הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת צבתן נקוד (מספריים)

צבתן נקוד אשר נקרא גם צבתן מצוי מכונה בשמו העממי "חרק מספריים", הוא נקרא כך בגלל בצבת בצורת מספריים שבסוף גופו. בעזרת 'מדבירים פלוס' תוכלו להזמין הדברה נגד מספריים מחברות הדברה מובילות באזורכם וכמובן לקבל עוד פרטים אודות החרק, כמו האם הוא מזיק וכיצד ניתן להיפטר ממנו ללא הזמנת מדביר.

איך מתבצעת הדברת צבתן נקוד (חרק מספריים)?

חרק המספריים יופיע לרבות דווקא מחוץ לבית, בגינה שלכם ולא בתוך ביתכם כך שביצוע ריסוס לא יסייע לאורך זמן (בנוגע לגינות פרטיות), אך אם מדובר על חרק מספריים בבית, כאן אולי כן כדאי להשתמש בהדברה, ניתן לעשות הדברה מסוג ירוקה, ביולוגית או כימית לבחירתכם (אנו ממליצים להשתמש בירוקה), זה יפתור את הבעיה לשנה לפחות, במקביל לביצוע ההדברה יש לבצע מספר פעולות למניעת חזרת החרק לביתכם, הוא אוהב להתרבות ולהסתתר במקומות אפלים ולחים (כמו מרבית החרקים) וכמובן סדקים בקירות, יש למצוא את מקומות המסתור של הצבתן, לנקות, לאורר ולאטום אותם.

האם חרק מספריים עוקץ? והאם הוא ארסי ומסוכן?

למרות המספריים המאיימות והמראה שגורם לנו להרגיש שהוא ארסי ומסוכן, צבתן נקוד (להלן: "חרק מספריים"), אינו יכול לפגוע בבני אדם, הצבת שלו אינה מספיק חזקה על מנת לחדור את עורנו והוא לא מעביר מחלות. כך שאין לנו סכנה כאשר אנו פוגשים בחרק המספריים גם בצבעים אפור ושחור והוא אינו בעל ארס.
מדד סכנה לצבתן נקוד

איזה נזק צבתן עושה בבית או בגינה?

הצבתן מוגדר כאוכל צמחים ופרחים כאשר הנפוץ ביותר הוא הציפורן, כך שהנזק שהוא עשוי לגרום לכם יהיה דווקא בגינה או בצמחי נוי בתוך הבית, מעבר לכך הוא לא גורם לנזקים נוספים וגם אלו שנעשים לצמחים שלכם אינם ממשים, אם זאת הצבתן הנקוד כן הצליח לקבל נקודת זכות לטובתו בכך שהוא מידי פעם "זולל" כינמות ולעיתים  מדביר באופן טבעי את דג הכסף (כאשר הוא אוכל אותו). שכן דג הכסף עשוי לגרום לכם לנזק ברכוש.
מדד מזיק של צבתן נקוד מספריים

מה זה חרק מספריים?

חרק המספריים זהו שמו העממי של הצבתן הנקוד (צבתן מצוי), הוא שייך למשפחת הצבתניים ואינו עוקץ או מסוכן לאדם, הוא פעיל בעיקר בלילה ומסתתר ביום.גודלו נע בין 15 - 25 מ"מ, הכתמים שעל גופו הם האחראים על הכינוי "נקוד", כאשר הצבתן מרגיש מאוים הוא מעגל כלפי מעלה את זנבו (המספריים) בדומה לעקרב. אזורים נפוצים בארץ בהם ניתן למצוא אותו הם ירושלים, צפון הארץ ומרכזה, הוא פעיל לאורך כל השנה אך בפרט בתקופת החורף.


חרק מספריים - צבתן נוקד

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה