הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת חשופיות בבית

חשופיות בבית ובגינה? איך ניתן לבצע הרחקה באופן טבעי וכמה עולים שירותי הדברת חשופיות וחלזונות בגינה? גלו את כל המידע ממש כאן בפורטל מדבירים פלוס.

כמה עולה להדביר נגד שבלולים וחשופיות?

הדברת חשופיות, חלזונות ושבלולים נעשת בדרך כלל מחוץ לבית (בגינה / חצר) באמצעות פיזור מלכודות עם רעל, ישנה אפשרות גם (במידה ואין בעלי חיים בסביבה, לפזר את אותו הרעל בדשא). פיזור מלכודות וריסוס נגד חשופיות בגינה יעלה לכם בין 350 ש"ח ועד 600 ש"ח ויבטיח שקט לפחות לחצי שנה מפגישת חשופיות, חלזונות ושבלולים בגינה (מומלץ לבצע בתקופת החורף, בקיץ הפעילות שלהן כמעט אפסית).


מחיר ממוצע להדברת חלזונות וחשופיות

מחיר ממוצע להדברת חלזונות וחשופיות: 475 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

שיטות הרחקה והדברה טבעיות לחשופיות וחלזונות

מחפשים דרך לבצע הדברת חלזונות טבעית? רוצים למנוע מחשופיות להרוס לכם את הגידולים? צריכים פתרונות הרחקה טבעיים וארוגניים? הנה השיטות הנפוצות:
 

מהי השיטה? איך עושים זאת?
השקיית הגינה ביום ולא בלילה נכון פחות חסכוני, אבל אם החשופיות מגיעות אליכם בלילה ויוצאים לטיול בגינה הפרטית שלכם, זה בגלל לחות. אפשרות נוספת היא פיזור מלח - החשופיות נרתעות ממלחים ומתרחקות מאזורים בעלי מלח, הבעיה שזהו פתרון זמני לחלוטין וכבר לאחר מספר שעות אין שום אפקט למלח שפיזרתם.
שימוש בנחושת ושום אם יש משהו מעבר למלח שחשופית רגישה אליו זה החומרים האלו, ניתן ליצור טבעת מנחושת סביב עץ מסוים ובכך למנוע מחשופיות לטפס (עובד נהדר גם נגד חלזונות), בכך תצילו את עצי הפרי שלכם והעלים, אפשרות נוספת היא לרסק שום ולערבב עם מים ולבצע ריסוס בגינה.
מלכודות נגד חשופיות ישנם מלכודות פשוטות בצורת עיגול מפלסטיק אשר ניתן להטמין בגינה, אם איתרתם אזורים בעלי כמות גדולה של חשופיות ושבלולים - מקומו שם את המלכודת ובכך תוכלו "לאסוף" אותן ביום למחרת ולהרחיק מביתכם.
הדברה ביולוגית (חיות) שבלולים, חלזונות וחשופיות הנן 'טרף קל', איגואנות, קיפודים ולטאות נוספות אוהבות לאכול אותן, אם אין לכם בעיה עם חיות מסוג זה, פיזור שלהן  ועידוד מחייה בגינתכם ללא ספק יפתור את הבעיה.
מלכודת בירה לא ברור מה כלכך מושך אל החשופיות אל הבירה, אבל כאשר הם טובעות בבירה - הן מתות. ניתן לטמין באדמה כערות בירה וליצור מלכודת נגד חשופיות בגינה.

אחריות על הדברת חשופיות בבית

חשופיות בבית זה לא דבר שנעים כלכך לראות, במיוחד אם הן מגיעות בכמויות גדולות, זה יכול להיות גם מבהיל. הטיפול צריך להיות ריסוס ופיזור חומרי הדברה נגד חשופיות בבית ובגינה, כאשר לרוב לא תקבלו אחריות בעבור החצר והגינה. אבל בנוגע לבית, ישנה תקופת אחריות משתנה בין 9 חודשים ל-3 חודשים. מה שבממוצע אומר שיש חצי שנה אחריות על הדברת חשופיות בבית.
 

משך תקופת האחריות הממוצעות:
9 חודשי אחריות 6 חודשי אחריות 3 חודשי אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ בעלי המקצוע אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

הדברת חשופיות וחלזונות עם חומר הדברה

כאשר רוצים לבצע הדברת חשופיות, לרוב נשתמש בחומר הדברה נגד חלזונות המתאים כמובן לשבלולים וחשופיות כאחד, הוא כמו "פיתיון" אשר מופעל במגע עם החשופית. אם יש לנו בעלי חיים בבית, עדיף להשתמש במלכודות סגורות. אפשרות נוספות היא ביצוע הדברת חלזונות בגינה בעזרת ריסוס בגינה עם חומר כימי או "ירוק" כאשר השימוש בריסוס יהיה בחומר נגד שבלולים, חלזונות וחשופיות תואם, הרי הן מאותה משפחה.
 

חומר נגד חשופיות וחלזונות
בתמונה: החומר הכחול הוא רעל נגד חשופיות

מה ההבדל בין חלזון וחשופית?

החשופית הינה סוג של חלזון (שבלול) ללא קונכייה, לא מדובר על אותו זוחל למעשה אלא על זן מתוך משפחת השבלולים.

שבלול הגינה

 

חלזון

ישנם בעולם מליוני סוגים של חלזונות חלקם חיים במים וחלקם נקראים חלזונות אדמה, החלזונות שאנו מכירים בישראל הנם "שבלולי הגינה", הם ניזונים בעיקר מצמחים ועלי עצים וזהו הנזק העיקרי להם הם גורמים. ישנם סוגי חלזונות אשר מעבירים מחלות, כאשר הנפוצה ביותר היא: "בילהרציה", המחלה נפוצה יותר באזורי אפריקה, בשנות ה-50 באזור נהר הירדן המחלה הייתה נפוצה אך כיום אין סימנים לכך שהיא קיימת ולכן חזלונות ושבלולים אינם מסוכנים לאדם בארץ.
חזלונות מזיקים מעט
חשופית צהובה

חשופית

הזן הנפוץ בישראל של חשופיות נקרא 'חשופית צהובה' ואם אתם תוהים "האם חשופית מסוכנת לאדם?" התשובה היא לא. הן מתגוררות בעיקר באזורים לחים כמו ביובים, מרתפים וחצרות בתים וניזונות בעיקר משורשים, אצות ופטריות, כך שלמעט מטעי גידול של אצות ופטריות לא נרשמו נזקים משמעותיים. החשופית היא בעצם זן של שבלול "ללא בית" ועשויה ברובה ממים. ישנם זנים מסוכנים של חשופיות - אך לא בישראל.
חשופית צהובה לא מסוכנת לאדם

למה לבצע הדברת חשופיות בבית ובגינה?

אז מדוע לבצע הדברת חשופיות בגינה ובבית שלנו? אז קודם כל, חשופית יכולה להטיל כ-500 ביצים בשנה, מבחינת התרבות מדובר על כמות אדירה, אשר יכולה באופן קליל ללא ביצוע הדברה או טיפול מונע לגרום להריסת כל הצמחים בגינה שלכם. החילזון או השבלול גם הוא יכול לבצע הטלה גדולה אבל פחות מהחשופיות מדובר על סדר גודל של 80 ביצים לערך. בשורה התחתונה, ראיתם כמה חשופיות בגינה? הזמינו הדברת חשופיות. 


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

הדברת חלזונות ושבלולים באמצעות ריסוס

בשביל לעשות הדברת חלזונות ושבלולים אפשר לרסס בחומר טבעי, אפשר ביולוגי ואפשר כימי, הכל תלוי באיפיון שמבצע איש המקצוע או אותו מדביר שנמצא בביתכם, לעיתים בגינות פרטיות מומלץ לבצע הדברה ירוקה מסוג טבעי, על מנת לא לגרום לנזקים לחיות מחמד או "חברים אחרים" שנמצאים בגינתכם, את הריסוס הכימי נמצא יותר באזורים תעשייתים שם נגרמים נזקים ליבול עקב אכילת עלים בידי חלזונות ושבלולים.
 

>> שאלות נפוצות בנושא:

שאלות נפוצות בנושא חשופיות בבית, בגינה ועל ריסוס והדברתן.

מתי כדאי להדביר חשופיות?

פעילות החשופיות בקיץ נמוכה מאוד, לכן - לרוב נראה אותן בחורף ושם התקופה הנכונה לביצוע הדברה.


האם ניתן להרחיק חשופיות וחלזונות לבד?

כן, יש המון שיטות אורגניות וטבעיות לביצוע הרחקת חלזונות, שבלולים וחשופיות. רשמנו כמה מהן למעלה.