הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת צרצרים

הצרצרים מפריעים לכם לישון? למה הם מצרצרים? איך מרחיקים אותם וכיצד מתבצעת הדברה נגד צרצרים? כל המידע אודות צרצרים והסוגים השונים שלהם, כאן בפורטל מדבירים פלוס! ניתן לערוך השוואת מחירים לצורך הדברת צרצרים בבית ובגינה.

איך הורגים צרצר? הדברת צרצרים

השיטה היעילה ביותר להריגת צרצרים היא באמצעות הדברת צרצרים. כאשר הדרך הטובה ביותר היא עם ריסוס נגד צרצרים עם חומר הדברה. רעש הצרצרים הוא מטרד רציני וכאשר הם נמצאים בתקופת הזיווג שלהם, כמות הצרצרים גדלה באופן משמעותי. דבר אשר מחייב ביצוע פעולת הרחקה והדברה.
 

צרצר

כמה עולה הדברת צרצרים?

מכיוון שלרוב מדבירים את הגינה וגם את הבית (במקרם של בתים פרטיים) מחיר ההדברה נגד צרצרים יכול לנוע בין 400 - 600 ש"ח, אם  מדובר על הדברה בתוך דירה ומרפסת המחיר יהיה זול יותר וינוע בין 300 - 500 ש"ח. דומה לכלל סוגי ההדברה הרגילים, אין שוני בין החרקים ובסוג החומר שמשתמשים בו. - ראו מחיר הדברה ביתית עדכני.


מחיר הדברת צרצרים

מחיר הדברת צרצרים: 500 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪

איך תופסים צרצר בבית? - שלב אחר שלב

רעשי הצרצרים מפריעים לכם לישון? לא יכולים לחכות עד שמדביר מקצועי יגיע אליכם לביצוע ריסוס נגד צרצרים? עקבו אחרי השלבים הבאים וגלו איך למצוא צרצר בבית:

 1. תחילה, הצטיידו! קחו פנס ותרסיס נגד ג'וקים אשר ישמש אותכם להדברת צרצרים.
   
 2. מתחילים במערב, המתינו בשקט עד יתחילו להופיע קולות הצרצור, זה יהיה לרוב בחשיכה, ניתן גם לכבות את האור אם הבית מספיק חשוך.
   
 3. התחילו בסיור בבית, לאט ונסו לספור ולהאזין לקולות הצרצור, ככל שיש יותר צרצורים ורעש חזק יותר - כך אתם מתקרבים אל הצרצר.
   
 4. כעת, באמצעות הפנס התחילו להאיר לאזורים החשודים, אם הצרצור הפסיק הצרצר נמצא באזור המואר.
   
 5. בשלב הבא, השתמשו בתרסיס נגד חרקים או הציבו מלכודת דבק באזור.
   

מאיר על חרקים עם פנס

איך להשתיק צרצר?

אז איך איך מפסיקים רעש של צרצר? על מנת להשתיק צרצר, צריך למצוא את הצרצר בבית, אם הוא בגינה - ניתן להיעזר בסעיף מס 3. הדרך הטובה ביותר להשתקת צרצרים היא: מים. כאשר צרצר לא יכול לצרצר כאשר הוא רטוב, בנוסף - הרטבת הצרצר גורמת להרחקת צרצרים ולהפסקת רעשי הצרצור הצורמים. אלו כל השיטות להרחקת צרצרים מהבית ולהשתקת צרצרים:

 

 1. צרצרים אינם אוהבים אור, כאשר אתם יוצאים לחפש אותם האירו באמצעות פנס (בין אם זה בתוך הבית, בגינה או במרפסת), אם אתם מאירים על הצרצר, הוא יפסיק לצרצר וזאת אינדיקציה שהוא אכן נמצא באזור הלומת האור של הפנס, כעת רססו או לכדו אותו.
   
 2. שינוי טמפרטורה, צרצרים אינם אוהבים טמפרטורות גבוהות, ככל שהטמ' גבוה יותר כך הצרצרים יאטו את תדירות הצרצור ואף יפסיקו אותן, אם באפשרותכם לחמם את הבית יותר, תוכלו לגרום לו להפסיק את הצרצור.
   
 3. מים ולחות, הצרצרים לא אוהבים מים בכלל וגם לא לחות גבוה, אם הצרצרים בגינה, באמצעות צינור מים תוכלו להטיז לאזורי הצרצור ובכך לגרש אותם. בנוסף, פעולת הרטבת הצרצרים מונעת מהם את החיכוך, כך שאינם יכולים להמשיך לצרצר. חזרו על הפעולה סביב הגינה מספר פעמים עד שתקבלו את השקט שלכם. כמו כן, אין זה ימנע מהם לחזור בשנית יום למחרת או אפילו לאחר כמה שעות, לכן מומלץ להזמין הדברת צרצרים.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

איך נראה צרצר?

הצרצר בעל מבנה שטוח ומעט מעוגל, צבעיו משתנים בין חום ועד לשחור ורגליו האחוריות בולטות כלפי מעלה, על מנת שיוכל לנטר ולקפוץ לגובה. גודל הצרצר הוא בין 3 מ"מ (לצרצר צעיר) ועד ל-50 מ"מ לצרצר בוגר. לצרצר כנפיים צרות, עימם יוצר את קולות החיזור והקריאה. צרצר אוהבים לאכול ירקות ופירות טריים ורקובים ונמצאים בטבע באזורי צמחייה ושיחים.
 

איך נראה צרצר

איך צרצר משמיע קול?

באמצעות חיכוך של הכנפיים זו בזו, כך נוצר קול הצרצור של הצרצר. קריאות הצרצור מגדירות לנקבות את גודל הצרצר. כך שהצרצר רוצה שצרצורו יהיה חזק יותר. כאשר אינו מצליח, הוא משתמש בטכניקה אשר נקראת "באפלינג". הצרצר מכניס את ראשו ורגליו הקדמיות אל תוך עלה, כאשר הכנפיים בצד השני ומתחיל לבצע קולות צרצור. העלה גורם לפיזור חזק יותר של גלי הקול וכך, קולות הצרצור חזקים יותר.
 

>> כך נשמע צרצר:

למה צרצר מצרצר?

לצרצרים יש 2 סוגי צרצורים, הראשון הוא הצרצור השקט, כאשר הוא ליד הנקבה ומחזר אחריה, השני הוא הצרצור שכולנו מכירים ושונאים, צרצור חזק ומטריד אשר יכול לחזור על עצמו כ-60 פעמים בדקה! הצרצור החזק הוא כאשר הזכר קורא לנקבה ומרחיק זכרים אחרים ונקרא "צרצור קריאה".

האם צרצר מסוכן?

בעולם קיימים כמה זני צרצרים ארסיים וגם צרצרים אשר עוקצים, אבל בארץ - אין צרצרים מסוכנים. כל הזנים המוכרים בישראל (30  סוגים מתוך - 900 סוגים בעולם) רק מצרצרים ומטרידים, אך אינם מסוכנים. על פי ויקיפדיה יש כ-2 סוגים נפוצים יותר הם צרצר דו כתמי וכמובן צרצר הבית המוכר.

צרצר אינו מסוכן לאדם

כך מתבצעת הדברה נגד צרצרים

מיכוון שלרוב הצרצרים נמצאים מחוץ לבית ובגינות, נצטרך הדברה המתאימה לגינה, כמובן שעל הדרך מומלץ גם לבצע ריסוס לבית אם כבר מבקר אצלכם מדביר. המדביר יעסוק בעיקר בהדברה בגינה וימליץ לכם לסתום חורים בבית (אשר משמשים כמקומות מסתור לצרצרים). כמו כן, הוא יחפש סדקים ומחילות קטנות בקירות הבית ומחוץ לבית ויבצע הדברת צרצרים. בדרך כלל ישתמש בחומר הדברה ירוקה אך לעיתים גם בהדברה כימית (אולי בגינה), תלוי בשיקול דעתו של המדביר.

שאלות ותשובות נפוצות:

אספנו בעבורכם עוד מידע חיוני הקשור להדברת צרצרים, על פי שאלות ותשובות בנושא:

האם צרצר עוקץ?

ישנם מיני צרצרים אשר עוקצים, בארץ אין אותם.


כמה זמן חיים צרצרים?

תכולת החיים של צרצר בוגר נעה בין 2 - 3 חודשים, כאשר לוקח לנימפות גם בערך כ-90 ימים להפוך לבוגרים ולהתחבר למחזור החיים של הצרצרים.


האם יש צרצר ארסי?

בעולם - כן. בארץ - לא, הרחבנו על כך בפסקה מעלה.