הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת יקרונית התאנה

האם יקרונית התאנה מסוכנת? האם היא עוקצת? כיצד לטפל בה ולהרחיק אותה? כמה עולה הדברה נגד היקרונית? כל המידע והפרטים בהמשך העמוד. כמובן שתמיד תוכלו להזמין שירות הדברה דרך 'מדבירים פלוס' ולקבל עד שלוש הצעות מחיר כבר עכשיו.

הכירו את יקרונית התאנה

יקרונית התאנה נחשבת למין פולש בארץ ישראל והגיחה הנה בתחילת שנות ה-50 באמצעות משלוחי עצים (ככל הנראה מאזור סרי לנקה). דאז, היקרונית הייתה ידועה בארץ והתגננות כלפיה הייתה באופן טבעי וביולוגי. לפתע יקרונית התאנה נעלמה למשך של כ-40 שנה, איש אינו יודע מהי הסיבה לכך. אך בשנות ה-90 פתאום החלה מודעות חוזרת ליקרונית התאנה והיא חזרה להיות פופלארית ומזיקה לעצי התאנה. ייתכן בגלל הגברת הגידול של עצי התאנה בארץ. היקרונית פעילה בעיקר בקיץ ומטילה בתוך העצים כ-120 ביצים לערך. היא אוהבת נקיקי עצים ישנים ועצים "חולים". כך שיקרונית התאנה למעשה יכולה "להרוג" את העץ לחלוטין לאחר הטלת הביצים, כאשר מעל ל-100 זחלים יהיו ניזונים מהעץ.


יקרונית התאנה

האם יקרונית התאנה מסוכנת ונושכת?

רגע לפני שתקבלו נשיכה מיקרונית התאנה, תשמעו את רעש האזהרה שלה, היקרונית האמנם נושכת אך זאת למטרת הגנה בלבד ואינה ארסית, כך שגם אינה מסוכנת, הנשיכה אכן כואבת.
לא מסוכנת אבל נושכת

לאיזה נזקים היקרונית גורמת?

לא סתם נקראת "יקרונית התאנה", העץ האהוב אלייה הוא התאנה והיא ללא ספק גורמת לו לנזק ממשי, היקרונית מטילה את הביצים שלה בתוך העץ, הזחלים גדלים וניזונים מהעץ והיא למעשה גורמת להרג איטי לעיתים גם מהיר שלו, גם אם תורידו את הענף עליה היקרונית נמצאת, זה לא יעזור, היא תיכנס לנקיק אחר ואפילו לזה שכרתתם עכשיו ותטיל שם ביצים. מיד נסביר כיצד ניתן להיפטר ממנה, אך מבחינת נזקים, אנו נותנים לה8 מתוך 13 בסולם הנזק לרכוש.
מזיקה לא מעט

כמה עולה הדברה נגד יקרונית התאנה?

הדברת יקרונית תיהיה בדרך כלל בגינה, נדיר שנמצא אותה בתוך הבית (אין לה כלכך מה לעשות שם), הדברה ירוקה יכולה לעזור כאן ועדיף כמובן, כאשר מדובר על עצי פירות (לרבות תאנה), הדברה נגד יקרונית תנועה בין 450 - 650 ש"ח וזאת תלוי בגודל החצר שלכם, כמו כן. מומלץ להשתמש בטיפים להרחקה טבעית שאליהם נסביר בפסקה הבאה.

מחיר הדברת יקרונית התאנה בממוצע

מחיר הדברת יקרונית התאנה בממוצע: 550 ₪

טווח מחיר גבוה 650 ₪

טווח מחיר נמוך 450 ₪

כיצד להרחיק לבד זחלים ואת חיפושית היקרונית?

תהיו מופתעים לדעת שלא מומלץ לכרות את הענף בו נמצאת היקרונית (קן היקרונית או אזור ההטלה שלה), כי היכן שכרתתם ייתכן הקן הבא יהיה, לכן בחורים ובנקיקים שהיא עושה כדאי לדחוף שיני שום או חומר אחר בעל ניחוח ארומתי, בנוסף על מנת להימנע ממנה בהמשך, מומלץ לשתול סביב לעצים צמחי תבלין כמו בזליקום, זעתר, תימין ונענע.