הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת תיקן פסים

נתקלתם בתיקן פסים חום בבית שלכם? בעמוד זה תוכלו למצוא את כל המידע החיוני על הדברתו: כמה תעלה ההדברה, איך היא מתבצעת, האם הוא גורם לנזקים ועוד.

הכירו את תיקן הפסים החום

תיקן פסים הוא מקק אשר פעיל בעיקר בעונת האביב והקיץ - בשעות הלילה אך לעיתים גם במהלך היום. גופו כהה בגוונים של חום ושחור ולתיקנים הבוגרים יש גם פסים חומים על גופם. צבען של הנקבות כהה מצבע הזכרים אך מבנה גופם של כל תיקני הפסים הוא "אליפסה" והם קטנים יותר מבחינת הגודל בהשוואה לתיקן הגרמני או האמריקאי. לנקבת התיקן יש כנפיים קצרות ואינן מפותחות מספיק, מה שאומר שהיא איננה מסוגלת לעוף. לגברים לעומת זאת יש כנפיים מפותחות וגם בולטות יותר והם מסוגלים לעוף.

הדברת תיקן פסים

כמה תעלה הדברת תיקן פסים?

המחיר להדברת תיקן פסים עומדת על 250 ש"ח בממוצע להדברה המתבצעת בתוך הדירה, באמצעות ריסוס. הדברת תיקן פסים חום בבית פרטי (כולל החצר ופתחי הביוב) תעלה בין 400 ל-600.

 

מחיר להדברת תיקן פסים

מחיר להדברת תיקן פסים: 250 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

כיצד תתבצע הדברת תיקן פסים?

הנה מספר שיטות הדברה אשר משמשות להשמדתו של תיקן פסים חום:

  • ריסוס בחומרי הדברה: את תיקן הפסים החום ניתן להדביר על ידי ריסוס של חומרי הדברה. את הריסוס יש לבצע גם בפינות הבית ובנקודות נסתרות וגם באזור של פתחי הביוב הנמצאים בתוך הדירה ובקרבתה, למשל בחצר.
     
  • שימוש בפיתיון ג'ל: דרך נוספת להדברת תיקן חום היא באמצעות ג'ל. מפזרים ג'ל מיוחד המכיל חומרים שמשמידים את התיקן. היתרון בשיטה זו הוא שהתיקן לוקח איתו את החומר אל מקומות המסתור וכך ניתן להשמיד תיקנים נוספים אשר מסתתרים ברחבי הבית.
     
  • הצבת תחנת פיתיון: תחנה מפלסטיק אשר בתוכה יש מזון בשילוב של חומר פעיל אשר משמש להדברת תיקנים. גם בשיטה זו, התיקנים לוקחים איתם את המזון אל תוך מקומות המסתור, מה שמסייע בהשמדה של כלל התיקנים בבית.

היכן תיקני פסים נוטים להסתתר?

בדרך כלל נוכל למצוא את תיקן הפסים באזור המטבח אך גם באזורים יבשים וחמים כגון ספריות, מדפים וארונות, בקרבת דוד השמש, ליד שקעי חשמל ומתגים וכדומה. תיקני פסים נוטים להסתרר גם ליד מכשירי חשמל ולא פעם נוכל לראותם מאחורי הטלויזיה, מתחת למקרר, מאחורי התנור ועוד.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

הדברת תיקן פסים חום - לבד או עם מדביר?

למרות שניתן לבצע את פעולת ההדברה באופן עצמאי, כדאי מאוד להיעזר בשירותיו של מדביר מקצועי. הסיבה לכך היא שלעיתים קרובות נצטרך טיפול מקיף במספר נקודות בבית והמדביר יודע בדיוק היכן להתמקד ומהם מקומות המסתור האהובים על תיקן הפסים.

 

בנוסף, הדברת תיקן פסים באמצעות ריסוס נחשבת לאפקטיבית למדי וכאשר משתמשים בחומרי הדברה מתקדמים, יש לעשות זאת בצורה זהירה וכדאי להזמין גורם מקצועי ובעל הסמכה מתאימה, קרי מדביר מוסמך.

מקק פסים חום - הסיבות להופעתו בבית

כפי שבוודאי ניחשתם, מקק פסים חום מגיע אליכם לבית מאחר והוא מחפש שאריות מזון. בהתחשב בעובדה שמדובר בג'וק שאינו בררן מדי בכל הקשור למזון, הוא עשוי לאכול, החל מפריטים המכילים עמילן ועד לנייר, מעטפות, משחות ושאריות אשפה.

האם ג'וק עם פסים מסוכן?

תיקן פסים חום מזיק מאחר והוא עשוי לאכול שאריות נייר ולכן ייתכן נזק למסמכים או ספרים שאליהם הוא הצליח להגיע. בנוסף, אם זיהיתם ג'וק במטבח והגעתם למסכנה שמדובר בתיקן פסים, דעו כי הוא עשוי להזיק למזון ולהעביר מחלות שונות ולכן יש לטפל בו בהקדם ובצורה מקיפה.