הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת חלזונות וחשופיות

כמה פעמים קרה לכם שדרכתם על חשופית או חלזון בגינה שלכם? ללא ספק לא נעים ולעיתים "מגעיל", רוצים להרחיק אותן? קראו את השיטות הטבעיות לביצוע הרחקה ובמידה ולא הצלחתם תמיד ניתן להזמין הדברה נגד חשופיות ושבלולים דרך מדבירים פלוס ולקבל עד שלוש הצעות מחיר באופן מיידי.

מה ההבדל בין חלזון וחשופית?

החשופית הינה סוג של חלזון (שבלול) ללא קונכייה, לא מדובר על אותו זוחל למעשה אלא על זן מתוך משפחת השבלולים.


שבלול הגינה


חלזון - ישנם בעולם מליוני סוגים של חלזונות חלקם חיים במים וחלקם נקראים חלזונות אדמה, החלזונות שאנו מכירים בישראל הנם "שבלולי הגינה", הם ניזונים בעיקר מצמחים ועלי עצים וזהו הנזק העיקרי להם הם גורמים. ישנם סוגי חלזונות אשר מעבירים מחלות, כאשר הנפוצה ביותר היא: "בילהרציה", המחלה נפוצה יותר באזורי אפריקה, בשנות ה-50 באזור נהר הירדן המחלה הייתה נפוצה אך כיום אין סימנים לכך שהיא קיימת ולכן חזלונות ושבלולים אינם מסוכנים לאדם בארץ.
חזלונות מזיקים מעט
חשופית צהובה
חשופית
- הזן הנפוץ בישראל של חשופיות נקרא "חשופית צהובה" ואינו מסוכן או מזיק לאדם, הן מתגוררות בעיקר באזורים לחים כמו ביובים, מרתפים וחצרות בתים וניזונות בעיקר משורשים, אצות ופטריות, כך שלמעט מטעי גידול של אצות ופטריות לא נרשמו נזקים ליבול ביתי. החשופית היא בעצם זן של שבלול "ללא בית" ועשויה ברובה ממים. ישנם זנים מסוכנים של חשופיות - אך לא בישראל.
חשופית צהובה לא מסוכנת לאדם

כיצד מדבירים חשופית באופן טבעי?

ישנם מספר טכניקות להרחקת חשופיות טבעית ובאופן עצמאי, הנה הן:

  • השקיית הגינה ביום ולא בלילה, נכון פחות חסכוני, אבל אם החשופיות מגיעות אליכם בלילה ויוצאים לטיול בגינה הפרטית שלכם, זה בגלל לחות. אפשרות נוספת היא פיזור מלח - החשופיות נרתעות ממלחים ומתרחקות מאזורים בעלי מלח, הבעיה שזהו פתרון זמני לחלוטין וכבר לאחר מספר שעות אין שום אפקט למלח שפיזרתם.
     
  • נחושת ושום, אם יש משהו מעבר למלח שחשופית רגישה אליו זה החומרים האלו, ניתן ליצור טבעת מנחושת סביב עץ מסוים ובכך למנוע מחשופיות לטפס (עובד נהדר גם נגד חלזונות), בכך תצילו את עצי הפרי שלכם והעלים, אפשרות נוספת היא לרסק שום ולערבב עם מים ולבצע ריסוס בגינה.
     
  • מלכודת נגד חשופיות, ישנם מלכודות פשוטות בצורת עיגול מפלסטיק אשר  ניתן להטמין בגינה, אם איתרתם אזורים בעלי כמות גדולה של חשופיות ושבלולים - מקומו שם את המלכודת ובכך תוכלו "לאסוף" אותן ביום למחרת ולהרחיק מביתכם.
     
  • חיות אחרות, שבלולים, חלזונות וחשופיות הנן 'טרף קל', איגואנות, קיפודים ולטאות נוספות אוהבות לאכול אותן, אם אין לכם בעיה עם חיות מסוג זה, פיזור שלהן  ועידוד מחייה בגינתכם ללא ספק יפתור את הבעיה.

הדברה נגד חלזונות ושבלולים באמצעות ריסוס

אפשר לרסס בחומר טבעי, אפשר ביולוגי ואפשר כימי, הכל תלוי באיפיון שמבצע איש המקצוע או אותו מדביר שנמצא בביתכם, לעיתים בגינות פרטיות מומלץ לבצע הדברה ירוקה מסוג טבעי, על מנת לא לגרום לנזקים לחיות מחמד או "חברים אחרים" שנמצאים בגינתכם, את הריסוס הכימי נמצא יותר באזורים תעשייתים שם נגרמים נזקים ליבול עקב אכילת עלים בידי חלזונות ושבלולים.

כמה עולה להדביר נגד שבלולים וחשופיות?

הדברה נגד שבלולים, חזלונות וחשופיות נעשת בדרך כלל מחוץ לבית, ישנן מלכודות ושיטות למניעת טיפוס של החלזונות והחשופיות על גבי העצים לטיפול נקודתי וישנו ריסוס ביולוגי או טבעי אשר הורג אותן לחלוטין, ריסוס גינה או חצר יעלה לכם בין 350 ועד 600 ש"ח ויבטיח שקט לפחות לחצי שנה (מומלץ לבצע בתקופת החורף, בקיץ הפעילות שלהן כמעט אפסית).

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה