלקית בלבד המשפיעה על זן אחד של הג'וקים בשונה מהדברה מקצועית ע"י מדביר המתאים את חומר ההדברה במדוייק לסוג הג'וקים במזגן שלכם.