הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

ג'וקים במטבח

גיליתם ג'וקים במטבח שלכם? מתחת תקראו מה מושך אותם למטבח שלכם, כיצד ניתן להיפטר מהם בעצמכם, כמה עולה סיוע של מדביר מוסמך וגם כיצד ניתן לאתר אותו בצורה מיטבית ועוד מידע חשוב בכל הקשור להרחקת ג'וקים ארונות המטבח שלכם.

איך לזהות ג'וקים קטנים במטבח?

ג'וקים קטנים במטבח לרוב יזוהו ע"י המדבירים כתיקנים גרמנים, הנחשבים קטנים וצרים יותר מהתיקן האמריקאי שנחשב גדול.

 

לתיקן גרמני פס כהה על הגב שלו ותוכלו להבחין בו בעיקר באזורים קטנים וחשוכים כמו מגירות וארונות מטבח, מתחת למקרר ובמנוע שלו, מאחורי מוצרי חשמל נוספים כמו תמי 4 (קראו עוד על ג'וקים בתמי 4) ובתנור.

איך מגיעים אלי ג'וקים קטנים למטבח?

ג'וקים קטנים מגיעים למטבח שלנו לרוב מרכוש נגוע ומקרטונים. ב"רכוש נגוע" אנו מתכוונים לרכוש יד שניה שהבאתם הביתה ובקרטונים אנו מתכוונים לכאלו שהבאתם לבית מהרחוב לצורך אריזה לקראת מעבר או לחילופין, משקיות נייר ואריזות מזון מהיר שהזמנתם מבחוץ. למידע נוסף על איך ג'וקים מגיעים אלינו הביתה.

 

ג

האם אוכל להיפטר מג'וקים קטנים במטבח בעצמי?

בהחלט תוכלו לנסות להיפטר מג'וקים במטבח בעצמכם ע"י רכישת סוגים שונים של פתיונות ג'ל ודבק, הסיבה לרכישת סוגים שונים היא כי כיום הג'וקים הקטנים במטבח הם לרוב גרמניים, שנחשבים עמידים יותר לסוגי הפתיונות השונים ולכן צריך לנסות להיפטר מהם בעזרת סוגי רעלים שונים. פזרו את המלכודות בתוך הארונות, מתחת למקרר ובאזורי מרווח שמתחת ומאחורי מוצרי חשמל אחרים.

 

במידה וכעבור יממה הבחנתם בג'וקים מתים - הדבר עשוי להעיד על הצלחת המשימה. אך אם היבחנתם בכאלו שעדיין חיים במטבח שלכם, הדבר יעיד על חיסול חלקי, מה שאומר שבעצם לא עשיתם כלום כי מספיק שיש ג'וק אחד במטבח כדי שיוכל להתרבות.

 

אם כך הדבר, צרו קשר עם מדביר מוסמך שיגיע לנטר ולחסל את הג'וקים מהשורש. קחו בחשבון שמדבירים מעניקים גם תקופת אחריות שבמסגרתה הם צפויים להגיע שוב ועל חשבונם כדי להיפטר מג'וקים שלא חוסלו בנגל'ה הראשונה.

מה ג'וקים במטבח אוהבים לאכול?

ג'וקים קטנים במטבח יזינו את עצמם כמעט מכל אמצעי שיספק עבורם ערכים תזונתיים שהם זקוקים להם. כדוגמת: אוכל של חיית המחמד שלכם, פירורי לחם ועוגיות ועד קרטונים ושאריות זבל.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

כמה עולה להיפטר מג'וקים קטנים בארונות מטבח?

כדי לדעת כמה עולה להיפטר מג'וקים קטנים בארונות מטבח צריך קודם לדעת באיזה ג'וק מדובר. ברוב המקרים הג'וק שיכבוש את המטבח שלכם יהיה מזן התיקן הגרמני.

 

השיטה המתאימה ביותר לחיסולו היא ריסוס בשילוב הצבת פתיונות ג'ל ומדבקות רעל, אותם המדביר יניח במיקומים אסטרתגיים לפי הניטור שיבצע אחר הג'וקים קודם לכן. מחיר הדברת ג'וקים קטנים בארונות מטבח נע בין 350 - 500 ש"ח. המחיר צפוי לרדת במידה ויהיה על המדביר לטפל במקומות נוספים בדירה.

 

מחיר ממוצע להדברת ג'וקים קטנים בארונות מטבח

מחיר ממוצע להדברת ג'וקים קטנים בארונות מטבח: 425 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

לכמה זמן לצאת מהבית לאחר הדברת ג'וקים במטבח?

הדברת ג'וקים שמתבצעת בחודשי הקיץ, תחייב יציאה של בין שעה עד שעתיים עבור אנשים בוגרים ובריאים. אם אתם מתמודדים עם מחלות רקע כמו אסטמה או אם אתן בהיריון או שיש לכם תינוק או חיית מחמד בבית - זמני השהייה עשויים להתארך. למידע נוסף קראו בדף המסביר על זמני השהייה הדרושים מחוץ לבית לאחר ריסוס.
 

 

זמן ממוצע לשהייה מחוץ לבית לאחר הדברת ג'וקים:
90 דקות
120 דקות משך זמן 60 דקות

איך לאתר מדביר להדברת ג'וקים בארונות מטבח?

יש כמה היבטים שחשוב שתקחו בחשבון לפני שאתם מזמינים מדביר אליכם לבית לצורך הדברת ג'וקים קטנים בארונות מטבח:

 • רשיון הדברה - על כל מדביר שמספק שירותי הדברה במדינה להחזיק ברישיון רשמי ובתוקף שמוענק לו מטעם הרשות להגנת הסביבה. תוכלו אף בשיחת הטלפון לבקש מהמדביר את מספר הרישיון שלו כדי לבדוק שהוא אכן עוסק בצורה חוקית.
   

 • ותק ונסיון - ככל שמדובר במדביר שמחזיק בותק גבוה יותר, כך הסיכוי שיבצע פעולות לא נכונות במהלך הדברת ג'וקים במטבח הוא נמוך עד אפסי. שכן, קרוב לוודאי שהוא צבר נסיון במהלך שנות הותק שהוא מחזיק בהן.
   

 • השוו מחירים - פורטל מדבירים פלוס מאפשר לכם להשאיר פרטים ולקבל עד 3 מדבירים מומלצים באזורכם, ביניהם תוכלו להשוות במחירי העבודה שיוצעו לכם וכך לבחור בהצעה המשתלמת ביותר עבורכם ועבור המטבח שלכם.
   

 • אחריות - בגין הדברת ג'וקים קטנים במטבח, מעניקים המדבירים אחריות הנעה בין 3 חודשים לחצי שנה. האחריות מכסה כל מקרה בו הבחנתם בג'וקים חיים במטבח לאחר שבוצעה ההדברה. במקרה כזה המדביר יוכל להגיע בשנית ולבצע ריסוס חוזר על חשבונו. חשוב לבקש את האחריות על כך בכתב ולא בעל פה.

 

תקופת האחריות הממוצעות על הדברת ג'וקים במטבח:
6 חודשי אחריות 4.5 חודשי אחריות 3 חודשי אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ מדבירים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

איך למנוע בעתיד ג'וקים במטבח?

יש כמה היבטים שחשוב שתקפידו עליהם אם תרצו למנוע ג'וקים בטבח שלכם בעתיד:

 • נקיון - הקפידו לפני השינה לנקות שאריות מזון מהשיש במטבח (כי הג'וקים מגיעים בעיקר בלילה..), הקפידו לנקות ליכלוך גם מתחת למכשירי חשמל כמו קומקום, טוסטר, תנור ומיקרוגל. צוות פורטל מדבירים פלוס ממליץ אף לנקות את הרצפה עם נוזל רצפה (בדגש על נוזל רצפה דוחה ג'וקים) מדי ערב למשך עונת הקיץ.
   
 • מים - אם גיליתם נזילת מים במטבח מתחת לכיור, דאגו להיעזר באינסטלטור לתיקונה. אם בר המים טיפטף מים - הקפידו לנקות את האזור ולייבש אותו. הקפידו לסגור את פתח הניקוז שבכיור שלכם עם פקק כשהוא לא בשימוש, סיחטו ככל הניתן סמרטוטים שמשמשים לניקוי באזור המטבח והקפידו להחליף את קערת המים לחיית המחמד שלכם.
   
 • איחסון - אם פתחתם מזון ולא סיימתם, הקפידו לאחסן אותו בקופסה סגורה או במקרר. זכרו שג'וקים הם אוכלי כל ולכן הם יכרסמו בלי בעיה כל עטיפת מזון שיתקלו בה. כדי למנוע ג'וקים קטנים בארונות מטבח - נמליץ שתנקו אותם בתדירות עם חומץ שדוחה אותם.
   
 • חורים - ג'וקים במטבח עשויים גם להתחבא בחריצים שנוצרו בגלל פגיעה בשכבת האיטום בין האריכים והפאנלים. הקפידו לאטום חורים שנוצרו בין המרצפות, בין אריחי השיש ובפאנלים. חור שנוצר ולא מטופל בזמן עשוי להפוך לחור גדול יותר שאליו יכולים להגיע ג'וקים ומזיקים אחרים כמו עכברים ועכברושים.
   
 • קרטונים - תיקנים גרמנים שנפוצים במטבחים, ניזונים בין היתר מקרטונים וגם אוהבים להסתתר בהם, מה שמוביל אותם להתרבות בצורה מהירה מאוד. מעוניינים להרחיק ג'וקים קטנים מהמטבח שלכם ומיתר הבית? הימנעו מלאכסן קרטונים בביתכם (כאלו שהגיעו ממעברי דירה וממשלוחי אוכל)
   
 • ארון מתחת לכיור - הקפידו לנקות את הארון מתחת לכיור המטבח. המנעו מלצבור שקיות בו (שאגב מושכות לחות וג'וקים) והשתדלו לרוקן אותו ממוצרים שאינם בשימוש ויכולים לשמש מסתור לג'וקים במטבח.