הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

​הדברת חדקונית הדקל

​חדקונית הדקל עשויה ליצור לא מעט בעיות, במיוחד בעצי דקל, היא גורמת להם להיות חולים ולעיתים קורה מצב בו לא ניתן להציל את העץ אלא לכרות אותו לחלוטין. אז מהם הסימנים, כיצד מדבירים את ​חדקונית הדקל? ואיך מרחיקים אותה? כל הפרטים ואפשרות להזמנת שירות כאן במדבירים פלוס.

מהו מחיר ​הדברת חדקונית הדקל?

מחיר הדברת חדקונית הדקל מוצע פר עץ כאשר השירות מיועד לצרכן הפרטי (ולא מטעים שלמים), המחיר נע בין 300 - 550 ש"ח, תלוי בגודל העץ וכמו כן ברמת ההתפשטות והתהליך בו הוא נמצא.


מחיר ממוצע להדברת חדקונית

מחיר ממוצע להדברת חדקונית: 425 ₪

טווח מחיר גבוה 550 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

הכירו את ​חדקונית הדקל

חדקונית הדקל היא חיפושית בגודל של כארבעה סנטימטרים (כשהיא בוגרת) אשר כבר למעלה מעשור גורמת נזקים כבדים למגדלי תמרים, רשויות מקומיות ובעלי גינות פרטיות בהן ניצבים עצי דקל. פגיעתה של החיפושית היא כה גדולה משום שהיא מסוג המזיקים הגורמים למות הפונדק וכך מחסלת חדקונית הדקל בישראל עצי דקל ממינים שונים. כמו יתר החיפושיות ממשפחת החידקוניות גם לחדקונית הדקל יש מעין "חדק" ומכאן שמה. החדק משמש את החיפושית ליצירת פצעים בעץ שבהם הנקבה מטילה ביצים.

הזחל שבוקע מן הביצה מתקדם לכיוון פנים הגזע והמחילות הנוצרות מתמלאות בצואה, הזחל הופך לגולם שממנו מגיחה חיפושית בוגרת בתוך כחודש. לחדקונית דקל בוגרת יכולת תעופה טובה וכך היא יכולה לעבור בקלות מעץ לעץ ולפגוע באזור רחב ידיים.

חדקונית הדקל

מומלץ מאוד לבעלי עצי דקלים לבדוק מדי פעם את העצים כדי להבטיח זיהוי הנגע, הדברה יעילה בשלב מוקדם תציל את העץ. אם אתם חושדים שהדקלים שלכם נגועים בחדקונית הדקל – מלאו כאן את פרטיכם, וקבלו הצעות מחיר ממדבירים מקצועיים, שיסייעו להיפטר מן המפגע ללא דיחוי.

אז איך מזהים עץ דקל נגוע?

לא קל לזהות עץ דקל שנפגע מחדקונית הדקל ולמרבה הצער פעמים רבות הבעיה מתגלה בשלב בו כבר לא ניתן להציל את העץ. בקרב המדבירים המורשים מקובל להניח שכל עוד לולב הדקל חי ניתן להציל את העץ. אם הלולב מת, אפילו אם יש ענפים רבים אחרים שהם ירוקים עדיין, גורלו של העץ נגזר. בעצי דקל המתחוזקים היטב יתגלו המחילות שהחיפושית יוצרת כאשר גוזמים את הענפים היבשים הפונים מטה לכיוון הקרקע.

פגיעה בעץ דקל על ידי חדקוניתבתמונה - עץ דקל שניזוק מחדקונית

הדברה יעילה במספר שלבים

ישנן כיום מספר שיטות יעילות להדברת חדקונית הדקל, המשותף לכולן הוא צורך לפעול באופן מסודר ולבצע כהלכה מספר שלבים כדי להציל את העץ ולמנוע הדבקת דקלים אחרים באזור. ביצוע הדברה כימית נגד חדקונית הדקל נעשה שימוש בכמה חומרים, ביניהם סימבוש, קונפידור, פוליקור, טוטם, קוהינור ופוליקור. ישנם שילובים שבוכחו כיעילים ובעלי מקצוע שונים פועלים בדרכים שונות כדי ליישם את החומרים, כך למשל לאחר גיזום יסודי ייתכן ויהיה צורך לעטוף את ראש העץ בניילון, לרסס מתחת לכיסוי ולאפשר לחומר לפעול במשך כמה ימים.

אמצעי נוסף המשפר את הסיכוי להשיג הדברה יעילה של חדקונית הדקל הוא הנחת דליים ובהם מזון ופרומונים (ריח המושך את החיפושיות הבוגרות), החיפושיות עושות דרכן אל המלכודת וטובעות בה.

במקרה של חדקונית הדקל שימוש בהדברה בילוגית היא שיטה מתקדמת ויעילה. בשיטה זו נעשה שימוש בנמטדות (תולעים נימיות) הנושאות חיידקים הפוגעים בחדקונית הדקל. התולעים מוזרקות אל גזע העץ, נעות בתוכו ומחסלות לא רק חיפושיות בוגרות אלא גם זחלים, גלמים ואפילו ביצים. מחפשים הדברה לחדקונית הדקל? מלאו פרטיכם ונשלח אליכם הצעות מחיר להדברת חדקונית הדקל בשיטות מתקדמות, ובמהירות.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

סניטציה וחיטוי

לא משנה באיזו שיטה בוצעה ההדברה חשוב מאוד להשלים את המהלך בסניטציה יסודית וחיטוי חדקונית הדקל. יש לסלק את חלקי העץ הנגועים שהוסרו ממנו באופן אחראי ואז לשרוף או לקבור אותם. גרירת גזם מעץ דקל הנגוע בחידקונית הדקל יגרום להתפזרות זחלים וחיפושיות בוגרות והדבקת עצי דקל אחרים באזור. חידקונית הדקל הדברה מוכרחה להיעשות באופן מקצועי, טיפול בחדקונית הדקל מחיר ייקבע לפי גודל העץ ושיטת ההדברה שתיבחר כמתאימה ביותר לנוכח נסיבות כל מקרה לגופו.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה