הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת קרציות

הדברת קרציות בבית ובגינה מזמינים דרך מדבירים פלוס. כאן תוכלו לגלות מהו מחיר הדברת קרציות, איך נראית עקיצה של קרציה, האם היא מסוכנת לאדם ואיך להרוג ולהסיר אותה מהגוף. כמו כן, מידע נרחב על חומרי הדברה וריסוס נגד קרציות.

מהו מחיר הדברת קרציות בבית?

מחיר הדברת קרציות בבית באמצעות הדברה ירוקה נע בין 300 ועד 500 ש"ח בממוצע לדירה עד חמישה חדשים. בבית פרטי ייתכן ותוסיפו עוד כמאה עד מאה חמישים שקלים נוספים. תוספת הדברת קרציות בגינה תיהיה במחיר הנע בין 400 ועד 600 ש"ח. במידה ותזמינו גם לבית וגם לגינה תקבלו הצעת מחיר מותאמת ומוזלת.

מחיר הדברת קרציות בבית בממוצע

מחיר הדברת קרציות בבית בממוצע: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

איך נראית עקיצה של קרציה?

נשיכת קרציה או עקיצת קרציה? ובכן, קרציה נושכת ונצמדת לעור ובכך היא גם "שותה" את הדם. אם תהיתם האם קרציה יכולה לעקוץ בן אדם, ובכן - כן. קרציה על בן אדם זה דבר שניתן לראות לא מעט. אם אתם שואלים האם קיימים תסמינים, אז התשובה היא כן - ראשית יש את העקיצה, הנפיחות והאדימות של המקום. ובמידה וקיימת תגובה אלרגית נחוש גם בבחילה, חום וחולשה. במקרים כאלו כמובן רצוי להתפנות אל רופא באופן מיידי. 
 

עקיצת קרציה
בתמונה: אילוסטרציה של עקיצת קרציה

איך להסיר ולהרוג קרציה?

קודם כל בלי פאניקה, אם אתם רוצים לדעת מה לעשות כאשר יש קרציה על בן אדם, אז ראשית צריך להסיר אותה, לאחר מכן לבצע טיפול נגד - שהוא ניקוי המקום במים נקיים ואז חיטוי עם אלכוהול. אם האזור נשאר פצע פתוח, כדאי להשתמש בפלסטר או תחבושת. אז איך מסירים קרציה שלב אחר שלב? ראו:

  1. משתמשים בפינצטה.
  2. מצמידים את הפינצטה כמה שיותר קרוב אל העור.
  3. תופסים את ראש הקציה ומושכים כלפיי מעלה.

אם לא מצליחים בפעם הראשונה, מנסים שוב, בסוף זה מצליח. לעיתים חלק מראש הקרציה נשאר על גופכם, זה לא נורא - אחרי כמה ימים הוא ייפול. אם אינכם חשים בטוב - רצוי להתפנות אל מוקד רפואי בהקדם.
 

איך להסיר קרציה
בתמונה: הדרך הנכונה להסרת קרציה מהגוף

איך להיפטר מקרציות על הכלב?

רבים שואלים כיצד מסירים קרציה מהעור או מהכלב? השיטה הפשוטה והטובה ביותר שמוכיחה את עצמה היא באמצעות פינצטה, תפסו קרוב את הקרציה באזור הראש ולא הגוף ומשכו חזק (מבלי לסובב). הדבר צריך להסיר את הקרציה באופן שלם מכם. אם היא התפרקה, הסירו את החלק הנוסף גם עם פינצטה. לאחר מכן שטפו היטב את האזור עם מים וסבון. אסור להשתמש בחומר אלכוהולי לפני, אסור לסובב את הקרציה על מנת להסירה או למרוח וזלין. 

האם קרציה מסוכנת לאדם?

בארץ הסכנה מקרציות נמוכה בהרבה מאשר מקומות אחרים בחו"ל, שם היא יכולה להכיל דלקות ומחלות קשות מאוד. אבל - גם בארץ היא יכולה להעביר מחלות וזה הדבר אשר מסוכן בקרציה. מעבר לכך, עקיצה או נשיכתה כואבים אבל במידה סבירה. לכן אנחנו מדרגים אותה בסולם 6 של מדבירים פלוס.
 

האם קרציה מסוכנת לאדם

איזה חומר הדברה לקרציות יש?

חומרי הדברה נגד קרציות יכולים להיות בשימוש ע"י מדבירים מורשים ובעלי רישיון הדברה בלבד. ישנם כ-3 סוגי חומרי הדברה נפוצים המתאימים נגד קרציות רכות, קרציות קשות וכן גם נגד פרעושים. אלו הסוגים:
 

שם חומר ההדברה חומר הדברה הפעיל
סניור - תחליב שמן במים 9.7% למבדה סיהלוטרין
למבדה סטאר - קפסולה 9.7% למבדה סיהלוטרין (פרתירואיד)
קונטרול - תרכיז 20% סיפרמטרין

האם יש אחריות על ריסוס נגד קרציות בבית?

כן, בדרך כלל על הדברת קרציות בבית קיימת אחריות שנעה בין 3 חודשים ועד ל-6 חודשים. אבל - רצוי לבדוק מול המדביר שמבצע את העבודה, כי קיימים מדבירים שאינם נותנים אחריות כלל על עבודתם. כמו כן, המדביר יכול להוסיף הסתייגויות באחריות בהתאם למצב, למשל בית פרטי או שיש חיות מחמד בבית. לכן צריך לוודא זאת מולו.
 

משך תקופת האחריות הממוצעות:
6 חודשי אחריות 4.5 חודשי אחריות 3 חודשי אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ המדבירים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

מכת קרציות בבית מה עושים?

אז הסיבה לכך שתיהיה מכת קרציות בבית היא שאתם גרים בבית פרטי ויש המון עשבים וצמחייה קרובה לביתכם (אז כמובן שצריך לבצע קודם כל ריסוס לבית ולאחר מכן לגינה). הצעד הראשוני הוא לבצע הדברה נגד קרציות ולאחר מכן, ניכוש עשבים וסידור החצר והגינה. אם אתם מתגוררים בדירה, אזי שיש לכם חיית מחמד שהביא העימה את הקרציות ובגלל חוסר אבחנה נגרמה התרבות. אפשרות נוספת ואחרונה לגרימת מכת קרציות בבית היא בגדים שנכנסו מבחוץ לבפנים מבלי ששמתם לב עם קרציות אשר הצליחו להתרבות בביתכם. אבל - מרבית הסיכוים שאתם קוראים את פסקה זו בגלל שאתם גרים בבית פרטי וזה מגיע מהחצר והגינה, לכן הפסקה הבאה היא בדיוק בשבילכם.

קרציה

הדברת קרציות בגינה

אז כפי שהבנתם, הסיכוי הגבוה ביותר שקרציות יגיעו אל ביתכם הוא דרך הגינה והחצר. (כמובן, אחרי אפשרות שיש לכם חיית מחמד שהביאה אותה), לכן, יש לבצע הדברת קרציות בחצר הכולל ריסוס עם חומרי הדברה. אבל לפני ביצוע הריסוס אנו מציעים לנכש עשבים ולסדר את הגינה היטב ולאחר מכן לבצע הדברת קרציות בחצר אשר מתאים למקרים כאלו. נציין כי הדברת פרעושים וקרציות נעשות יחדיו וכי ניתן להרחיב על הדברת פרעושים בעמוד הבא.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

מידע נוסף אודות הקרציה

בעולם קיימים כ-800 מינים מוכרים של קרציות, שלמעשה הן טפילים אשר ניזונים מדם ונתלים באופן חיצוני על גבי הפונדק שלהם (לרבות חיות בית כמו כלבים וחתולים), הקרציות יכולות גם להיתפס על גבי בני אדם ולהעביר מחלות ולגרום לתחושה לא נעימה. הקרציה מתפתחת מביצה, הופכת לזחל, ניפה ואז לצורתה הבוגרת בתור "קרציה". ישנם כ-2 סוגי קרציות בארץ, האחת קרציה רכה והשניה קרציה קשה.