הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

זבובונים בבית

זבובונים הם מטרד של ממש שאם לא מטפלים בו מהר הוא רק גדל וגדל. זבובונים יכולים להיות בכל רחבי הבית. הם בעיקר אוהבים את המטבח, אבל גם העציצים, המקלחת והגינה הם לא מקומות שהם נמנעים מהם. מה עושים ואיך הורגים אותם?

יש לי זבובונים בבית, למה הם פה?

זבובונים בבית יכולים להיות מטרד של ממש, ואם אתם רוצים להבין למה הם בבית שלכם אז תדעו עליהם שני דברים שהם מאוד אוהבים - רטיבות (לחות) ופירות וירקות (בעיקר כאלו שהבשילו יותר מדי). יש 2 סוגי זבובונים בבית שהם נפוצים: זבובי פירות וזבובי תסיסה. איפה הם נמצאים?

 

איפה נמצאים הזבובונים? מה משך אותם לשם?
זבובונים במטבח פירות שהרקיבו או סמרטוטים לחים
זבובונים בעציץ מקום לח וגם צמח
זבובונים באמבטיה רטיבות בחדר האמבטיה
זבובונים בגינה מקום רטוב (מהשקייה) ובעל צמחים
זבובונית ברחבי הבית רטיבות (בעיקר בתים לא מאווררים)

מה עושים נגד זבובונים במטבח?

המטבח הוא המקום האהוב על זבובונים: פירות שהבשילו יתר על המידה, לחות, סמרטוטים לחים עם שאריות מזון - מה עוד הם יכולים לבקש? אז איך מדבירים זבובונים במטבח? לפני שאתם קוראים למדביר יש שני דברים שתוכלו לעשות. נסו לקנות קוטל חרקים עם אור כחול ובנוסף כדאי לנסות את הדבר הבא:

 1. קחו צנצנת זכוכית שלא בשימוש.
 2. מלאו מעט חומץ תפוחים (חצי כוס יספיק).
 3. שימו מעט סבון כלים (2-3 לחיצות).
 4. כסו בניילון נצמד.
 5. קחו קיסם ועשו חורים שהזבובים יוכלו להיכנס אליהם.

המלכודת הזו עובדת קודם חומץ תפוחים הוא דבר מתוק שמושך את הזבובונים. הם נכנסים בתוך החורים של הניילון הנצמד, ולמעשה לא יכולים לצאת ולכן הסבון הורג אותם. שימו לב לעשות חורים מספיק גדולים כדי שייכנסו אבל לא גדולים מדי כך שהם יוכלו לצאת.

 

מלכודת נגד זבובונים במטבח

זבובונים בעציץ, מה עושים?

להיפטר מזבובונים בעציץ זה מעט יותר קשה מפני שעצם הגדילה של הצמחים הם דבר שאנחנו רוצים אבל זה גם מה שהזבובונים אוהבים. בנוסף המקום תמיד יישאר לח כי הרי אתם משקים את הצמח. אז מה עושים? מחפשים חומרי ריסוס שלא מזיקים לצמחים שלכם. לרוב אם תשאלו מחנויות של מוצרים לגינה ולגינון ביתי תוכלו למצוא את התשובה לגבי הצמח שלכם. אם אתם מזמינים מדביר ודאו להגיד לו שישתמש בחומרים כאלו.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

איך נפטרים מזבובונים באמבטיה ובמקלחת?

נו אז איך נפטרים מזבובי אמבטיה? בטח כבר הבנתם כבר את הקטע, נכון? זבובונים באמבטיה כי יש שם רטיבות כמעט מתמדת. בשביל להיפטר מזבובונים במקלחת שלכם מומלץ קודם כל כמה שיותר לאוורר את החדר ובכך להיפטר מהרטיבות. זה כמובן במידה ולחלונות שלכם במקלחת יש רשתות, במידה ולא מומלץ להתקין רשתות, או לקוות שאוורור עם דלת פתוחה יספיק.

זבובונים בגינה ובקומפוסט, יש מה לעשות?

בואו נתחיל מהקומפוסט כי זה נראה כמו המקום הכי בעייתי, הרי כל הרעיון של קומפוסט הוא לשים שם פירות וירקות רקובים כדי להזין את האדמה. מה שמומלץ לעשות הוא לכסות את הקומפוסט שלכם עם שכבת גזם על מנת שיסתיר (ככל הניתן) את הריח שמושך את זבובוני התסיסה.

 

במקרה של זבובונים בגינה תוכלו לרכוש מלכודות זבובים של זבובי פירות (קראו על הדברת זבובי פירות) וכמה מהן יעשו את העבודה בצורה לא רעה. כמובן שאם אתם מגדלים פירות בגינה אז דאגו שאין לכם פירות שהם בשלים יתר על המידה, כי כמו שהבנתם זה מושך זבובונים.

 

זבובונים בקומפוסט

איך הורגים זבובונים בבית?

זבובונים מתרבים מהר מאוד, לכן חשוב להרוג אותם במהירות. תוכלו לנסות להרוג או להיפטר מהם בעצמכם בשיטות שהסברנו למעלה או שתוכלו להזמין מדביר. הדברת זבובונים בבית תעלה בין 200 - 350 ש"ח, כך שלא מדובר בהדברה מאוד יקרה, ותוכלו גם להתקשר לפורטל מדבירים פלוס כדי לקבל עד 3 הצעות מחיר לערוך השוואת מחירים כך שהמחיר אפילו ירד.

 

מחיר הדברת זבובונים בבית בממוצע

מחיר הדברת זבובונים בבית בממוצע: 275 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

איך מונעים מזבובונים מלהגיע לבית?

הבנו איך נפטרים מזבובים, והבנו למה הם מגיעים לכל מקום בבית, עכשיו איך מונעים מהם מלהגיע:

 • התקינו רשתות
 • אטמו סדקים בקירות
 • זרקו או שטפו סמרטוטים לחים
 • אווררו את החדר ואת הבית
 • זרקו את הזבל באופן שוטף
 • אל תשכחו לסגור את השקיות היטב
 • סגרו את פחי האשפה שאליהם זרקתם את הזבל
 • יש לכם פירות שמתחילים להרקיב? הכינו שייק
 • קנו חומר ריסוס שלא מזיק לצמחים
 • אל תשאירו "מקורות מים"
 • מלכודות זבובים

>> קראו עוד על הרחקת ברחשים.

האם זבובונים בבית הם מסוכנים?

זבובונים מגיעים מפחי אשפה ופתחי ניקוז לכן מבחינת הגיינה לא מדובר בחרקים הכי נקיים שיש. הם לא בהכרח מאוד מסוכנים בהשוואה לפשפש המיטה או צרעות, אבל בהחלט שום דבר שהיינו רוצים שיהיה לידנו.

האם זבובונים מסוכנים לאדם