הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת פרודניה

פרודניה היא סוג של עש וגם היא פעילה בעיקר בלילה, נפוצה מאוד בישראל (בכל חלקי הארץ) וידועה בהטלות גדולות, אשר גורמות בעיקר נזק לייבול חלקאי וביתי, המשיכו לקרוא וגלו כיצד לטפל בזחלי הפרודניה, איך מטפלים בפרודניה בדשא ובעציצים לרבות נענע וכמובן כיצד להדביר אותה. דרך מדבירים פלוס תקבלו עד שלוש הצעות מחיר של מדבירים מאזורכם ובמהירות.

זיהוי פרדוניה כפרפר וכזחל

גודל פרודניה מגיע עד ל-30 מ"מ (גוף וכנפיים), היא בצבע חום ומעט שחור ודומה מאוד  לעש הבגדים (בסופו של דבר הם מאותה המשפחה, תוכלו לקרוא כאן על הדברת עש בונה הנרתיק). הזחלים אשר מוטלים באזורים שונים על גבי הצמחים כמו: ברוקולי, חסה, כרוב, נענע, פלפל ולרבות על גבי דשא, נוצרים במגוון צבעים, החל מחום ואפור ועד לירוק בהיר, חלקם יהיו שעירים וחלקם חלקים לחלוטין. כעת ממשיך מחזור החיים של הפרדוניה והם יהפכו לגלמים (בצע אדמדם), לרבות יתחפרו בתוך האדמה או בגבעולים ועלי הצמח ממנו הם ניזונים, לאחר מספר ימים ועד חודש, הם יהפכו לעש בוגר.

באיזה ריסוס משתמשים להדברת פרודניה?

ניתן להדביר פרדוניה בריסוס ביולוגי, אורגני או טבעי, לרבות כאשר מדובר על מצעי גידול מהם אוכלים, יעדיפו להשתמש בהדברה טבעית (במיוחד אם מדובר על ירקות), מצעי גידול גדולים אשר ניזוקו ולא ניתנים לאכילה כבר, יעדיפו להשתמש בריסוס כימי ורק לאחר הכשרת הקרקע שוב ישתמשו בהדברה אורגנית או טבעית למצע הגידול החדש. מקרה נוסף בו משתמשים בריסוס טבעי הוא בגינה הפרטית, שם משחקים ילדים וחיות הבית, כאשר נרצה לרסס דשא.

האם פרודניה גורמת לנזקים?

ללא ספק, פרדוניה ובפרט הזחלים שלה גורמים לנזקי חקלאות לא קטנים, כל הטלה שלה היא כ-1,000 ביצים, שיהפכו במהרה לזחלי פרדוניה שיצטרכו מקור מזון, היא ידועה בעיקר כ"הורסת מדשאות" ויכולה לגרום לכל משטח ייבול לההרס קליל, אם לא תפסתם אותה בזמן, להציל את היבול כמעט ובלתי אפשרי. כמובן שמדובר על על גידול בייתי של ירקות ולרבות עציצי תבלין כמו נענע, פלפל, בזיליקום ועוד. למעשה לפרדוניה אין סנטימנטים כלפי צמח מסוים והיא תשמח להתגורר בכל מקום.


פרדוניה מזיקה מאוד לגינה

כיצד ניתן לטפל בפרודניה באופן טבעי?

ישנם לא מעט תכשירים אורגניים שיסייעו לכם למנוע התפתחות של זחלי הפרדוניה במדשאות ועל גבי עציצים בגינה שלכם, יש כמה תכשירים של אקוגן שבהחלט יעשו עבודה טובה גם נגד הדברת ערצבים ומזיקים נוספים שעשוים להופיע במקביל. אפשרות נוספת והכי טבעית שיכולה להיות היא פשוט לאסוף את זחלי הפרדוניה ולהרחיק ממצע הגידול שלכם, הם דיי גדולים, לא מסוכנים או עוקצים ואין בעיה "לפנות אותם".


זחל פרדוניה

מהו המחיר להדברה נגד זחלי פרודניה והעש עצמו?

אם אתם מתכננים לעשות זאת באופן עצמאי, התכשירים עולים בין 45 - 80 שקלים ויספיקו לכם לטיפול בגינה ובדשא הפרטי שלכם, אך אם מדובר על הזמנת מדביר לצורך ריסוס ביולוגי, אורגני או טבעי. המחיר ינוע בין 300 - 450 שקלים לטיפול במטרד בכלל הגינה כולל הוראות כיצד להימנע מהם בהמשך ואחריות לפחות ל-3 חודשים. ממליצים בחום לבצע השוואת מחירים דרך 'מדבירים פלוס' ולנסות למצוא מדביר בזול ובכך להוזיל עוד יותר את עלויות ההדברה.

 

>> מציאת מדבירים על פי אזורים:

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה