הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת תיקן גרמני

התיקן הגרמני הוא ג'וק קטן אשר מתרבה במהירות, קשה לחיסול וידוע כמזיק בבתים במטבחים ובמסעדות, אם ראיתם את הג'וק הגרמני בביתכם, התחילו לפעול במהירות טרם יתרבו והנזק יהיה משמעותי יותר.

הכירו את התיקן הגרמני הקטן

צבעו אדום - חום והוא פעיל בעיקר בשעות היום אך גם בלילה, מקום הימצאו הוא באזור המטבחים ולרבות מסעדות ומפעלים תעשייתים, הוא ניזון מפחמימות לרבות תירס ועמילנים, מתרבה במהירות רבה וידוע כחרק שידוע להתחבא היטב, לעומת הג'וקים האחרים הוא לא חי בסביבת ביוב או רפש. לתיקן הגרמני יש כנפיים, אך הוא לא משתמש בהם למטרת תעופה אלא נודד מעט ממקום למקום. גודלו כ-2 ס"מ.
תמונה של תיקן גרמני

כיצד מדבירים תיקן גרמני?

התיקן נחשב לחרק קטן ויכול לשרוד ללא מזון כחודש ימים, לכן הדברתו תיהיה קשה מאוד, כיום משתמשים בעמילן תירס מורעל על מנת לפתות אותו ולהשמידו, בגלל יכולתו להתחבא במקומות צרכים וחשוכים, יהיה קשה מאוד למצוא את כלל הנחיל ולאתרם באמצעות ריסוס ולכן יש להשתמש במלכודות, המוכרת והיעילה ביותר היא ג'ל אשר מורחים באזורים חשוכים ואפלים כמו מתחת לכיור, סדקים בקירות בהם נראו התיקנים, תמי 4 ועוד. בנוסף, במקומות בהם לא ניתן להשתמש בג'ל, ניתן להשתמש באבקה למשל מאחורי מקררים, תנורים ועוד. מדביר מומלץ ומקצועי יעשה שילוב. זמן משוער להכחדה מלאה של התיקן הגרמני נעה בין 3 עד 6 שבועות מהתחלת הצבת המלכודות וביצוע הריסוס.

האם הג'וק הגרמני מסוכן?

הם מעבירים מחלות כמו שאר הג'וקים, גורמים לאלרגיות ולבעיות נשימה לרגישים, הם לא עוקצים או נושכים אך כאשר הם שוהים בסביבתכם הם מזהמים אותה וללא ספק לא נעים לחיות בבית עם ג'וקים או תיקנים.
מסוכנות התיקן הגרמני

מהם הנזקים שגורם התיקן לרכוש?

למעט הריסה של מזון בו הם נוגעים ומזהמים, הם גם ניזונים מאריגים ומוצרי בד שונים ועשוים לגרום לחורים בו, אלו הם הנזקים להם גורמים הג'וקים הגרמנים.
האם תיקן גרמני מזיק

כמה עולה להדביר ג'וק גרמני?

הדברה נגד תיקן גרמני כוללת הצבת מלכודות לרבות ג'ל, כך שמדובר על הדברה ירוקה סטנדרטית בנוסף פיזור של מלכודות ואספקה של החומרים הדרושים מטעם המדביר אל הלקוח, המחיר המשוער לדירת 4 חדרים נע בין 450 -600 ש"ח, תלוי במצב הדירה וזאת יחליט המדביר במקום. ניתן להשיג גם מחירים זולים יותר עבור הדברת ג'וקים באמצעות ביצוע השוואת מחירים בין מספר מדבירים וחברות הדברה שונות.

מהו ההבדל בין תיקן גרמני לאמריקאי?

בארץ אלו שני הסוגים הנפוצים ביותר, כאשר התיקן הגרמני קטן ומתרחבה בקצב שיא, גודלו הוא כ-2 ס"מ ואילו התיקן האמריקאי בגודל של 5 ס"מ. אזור המחייה של התיקן הגרמני הוא בסביבת המטבח, מאחורי תנורים, מקררים ותמי 4, לעומת זאת התיקן האמריקאי מעדיף ביובים ואזורים לחים יותר. בגלל השוני ביניהם - הטיפול, ההרחקה וההדברה שונה. הדברת ג'וק אמריקאי מתבצעת באמצעות ריסוס חומרים מסביב לפאנלים, בקרבת ביובים ובפתחי ניקוז. לעומת זאת על מנת להשמיד את התיקן הגרמני ישתמשו במלכודות וריסוס אחר.

 

מידע נוסף על ההבדלים בין שני סוגי התיקנים בסרטון הבא:
 

תיקן גרמני במטבח הביתי ובתוך התמי 4

לא נמצא את התיקן הגרמני מסתובב בחוץ, הוא יהיה בעיקר בתוך בתים באזור המטבח, מסעדות ומקומות לחים ואפלים, הוא ניזון ממזון, קמחים, תירס ועמילנים וזו הסיבה המרכזית שנראה אותו בסביבת המטבח, כמו כן - הוא נחשב ל"קניבל" כי הוא אוכל את הצואה שלו. במטבחים הביתיים נראה אותו בעיקר מסתרר מאחורי הכיור ומקום קינון אהוב עליהם הוא התמי 4, שם חמים ויש לחות בגלל המים, אזור התרבות אופטימלי בעבור התיקנים הגרמניים. מספיק ופגשתם ג'וק אחד, הזמינו הדברה ותמנעו המשך התפתחות של נחיל בביתכם.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה