הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת עשבים

מתחת תוכלו לקרוא על הדברת עשבים: באילו פרמטרים יש להתחשב, מהו מחיר של הדברה זו, מה הסיכונים שכרוכים באי ביצוע שלה וגם איך תוכלו למנוע מהעשבים הלא רצויים לחזור בעתיד.

הדברת עשבים - באילו פרמטרים להתחשב?

הדברת עשבים נחשבת מורכבת וע"מ שהיא תתבצע בצורה מוצלחת יש להתייחס למספר היבטים כגון - סוג העשב, רמת הצמיחה שלו, סוג הקרקע, מיקומו של השטח שמצריך את הטיפול וגם מצב מזג האויר באותו זמן שבו יש צורך בהדברה - המשיכו לקרוא בהרחבה בהמשך.
 

הדברת עשבים

הדברת עשבים בהתאם לסוג העשב 

עשבים שוטים מחולקים לחד שנתיים ורב - שנתיים, בתוך קטגוריה זו הם מתחלקים לרחבי עלים ולדגנים. המשותף העיקרי בין כל סוגי העשבים הרעים היא העובדה שהם כולם אינם רצויים וגורמים לנזק לצמחייה שלנו ולנו. בטבלה מתחת תוכלו לקרוא על סוגי העשבים הללו:

 

זן של עשבים שוטים מאפיינים דוגמאות לעשבים אלו
עשבי דשא מתרבים במדשאות זיפן כחלחל, אצבען ארסני
עשבים רחבי עלים צומחים מהר, בעיקר בדשא קיסוס, שינן שורש שן ארי, צמחי קוצים
עשבים של עונות חמות גדלים בקיץ או באביב בלבד חלבלוב, ריג'לה (רגלת הגינה), אבוטילון
עשבים של עונות קרות גדלים בחורף ובסתיו בלבד תלתן לבן, כוכבית מצויה, קיסוס
עשבים חד שנתיים מתים ללא הדברה בסוף העונה שלהם דבקה זיפנית, זנב שועל מצוי, קייצת (קראו על הדברת קייצת)
עשבים רב שנתיים חוזרים כל השנה וחובה לרסס  קיסוס, שינן שורש שן ארי, גומא הפקעים

הדברת עשבים בהתאם לחומר

כמובן שיהיה על המדביר להתאים את סוג החומר לסוג הצמחייה שאותה תיארנו מעלה. 
 

סוג חומר ההדברה לאילו עשבים יתאים? יתרונות השיטה
חומרי הדברה צורבים חד שנתיים "שורפים" את העלים ומונעים פוטוסינתזה
קוטלים מונעי נביטה/ הצצה לכל עשב בשלב הזרע הורג בשלב מוקדם מאוד, יעיל גם נגד חרקים
קוטל עשבים בררני רחבי עלים קוטל צמח מסויים מבלי להשפיע על צמחים מזן אחר
הדברה משולבת מגוון רחב מערבבים מספר שיטות הדברה לתוצאה חזקה יותר

הדברת עשבים בהתאם למיקום

גם למיקום בו מתבצעת ההדברה יש חשיבות קריטית. מדבירים ימנעו או ייזהרו יתר על המידה במקרים בהם מדובר על עשבים שוטים בסמיכות לגני ילדים או פארקי שעשועים. גם במקרים בהם צומחים עשבים רעים בין חריצי אספלט במדרכות או במגרשים - ידאג המדביר לבצע את פעולת הריסוס רק בשעות שהמקום ריק מאנשים.

 

גם במקרה בו יש צורך בהדברת עשבים רעים במטעים ושדות חקלאיים, יהיה על המדביר לפעול בצורה המדוייקת והנקודתית ביותר ע"מ למנוע מהתוצרת החקלאית להיפגע.

הדברת עשבים בהתאם לקרקע

חשוב לנו להבהיר שעשבים שוטים (עשבים רעים) נמצאים בשטחים שונים ושיטת ההדברה נקבעת לפי סוג השטח. מתחת תוכלו לקרוא על סוגי הקרקעות וההשפעה שלהן על צורת ההדברה:

 • אדמה יבשה וחולית - הדברת עשבים באדמה יבשה בחומרי ריסוס (מונעי נביטה), תגרום לספיגה של הריסוס בשורשים של צמחים רצויים בגינה ותפגע בהם. במידה ומדובר על אדמה לחה וכבדה (מהמים), פעולת ההדברה תתאפשר ללא בעיה היות ושכבות האדמה עבות יותר והסיכוי שחומרי ההדברה יעברו מאזור הריסוס הרצוי לאזורים עם צמחייה בריאה הוא קטן.
   
 • אדמה משופעת - במידה וברצונכם להדביר עשבים רעים בשטח משופע כלפי מטה, הדבר עשוי להיות מסוכן מפני שהאדמה שהמדביר יספיג בחומרי ההדברה יכולה בקלות להידרדר ממיקומה הנוכחי ולהרעיל צמחים ומקורות מים המצויים בתחתית השיפוע.

הדברת עשבים בהתאם למזג האויר 

גם למזג האויר המצוי בזמן ההדברה של העשבים משפיע באופן ישיר על יעילות הריסוס.

 • חמסין - בתנאי חום, עשבים שוטים נוטים לסגור בתוכם פתחים המיועדים לכניסת מים וחמצן, מה שמונע מחומרי ההדברה גם כן להיספג בתוך העשבים ולהשמיד אותם מהשורש, דבר שמוביל לירידה באיכות ההדברה.
   
 • גשם - הופעת גשם מספר שעות לאחר ביצוע הדברה לעשבים שוטים עשוי להסיר את חומרי ההדברה מהעשבים הרעים ולגרום להרעלה של הצמחייה הטובה והרצוייה באזורים הסמוכים.
   
 • רוחות - הדברת עשבים בגינה בזמן רוחות, תגרום גם היא לפגיעה בצמחייה הרצוייה בגינה ובנוסף, הדבר גם יגרום לנזק והרעלה סביבתית כי הרי מדובר בשטח פתוח, בו אין מגבלה של מרחב תנועה לחומרי ריסוס.

 

השיגו שירותי הדברת עשבים בגינה דרך מדבירים פלוס

מהו מחיר הדברת עשבים בגינה

מחירי הדברת עשבים בגינה נעים בין 250 - 400 ש"ח לגינה בשטח של עד 100 מ"ר. המחירים כמובן יכולים להשתנות בהתאם לחומר ההדברה, סוג העשב שרוצים להשמיד וגם כמו החומר.

 

מחיר ממוצע להדברת עשבים בגינה

מחיר ממוצע להדברת עשבים בגינה: 325 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

איך מתבצעת הדברת עשבים?

הדברת עשבים מתבצעת בצורה נקודתית על המוקדים בהם מופיעים העשבים השוטים. במידה ומדובר על הדברת עשבים לפני שהם הגיחו על פני האדמה, המדביר ידע לזהות מיקומים אסטרתגיים בהם העשבים הרעים עדיין לא התפתחו (- כמו להשמיד ביצי כינים לפני שהן מגיעות לבגרות).

מה יכול לקרות אם לא תבצעו הדברת עשבים?

הזנחה של שטח עם עשבים שוטים תוביל בסופו של דבר לתחרות על חומרי ההזנה שאתם מספקים בין הצמחייה שלכם לבין העשבים הרעים (תחרות שהמנצח בה ידוע מראש). בנוסף להרס לצמחייה שלכם, התרבות עשבים שוטים מושכת מזיקים שחודרים בסופו של יום לבית שלכם, מה שייאלץ אתכם מאוחר יותר לבצע ריסוס בתוך הבית, נוסף על ריסוס בגינה.

 

לכן במידה וזיהיתם צמחים לא מוכרים במספר מוקדים שונים בגינה שלכם, דעו שזה הזמן להזמין מדביר שידע לאבחן את סוג העשב ולהתאים לו את הטיפול המתאים ביותר.

 

דחיפות להדברת עשבים שוטים:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 2 דחיפות נמוכה

מהי הדברת עשבים אורגנית?

הדברת עשבים אורגנית כשמה - עשויה מחומרים אורגניים בלבד, וכזו שאינה מזיקה לבני אדם או בעלי חיים. הדברה אורגנית לעשבים היא כזו שתהיה עשויה משמנים אתרים כמו שמן ציפורן, שמן לימון, אשכולית וכד'. בשונה משיטת ההדברה הכימית, השיטה האורגנית אינה ייעודית לשימוש על זן מסויים של עשב רע ועל כן, בשימוש לא נכון היא יכולה בקלות לפגוע בגידולים שמצויים בסמיכות לעשבים הרעים שברצונכם להדביר.

 

כמובן שמדביר מוסמך יוכל לבצע גם הדברת עשבים אורגנית בצורה הנכונה וידע גם לאבחן באילו מקרים היא אינה אפשרית לביצוע.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

איך למנוע צמיחת עשב שוטה בשנית?

ניתן למנוע צמיחה של עשבים שוטים בגינה שלכם ע"י הדברה של השטח בחומרים מונעי נביטה/ הצצה וזאת גם בשלב שבו עדיין לא הופיעו עשבים על פני הקרקע. פעולת ההדברה משפיעה על הזרעים השוטים עוד לפני שהם מספיקים להתפתח וכך ההגנה שנעשית כלפי הגינה שלכם היא מיטבית. במידה ואתם מעוניינים למנוע בעתיד עשבים שוטים בכוחות עצמכם, תוכלו לנסות כמה טכניקות:

 • חצץ - תוכלו למנוע משמש לחדור לאדמה ריקה ולעורר עשבים שוטים בה ע"י כיסוי האזורים שבהם אינכם מעוניינים לשתול צמחייה.
   
 • השקייה - הקפידו להשקות רק אזורים עם צמחייה רצוייה והמנעו מלהשקות שטחי אדמה ריקים.
   
 • עיבוד האדמה - המנעו מלעבד שטחי אדמה עם מעדר שלא לצורך, ע"מ למנוע "התעוררות" של זרעים רדומים בה.
   
 • ניקוש עשבים - הקפידו לנקש עשבים רעים כבר בשלבי ההתפתחות המוקדמים שלהם. הקפידו לעשות זאת בתנאי אדמה לחה ולא יבשה.