הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת עש הבגדים

עש הבגדים נקרא גם עש הפרוות או "עש בונה הנרתיק" שייך למשפחת העשיים והוא ניזון בעיקר מבגדים ובדים שונים וידוע בתור גורם נזקים רציני בארונות הבגדים, נתקלתם בעש הבגד בביתכם? ראיתם נזקים? בעזרת 'מדבירים פלוס' תוכלו לקבל מידע על טיפול בהם וכמובן דרך להזמין מדביר לביצוע הדברת עש הבגדים.

מהם דרכי הטיפול בעש הבגדים?

במידה וראיתם חורים בבגדים, קורים הדומים לאלו של העכביש בדפנות הארון וראיתם את העש בתוך ארון הבגדים שלכם או בסביבתו, עליכם להתחיל בטיפול מונע נגד עש הבגדים, הדרך הראשונית לביצוע היא מלכודת עש, שניתן לרכוש אותה בחנויות הדברה וציוד לבית, פשוט ממקמים אותה בארון והיא כבר תתפוס את העשים ה"בוגרים" ובכך בעצם תגרום להפסקת התרבות בתוך ארון הבגדים שלכם. ישנם דרכי מניעה שנסביר אליהם בהמשך וכמובן שיטות הדברה שכבר בפסקה הבאה תגלו אותן.


עש הבגדים

כיצד מדבירים את עש הפרוות "בונה הנרתיק"?

על מנת להדביר את עש הפרוות ניתן להשתמש באבוקת עשן אשר גורם לחנק ולבריחת העש מן הארון ושיטה פחות פופלארית אשר נקראת "ערפול קר" הכוללת בתוכה חומרי הדברה כימיים, בשל שימוש בחומר כימי או לחלופין - עשן, ייתכן נזק לבגדים ולכן אינן כלכך מומלצת לבתים בהם מתגוררים בהם דיירים. כיום ישנה אפשרות חדשנית יותר באמצעות "פחמן דו חמצני" אשר בעצם גורם למחנק בתוך הארון ובכך הורג את כל זחלי העש בונה הנרתיק וגם את הבוגרים כמובן, כל השיטות הנ"ל מתבצעות על ידי מדביר מוסמך בלבד או חברת הדברה.

מה עש הבגדים עושה ולאיזה נזק הוא גורם?

עש הבגדים אוהב לאכול אריגים, סוודרים, בדים שונים ובפרט את הבגדים שלנו, הוא יוצר חורים בבגדים, פורם אותם וגורם להתבלות מהירה יותר שלהם, הבעיה לא נעצרת כאן, כי ככל שהם מתרבים כך הנזקים גדלים ואתם יכולים למצוא את עצמכם עם ארון בגדים הרוס בנזק של מאות אם לא אלפי שקלים.
נזקי עש הבגדים

כמה עולה הדברה נגד עש בונה הנרתיק?

מחיר הדברה ממוצעת לעש בונה הנרתיק "עש הבגדים" נע בין 350 - 450 ש"ח, כאשר אם ישנם רגישויות מסוימות בבית ורוצים הדברה "טבעית" או ירוקה, המחיר עשוי לעלות, כמו כן הדברות אלו מלוות בציוד נוסף והדרכה על דרכי מניעה וחזרתו של העש (שאליהן נסביר עוד מעט), לאחר עבודת המדביר אתם תקבלו מלכודת נגד עש הבגדים למיקום בארון - זאת על מנת לוודא שאכן הכל תקין והמשימה הושלמה בהצלחה.

דרכי מניעת הגעתו של עש הפרוות לארון הבגדים

העש אוהב חושך ופועל בעיקר כאשר חשוך, לכן מומלץ לפתוח את הארון במהלך היום - כך שקרני השמש יפריעו לעש. עוד טיפ הוא לפני שמכניסים את הבגדים לארון, לתת להם להיות בקרני השמש - ייבוש הסיבים והבד מרחיק מהם את עש הפרווה, רצוי להכניס בגדים נקיים בלבד אל הארון ולאחר שהיו במכונת כביסה וייבשו בתלייה על חבל, ניקיון הארון בתכיפות יעזור לכם לאתר את הגעתו של העש או מזיקים נוספים הדומים לו - כגון זנזיף כספי (לחצו למידע על הדברת דג הכסף) שגם הוא נמצא בארונות הבגדים וגורם לחורים.

איך מזהים את עש הבגדים?

הדרך הראשונית לזהות את עש הבגדים היא באמצעות מציאה של נשלים ופקעות בארון, כמו כן גם "קורים" בדפנות הארון הדומים לאלו שיוצרים העכבישים יכולים לתת לנו סממן. אם אתם רואים חורים בבגדים כנראה שיש לכם דייר נוסף בארון הבגדים, הוא עושה את החורים האלו על מנת לבנות לו "נרתיק" מהם ובכך יכול להסתוות בצורה מושלמת בתוך הארון, משם מגיע שמו השני "עש בונה הנרתיק". תוכלו לראות כאן סוגי חרקים מעופפים נוספים.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה