הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת תהלוכן האורן (טוואי התהלוכה)

האם תהלוכן האורן מסוכן? איזה פגיעה יכולה להיגרם ממנו, כמה עולה להדביר אותו וכיצד עושים זאת? הנה כל המידע הנחוץ על טוואי התהלוכה (תהלוכן האורן) וכמובן אפשרות להזמנת הדברה נגדו. במהלך המאמר ייתכן ותראו את השם "טוואי התהלוכה" או "תהלוכן האורן" - זכרו שמדובר באותה החיה בדיוק.

הכירו את "טוואי התהלוכה" - תהלוכן האורן

למעשה תהלוכן האורן הוא סוג של עש, בעל גלגול מלא [זחל, גולם, פרפר (עש)], צבעו חום וצהוב ובעל פרווה. בהיותו זחל גודלו נע בין 30 ועד ל 40 מ"מ והוא נחשב ל"ארסי", כאשר פרוותו מכילה ערס העשוי לגרום לאלרגייה ופריחה. בדומה למגע עם סרפד.

 

טוואי התהלוכה נמצא על עצים ולרבות עצי אורן ובאביב הולך על הקרקע ומנסה להגיע אל האדמה, שם יהפוך לגולם. בשלב שהנו זחל הוא מסוכן ועשוי לעורר תגובה אלרגית במיוחד אצל ילדים קטנים. שמו תהלוכן האורן נקרא כך כי הזחלים הולכים בשייריה אחד אחרי השני (ממש צמודים) ואוהבים להתגורר בעצי אורן.

טוואי התהלוכה

איך מדבירים תהלוכן אורן?

הדברת תהלוכן אורן אשר נקרא גם: טוואי התהלוכה. תיהיה בתקופה של חודש אוקטובר, נובמבר ודצמבר. שיטת ריסוס תהלוכן האורן היעילה ביותר היא באמצעות הדברה כימית. על מנת לכסות שטחים גדולים, מתבצע ריסוס בעזרת מטוסים. כאשר רוצים לבצע הדברה נגד תהלוכן האורן בגינה פרטית. נעשה זאת באמצעות קידוח בגזעי העץ והחדרת רעל. בנוסף, ניתן לבצע איסוף ביצי זחלים ואיתור קנים - בשיטה הבריאה לעץ.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

מהו המחיר להדברת תהלוכן האורן?

מחיר הדברת תהלוכן האורן שכוללת טיפול בעץ נגוע, חיתוך הענפים וההדברה ינוע בין 500 - 650 ש"ח. אם אתם צריכים רק ריסוס של האיזור אז המחיר יעלה בין 300 - 400 ש"ח. לעיתים יהיה לחזור על הפעולה מספר פעמים. מומלץ להוויעץ עם מדביר מראש ולסכם את כמות הפעמים שיגיע לטיפול בתהלוכן האורן וכמובן האם קיימת עלות נוספת לכל הגעה.

 

מחיר הדברת טוואי התהלוכה בממוצע

מחיר הדברת טוואי התהלוכה בממוצע: 575 ₪

טווח מחיר גבוה 650 ₪

טווח מחיר נמוך 500 ₪

האם תהלוכן האורן מסוכן ולאיזה פגיעה יכול לגרום?

כן, תולעת תהלוכן האורן נחשבת לארסית ומכילה ערס סרפדי הגורם לגירוי ופריחה ולעיתים גם לתגובה אלרגית מסוכנת. בנוסף פגיעה בעין מאוד מסוכנת ועשויה לגרום למשהו בלתי הפיך.
מסוכנות תהלוכן האורן

טיפול עקב מגע עם תהלוכן האורן

אז כפי שהבנתם, מגע ישיר עם תולעת טוואי התהלוכה עשויה לגרום לפריחה ואף לאלרגיה, אז ראשית בעת נגיעה יש להוויעץ עם רופא ובמידת הצורך גם להגיע למוקד. צריכה בעיניים עשויה לגרום לדלקת ואף לנזק בלתי הפיך. פעוטות וילדים קטנים ואף בעלי חיים עשוים להיפגע ובמידה וזהיתם חשד למגע עם תהלוכן האורן - מומלץ להתפנות למוקד רפואי.

 

לא נתקלתם בתהלוכן ויש רק תחושת צריבה? אולי בכלל מדובר על נמלת האש שגם היא נפוצה מאוד בארץ? נמלת האש עוקצת וגורמת לצריבה דומה לזו של תהלוכן האורן - תוכלו לראות כאן מידע על הדברת נמלת האש.

תהלוכן האורן