הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת ערצב - כלב מים

הערצבים הנם משפחת חרקים קטנה בישראל, אשר הנפוץ ביותר מבינהם הוא ערצב הגינה אשר נקרא גם "כלב מים", הוא גורם לנזקי יבול ועושה רעש כמו של צרצר בלילה, בעזרת "מדבירים פלוס" תוכלו לקבל פתרונות הדברה נגד הערצבים ממספר מדבירים שונים, פנו אלינו כעת לקבלת פרטים נוספים.

האם ערצב הגינה מסוכן?

ערצב הגינה אינו עוקץ ואינו מסוכן לאדם, הוא כן מסוכן ליבול ובפרט לדשא שלנו, כאשר הוא אוכל את השורשים ובונה מחילות בתוך האדמה, ערצבים אוהבים בעיקר שדות של תפוחי אדמה ובצל. בגינה הפרטית שלנו נראה אותו יותר ניזון מהדשא או משורשי שיחים. כמו כן, הוא מטרד לא קטן וכאשר הוא מחזר אחר הנקבה הוא עושה קולות "צרצור", מה שעשוי להפריע לנו במהלך הלילה.

כיצד מדבירים ערצבי גינה?

הערצבים אוהבים אדמה לחה ובפרט מאגרי מים ואזורים בעלי לחות גבוה, ראשית על מנת לנסות למגר אותם ולהרחיק אותם באופן אורגני יש לנסות לרווח את פערי ההשקייה של הגינה שלנו ולייבש מאגרי מים. במידה ולא צלחתם את הדרך הטבעית, ניתן להזמין מדביר לטיפול ממוקד בהם, הוא יעשה זאת בעזרת פיזור גרגירי רעל בדשא או בעזרת ריסוס, בשל הרגישות לחרקים האחרים שדווקא תורמים לגינה מומלץ להשתמש בהדברה ביולוגית ולא כימית.

הכירו את ערצב הגינה או בשמו השני "כלב מים"

ערצב הגינה נמשך אל אור ומאגרי מים, הוא אוהב גם לחות וכל המאפיינים האלו מתארים גינה ביתית ולכן לרוב נמצא אותו בדשא הפרטי שלנו.  פעילות הערצב נעשת בשעות הלילה כולל חיזור אחר הנקבה בעזרת קולות "צרצור", נראה אותו פעיל בעיקר בתקופת האביב והסתו, הוא יודע לחפור, ללכת, לשחות ואף לעוף למרחקים קצרים, מבין היכולות הבולטות שלו ניתן לומר כי הוא יכול לחפור עד לעומק של 30 ס"מ. גודלו נע בין 3 ס"מ ל5 ס"מ וצבעו חום כהה, הוא ניזון בעיקר מצמחים ושורשי צמחים ובעיקר פקעות, אך מוגדר כ"אוכל כל", ערצב גינה בוגר חי בממוצע כחצי שנה.


ערצב הגינה - כלב מים

כמה עולה הדברה נגד ערצבים?

כפי שציינו מעלה, מומלץ להדביר ערצבים בהדברה ביולוגית, תמחור הדברה לגינה נע בין 250 - 500 ש"ח, תלוי בגודל הגינה שלכם, ניתן להתייעץ עם המדביר לגביי מזיקים נוספים בגינה למטרת הרחקתם, כמו כן, כדאי לבדוק אם קיימים מאגרי מים ותנאי מחייה להופעה מחודשת של ערצבי גינה בעונה הבאה.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה