הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת זחל מודד

זיהיתם זחלים קטנים בצמחים? יכול להיות שמדובר בזחל מודד - קראו כיצד לזהות אותו, מה המחיר להדברת זחל מודד וגם איך תוכלו לאתר מדביר בזריזות דרך מדבירים פלוס.

איך לזהות זחל מודד?

זחל מודד נקרא כך מפני שכאשר הוא נע - גופו נראה בדומה לצורת מדידה הנעשית ביד בצירוף האגודל והאצבע. הוא למעשה אחד הגלגולים של פרפר בשם 'מודד הוורדניים'.

 

צורת הזחל היא דקיקה מאוד אפילו יותר מקיסם וצבעו הטבעי הוא שחור, אך בדומה לזיקית - הוא יכול לשנות את צבעו בהתאם לאזור בו הוא מצוי: על עלה ירוק - יהפוך ירוק, על אדמה חומה - יהפוך חום וכו'. כל אלו כמובן משמשים אותו לצורך השרדותי. בנוסף, לזחל מודד יש שלושה זוגות רגליים מתפקדות ועוד שני זוגות רגליים מדומות, הכוונה: רגליים שאין בהן שימוש. 

 

הדברת זחל מודד

האם זחל מודד מסוכן?

זחל מודד אינו מסוכן לאדם אך הוא מהווה נזק משמעותי לצמחים בגינות פרטיות, ציבוריות ובשטחים חקלאיים. הדבר בא לידי ביטוי בכירסומים בפרחים, ניצנים ועלים והטלת גללי צואה על פניהם. בנוסף, עליכם לדעת שברוב המקרים הנזק נעשה ע"י קבוצה שלמה של זחלים ולא כיחיד, כך שהנזק צפוי להיות עצום תוך זמן קצר וזה כמובן במידה ולא תדאגו להזמין מדביר בזמן להדברה של זחל מודד.
 

מזיק לצמחים ועלים

 • הזחל מזיק מאוד לצמחיה, אך רק לצמחיה וגינות ולא לאדם ומבנים.

כמה עולה הדברת זחל מודד?

מחיר הדברה נגד זחל מודד בגינה נע בין 300 - 500 ש"ח וזה משתנה בהתאם לגודל הגינה, כמות הזחלים ובסוג ההדברה, שלרוב תהיה כימית.

 

כמו כן, במידה והזחל השתלט על צמחייה רגישה, כמו: צמחי תבלין, ירקות ופרי -  הדברה כימית לא מומלצת כי היא יכולה להרוס אותה. במקרה כזה המדביר יצטרך לבצע הדברה ירוקה הנחשבת ידידותית אך עלותה גבוהה יותר ונעה בין 400 - 600 ש"ח וזה כמובן עשוי להשתנות בהתאם לפרמטרים שונים.

 

מחיר ממוצע להדברה של זחל מודד

מחיר ממוצע להדברה של זחל מודד: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

השיגו הדברה לזחל מודד דרך מדבירים פלוס!

אז במידה וכבר הבחנתם בזחלים זעירים בצמחייה שלכם וגם אם אינכם בטוחים לגמריי אם אכן מדובר בזחל מודד, דעו שיהיה עליכם לקרוא למדביר בהקדם כדי לזהות את מין הזחל וכדי להתאים את חומר ההדברה למזיק בצמחים שלכם.

 

דרך פורטל מדבירים פלוס ניתן לקבל בחינם עד 3 מדבירים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר מחירי הדברה נגד זחל מודד, לבחור את המחיר הזול ביותר ולהביא לפתרון מהיר ומשתלם. השאירו פרטים בטופס מתחת ונחזור בהקדם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

הדברת זחל מודד - דגשים חשובים:

אז לאחר שתיאמתם עם מדביר דרך מדבירים פלוס, כדאי שתקראו כמה דגשים חשובים לפני שהוא מגיע אליכם:

 • זמן ההדברה - עדיף להמנע מהדברת זחל מודד בשעות החמות של היום. הסיבה לכך היא מפני שהחומרים הפעילים בתרכובת ההדברה עשויים להתפרק מהר יותר וכך למעשה כל פעולת ההדברה הופכת לפחות אפקטיבית. לכן הזמינו מדביר בשעות אחה"צ או בערב.
   
 • מחיר - שימו לב שבמידה ומדובר בצמחי תבלין או ירקות שנדבקו בזחלים מודדים, זה אומר שלא יהיה ניתן להשתמש בחומרים כימיים רעילים מבלי שזה יפגע בגידולים. לכן במקרה כזה - המדביר יוכל להשתמש בחומרי הדברה ירוקים שנחשבים ידידותיים לצמחייה, רק קחו בחשבון שהמחיר שלהם גבוה יותר.
   
 • רישיון מדביר - לפני שאתם סוגרים מול מדביר להדברת זחל מודד, ודאו שהוא מחזיק ברישיון רשמי. כל שתצטרכו לעשות הוא לבקש את מספר הרשיון שלו ואת שמו המלא עוד בשיחת הטלפון ולברר אם הוא מורשה לעסוק כמדביר באתר של המשרד להגנת הסביבה.
   
 • הימנעות מהאזור - קחו בחשבון שהדברת זחל מודד מיושמת תוך שימוש בחומרים כימיים ברוב המקרים ולכן יהיה עליכם להרחיק חיות מחמד וילדים מהאזור שרוסס למשך 3 - 5 שעות לפחות. אנו כמובן מתייחסים לריסוס והדברה בגינה, כך שבמידה ויש זחלים מודדים גם בצמחייה בביתכם - נמליץ להוציא את הצמחים אל שטח הגינה, כדי שהמדביר ירסס אותם שם.

 

זמן ממוצע להרחקה מאזור הגינה:
4 שעות
5 שעות משך זמן 3 שעות

האם קיים טיפול עצמאי בזחל מודד?

במידה וכבר הסתייעתם במדביר ואתם מעוניינים לתחזק את השפעת הריסוס לאורך זמן או לחילופין, אם אתם מעוניינים להיפטר מהמזיק הנ"ל בעצמכם, דעו שיש טיפול שניתן ליישם כנגד זחל מודד. קחו בחשבון שמדובר ב"עבודת נמלים" של ממש. להלן דרכי הטיפול:

 1. בדיקה - כל בוקר, יהיה עליכם לצאת לגינה ולעקוב אחר חורים בעלים השונים. במידה ומצאתם כאלו, נמליץ לחפש אחר נקודות שחורות קטנות, שבד"כ מעידות על גללי צואה של הזחל המודד.
   
 2. ניעור - כעת במידה וזיהיתם כמה מהסימנים או שנתקלתם בזחל מודד עצמו - יהיה עליכם לנער את השיח או השתיל בצורה מבוקרת עד למצב שהזחלים נופלים ממנו. נמליץ לבצע את הניעור מעל שקית אשפה במידת האפשר.
   
 3. הסרה ידנית - במידה ואין ביכולתכם לנער את הצמחייה, נמליץ בצורה ידנית לאסוף זחלים שנתקלתם בהם -  וגם אם מדובר בזחלים אחרים, שכן - זחלים ברוב המקרים אינם מועילים לצמחים אלא רק גורעים מהם. במידה ויש לכם ירקות שכבר מוכנים לקטיף - נפליץ לנער אותם ולנקות אותם בצורה יסודית.
 • חשוב להבהירטיפול בזחל מודד באופן עצמאי עשוי לקחת זמן יקר ולכן במידה והסיבה לטיפול היא כדי לחסוך בעלויות למדביר - דעו שעלות הנזק לצמחייה שלכם תהיה גבוהה יותר, שכן כפי שכבר הסברנו למעלה - זחל מודד בד"כ פועל במסגרת קבוצה ולכן צמחים יכולים להיהרס עד כלות תוך שעות בודדות.