הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת נובר המזח

קראו מיהו נובר המזח, איך לזהות אותו, האם הוא מסוכן וגם כמה יעלה לכם להדביר אותו? המשיכו לקרוא וגלו.

מיהו נובר המזח?

נובר המזח הוא סוג של חיפושית שהגיעה אלינו לראשונה מנמל חיפה אך במקור היא מאזור אירופה, אמריקה הצפונית ואוסטרליה. מדובר במזיק שפוגע בעיקר בעצים ורהיטי עץ ושמו נגזר מהאזור בו הוא התגלה לראשונה, שהוא לא אחר מ- קורות העץ בנמלי ים המשמשות לבניית מזחים.

 

עמידות נובר המזח הינה גבוהה ואחת ההוכחות לכך היא שביכולתו לשרוד גם בתנאי מים מלוחים המצויים בחופי ים בסמוך לקורות המזח שעליהן הוא מתרבה.
 

הדברת נובר המזרח

כיצד לזהות את נובר המזח?

כדי להביא להדברת נובר המזח בצורה כמה שיותר יעילה, צריך לדעת לזהות אותו כמה שיותר מוקדם. גם הוא כמו מזיקים רבים, מחזיק ב - 4 שלבי חיים, שבכל שלב,צורתו הפיזית משתנה, נסביר:

  1. ביצה - ביצת נובר היא בגוון קרם, מחודדת בצדדיה ומקומרת, בד"כ מוטלת ע"י נקבת נובר המזח בגזעי עץ. לאחר שהביצה בוקעת, הזחל מתחיל לאכול מהעץ.
     
  2. זחל נובר המזח - צבעו קרם לבן, גוף רזה, אזור הראש בצבע חום, מגיע לגודל של 3 ס"מ. מתפתח בעיקר באזורי עץ רכים או קשים ובעדיפות לאזורים בעלי מליחות גבוהה (כמו שבקורות מזח בנמלי אוניות וברהיטי עץ בקירבת הים).
     
  3. גולם נובר המזח - צבעו בדומה לזה של הזחל והביצה - קרם לבן, בתנאים נאותים שלב הגולם נמשך כ- 6 - 17 ימים. שלב זה מתבטא בגדילת מימדי הראש ובטנו של הזחל.
     
  4. חרק בוגר - שלב בוגר של נובר המזח יתבטא ב - 3 רגליים מכל צד, בכנפיים חומות שקצותיהן שחורות, ראש בצורת אליפסה , עיניים שחורות, מחושי ראש ארוכים ומחושי פה קצרים יותר. נובר המזח הבוגר יופיע בעיקר בקבוצות גדולות ובמיוחד בחודשי אפריל עד אוקטובר. חשוב לציין: אורך חיי החרק הבוגר נעים בין 2 - 10 ימים סה"כ, זאת מפני שהבוגר אינו מלקט לעצמו מזון אלא ניזון בעיקר משאריות מזון שאגר בשלבי הזחל.

האם נובר המזח מסוכן לאדם?

למעשה, נובר המזח בצורתו הבוגרת אינו מסוכן כלל לאדם. מי שכן מסוכן יותר כלפי צמחייה ורהיטי עץ הם דווקא הזחלים שלו, הניזונים מהעץ ועקב כך יכולים לגדול ולהתפתח לצורת החרק הבוגרת.

הנזקים של זחלים וגלמי נובר המזח יתבטאו בעיקר בחלקי עץ לחים ורכים, אך כיום נמצא שהזחלים יכולים להתקיים גם מחלקי עץ קשים.

 

נובר המזח אינו מסוכן לאדם

מהו מחיר הדברת נובר המזח? 

מחיר הדברת נובר המזח נע בין 300 - 450 ש"ח וזה מתבצע ע"י איוד בגז, האחראי להמתת זחלי המזיק ומונע מנקבות בוגרות להטיל ביצים חדשות באזור שכוסה ע"י המדביר.

 

מחיר הדברת נובר המזח בממוצע

מחיר הדברת נובר המזח בממוצע: 375 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

קראו על מחירי הדברה נוספים במחירון ההדברה שלנו.

"בטוח שזה לא ג'וק צעיר?"

עם כמה שזה נשמע מוזר יש לא מעט אנשים שטועים לחשוב שמדובר בג'וק צעיר, שכן - נובר המזח נראה די דומה בצורתו לג'וק המוכר, רק שגודלו קטן בהרבה ממנו. אז איך למעשה תדעו שאכן מדובר בנובר המזח ולא סתם בצאצאה צעיר של ג'וק? (שאגב גם את הג'וקים צריך להדביר)

 

דבר ראשון, נובר המזח יודע להתעופף בשלב הבוגר שלו למרות גודלו הזעיר וזאת בשונה מג'וק צעיר שלא יכול לעוף עדיין. דרך נוספת לזיהוי היא לאתר את החרק החשוד ולבדוק אם בקצות הכנפיים שלו יש פס שחור, הימצאות הפס השחור אמורה להבדיל את נובר המזח מג'וקים. במידה אתם עדיין לא בטוחים, תמיד תוכלו לצלם את החרק ופשוט לשלוח למדביר. 

אתרו מדביר לשלוח אליו את התמונה שצילמתם!

אז במידה וצלחתם בצילום המזיק שאתם מאמינים שהוא נובר המזח, תוכלו לשלוח אותו למדביר שיוכל לזהותו במהירות ולהגיע תוך זמן קצר לצורך הדברת נובר המזח. איך תשיגו אותו אתם שואלים? לא מחיפוש אקראי באינטרנט, כמובן.

 

דרך מדבירים פלוס תוכלו להשאיר פרטים או לחילופין - להתקשר למספר המופיע בטופס המצורף ולקבל בחינם - עד 3 מדבירים מוסמכים באזור מגוריכם, ביניהם תוכלו לברר עלויות ומידע לגבי סוג החרק שצילמתם וכך להשיג טיפול מהיר ובמחיר הגון תוך זמן קצר!

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

במה שונה הדברת נובר המזח ממזיקים אחרים לעץ?

השוני העיקרי בין הדברת נובח המזח לדברת מזיקי עץ אחרים (כדוגמת הטרמיטים) הוא שעין לא מקצועית כמעט ואינה יכולה לזהות את הנובר במהלך התפתחותו, אלא רק בשלב בוגר שמבחינים בו כמזיק המתעופף באזור.

 

הדבר למעשה הופך את ההדברה למורכבת יותר לביצוע היות והיא מיושמת כשכבר קיימת הידבקות של רהיט אחד או כמה באזור. מעבר לכך - קשה מאוד לאתר אותו בחפצים השונים, בעיקר עבור מי שאינה בקיא בנושא.