הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת תריפסים

הכירו את התריפס: איך הוא נראה, האם הוא מסכן אותנו ואיך? כמה עולה להדביר אותו וגם איך תוכלו לאתר בעל מקצוע במהירות ובמחיר משתלם דרך מדבירים פלוס. כל התשובות בהמשך.

מיהו התריפס?

תריפס הוא חרק שמבנה גופו בד"כ צר וארוך והוא מגיע בגוון שחור או צהבהב. הוא אומנם בעל כנפיים אך הן אינן משמשות אותו לתעופה ברוב הפעמים. הוא ניזון בעיקר מצמחייה המשמשת אותנו למאכל, כמו: תירס, בצל, פלפל, תות שדה, מלון, עגבניה, שעועית ובקיצור - כמעט כל ירק או קטנייה שניתן למצוא בסופר כיום.

 

תריפסים

האם תריפסים מסוכנים לנו?

התריפסים אינם מסוכנים לאדם באופן ישיר אך באופן עקיף, הם גורמים לנזק משמעותי בחקלאות המקומית בגלל שהם ניזונים ממרבית היבול שמשמש אותנו למאכל, כפי שהצגנו למעלה. הרס נוסף לו הם גורמים הוא בשלב בו הצמח עוד צעיר וזאת ע"י גירוד מאסיבי של עלי הצמח ושתיית הנוזלים החיוניים בו עד למצב בו העלים מתמלאים בנקודות בצבעים שונים ולנשירתם. אגב, אם הבחנתם בכתמים שחורים קטנים, קרוב לוודאי שמדובר בצואה של התריפסים.
 

מזיקים מאוד לחקלאות

מהו המחיר להדברת תריפסים?

מחיר להדברת תריפסים נע בין 250 - 400 ש"ח בעבור ריסוס בגינה של עד 100 מ"ר. המחיר כמובן צפוי להשתנות בהתאם לסוג הצמח הנגוע ובהתאם לסוג התריפס. רק לאחר ייעוץ ובדיקה של מדביר מוסמך, יהיה ניתן לדעת אם טיפול בריסוס מספיק להשמדת התריפסים.
 

מחיר הדברת תריפסים בגינה

מחיר הדברת תריפסים בגינה: 325 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

כיצד מתבצעת הדברה אורגנית לתריפסים?

הדברה אורגנית נגד תריפסים תתבצע ברוב המקרים ע"י הסרה ידנית של שלהם מהצמחייה, דבר שעשוי לקחת לא מעט זמן ואנרגיה. אפשרות נוספת היא להשתמש בתכשיר ששמו "סרייסר אולטרה" או לחילופין להכין בעצמכם תרסיס על בסיס תמיסת אלכוהול וסבון שאותו תוכלו להתיז על צמחייה שנדבקה בתריפסים.

 

שימו לב כמובן שהדברה אורגנית נגד תריפסים אינה אידיאלית במקרים של שטחי גידול חקלאיים, שכן, מדובר בעבודה מאוד נקודתית שעשויה לעלות בחיי הצמחים שלכם בהיעדר טיפול יעיל תוך זמן קצר. לכן במידה ומדובר על שטחי גידול משמעותיים, נמליץ להשתמש בהדברה כימית.

הדברת טריפסים - רק עם מדביר מוסמך!

אז כפי שכבר קראתם, התריפסים גורמים הרס רב לחקלאות וזאת תוך זמן קצר בגלל הכמות הגדולה שלהם. מה שאומר שברוב המקרים יהיה צורך בהדברה בחומרים כימיים עוצמתיים כדי להביא לחיסולם.

 

היות והתריפסים הם מהירים בהרס שהם גורמים לצמחים, נמליץ להיעזר עם מדביר מוסמך באופן מיידי דרך פורטל מדבירים פלוס. השאירו םרטים בטופס וקבלו עוד היום ובחינם עד 3 מדבירים מומלצים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר עלויות עבור הדברת תריפסים, להשוות בין הצעות המחיר שתקבלו וכך לחסוך בכסף.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

אילו סוגי תריפסים קיימים?

כיום כבר אותרו קרוב לכ - 5,000 זנים שונים של תריפסים, אך כמובן לא כולם נמצאים בישראל וישנם כאלו שנראים בתדירות נמוכה מאוד, הנה התרפיסים הנפוצים בישראל:

 

זן התריפס   מראה צמח אהוב הדברה מתאימה

תריפס קליפורני
 

צבעו צהוב, גוף צר באורך 1.2 מ"מ. נמצא בעיקר באזורים הגבוהים של הצמח

פלפל, מלפפון, עגבניות, חציל תותים הדברה כימית או ביולוגית ע"י הפצת אקרית או פשפש האוריוס

תריפס הטבק
 
צבעו צהוב, חום או שחור, גופו פחוס, מחושים בעלי 7 פרקים. גודלו 1 מ"מ. נמשך לטבק, לדלועיים, שושניים ומצליבים הדברה כימית או ביולוגית


תריפס הקיקיון
 

צבע צהוב בהיר בגודל של עד 2 מ"מ פירות הדר, פלפלים, בצל הדברה כימית

כיצד למנוע תריפסים בעתיד?

בגדול, אין דרך למנוע תריפסים מלחזור לצמחים אבל אפשר לדלל אותם במידה מסויימת. בין הדרכים היעילות ביותר לכך הן ע"י בדיקה יומית שלהם על הצמחייה. תוכלו להיעזר במשקפת או זכוכית מגדלת לשם כך. בנוסף תוכלו לרסס על הצמחים חומץ, שדוחה אותם מלכתחילה ויחד עם זאת, מיטיב עם צמיחת הגידולים שלכם.