הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת אקריות

מה זה אקרית וכיצד מזהים אותה? מדוע חשוב להדביר את המזיק וכיצד מתבצעת הדברת אקריות? גלו את כל המידע החשוב והזמינו שירות של מדביר מומלץ באזורכם.

מה זה אקריות?

אקריות הן מזיק אשר משתייך לקבוצת "פרוקי רגליים" - קבוצה אשר נמנית תחת משפחת העכבישנים. האקריות נחשבות לטפיל מזיק אשר מרבה להימצא בקרבת צמחים שונים ובעלי החיים. קיימים למעלה מ-1,700 סוגים שונים של אקריות וגודלם הוא פחות ממילימטר.

 

הדברת אקריות

מחיר הדברת אקריות

המחיר בעבור הדברת אקריות נע בין 200 ל-400 ש"ח. המחיר המדויק נקבע על סמך שיטת ההדברה הנבחרת ומספר הצמחים שבהם נדרש לטפל.

 

מחיר ממוצע להדברת אקריות

מחיר ממוצע להדברת אקריות: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

כיצד מזהים אקריות?

אקרית נראית כמו עכביש קטן אך חשוב להבין כי לא ניתן לראות אותן ללא זכוכית מגדלת וזאת מאחר וגודלן של האקריות הוא פחות ממילימטר. אז כיצד בכל זאת נוכל לזהות אותן? ניתן לזהות אקריות על ידי חיפוש אחר נקודות וסימנים בצבע לבן, שחור או צהוב על גבי עלי הצמח או קורי עכביש אשר מקיפים אותו. בנוסף, אם העלים של הצמח התחילו להתייבש, ייתכן ויש עליו אקריות. אם גיליתם שאלה לא אקריות על הצמח שלכם בדקו עוד על זיהוי מזיקים לצמחים.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

איך מדבירים אקריות?

ניתן להדביר אקריות במספר שיטות, כאשר אלו הן השיטות הנפוצות ביותר:

  • הדברה ביולוגית: בשיטה זו נדאג להביא אל הצמח שבו התגלו האקריות את האויב הטבעי שלהן על מנת שישמיד אותן. במקרה זה, יהיה מדובר על פרסימיליס, אקרית טורפת (מועילה) אשר מסייעת להיפטר מאקרית הקורים. המדביר יפזר את הפרסימיליס באזור בו התגלו האקריות ויבדוק אם לאחר שבוע האקריות נעלמו. תוכלו לקרוא עוד על שיטת הדברה ביולוגית בעמוד שכתבנו על שיטות הדברה.
     
  • שימוש בחומרי הדברה: קיימת גם האפשרות להדביר אקריות באמצעות ריסוס של הצמח עם חומרי הדברה מתאימים. יש מספר חומרים ותכשירים לקטילת אקריות אשר נחשבים לאפקטיביים מאוד בטיפול בביצים של האקריות וגם בחרקים הבוגרים. היתרון של שיטה זו שהיא אפקטיבית ומהירה אך החיסרון הוא שמדובר בחומרים רעילים.

עד כמה זה דחוף לטפל באקריות?

הדחיפות לטיפול באקריות שהתגלו בגינה היא גבוהה מאחר וככל שעובר הזמן, הן מחלישות את הצמחייה וגורמות לנזקים רבים אשר יכולים בסופו של יום להוביל למותו של הצמח. אם זיהיתם סימנים מקדימים לאקריות בגינה, הזמינו חברת הדברה כמה שיותר מהר.

 

דחיפות לטיפול בתקלה:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 2 דחיפות נמוכה

הדברת אקריות מכל הסוגים

ישנם סוגים שונים של אקריות ודרך האתר שלנו תוכלו להזמין שירות להדברה של כל סוג וסוג וזה כולל את הזנים הבאים:

 

אקרית החלודה: נפוצה מאוד על גבי צמחי עגבנייה, פלפל וחציל ומגיעה בעיקר כאשר יש טמפרטורה חמה. נמצא אותה על הגבעולים והעלים של הצמח וגורמת להתייבשות של העלים.

 

אקרית הקורים: לא פעם נצטרך להזמין הדברה לעצים מאחר ועצים אלו הותקפו על ידי אקריות קורים. גם אקרית זו תגרום לנזקים שונים כגון פגיעה באיכות הפרי והפסקת הצמיחה שלו בשל הפגישה ברקמת הצמח. המינים הנפוצים של אקרית הקורים הם האקרית הצהובה והאדומה.

שאלות נפוצות על הדברת אקריות

לפני שנסיים, ריכזנו בעבורכם מספר שאלות שקיבלנו בנוגע להדברת אקריות:

איך אפשר למנוע את הגעתן של אקריות לצמחים?

בשביל להימנע מהדברת אקריות, כדאי להקפיד על ניקוי צמחים חדשים לפני הכנסתם לגינה. אם זיהיתם אקריות בצמח מסוים, בודדו אותו משאר הצמחים וטפלו באזורים הנגועים.


איזה נזקים נגרמים בעקבות הימצאות אקריות בגינה?

האקריות פוגעות בצמח על ידי פציעת הרקמות שלו. הן גורמות להצהבת העלים, הפסקת הצמיחה שלו ולבסוף לנבילתו.