הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

מזיקים לצמחים

קראו על כמה מסוגי מזיקים לצמחים, היכן הם נמצאים בד"כ, כיצד ניתן לחסל אותם, כמה זה עולה וגם כיצד למנוע אותם בעתיד.

מיקומים נפוצים של מזיקים בצמחים

ניתן לאתר מזיקים בצמחי בית ובצמחי גינה כאחד. ניתן לאתר מזיקים בצמחי בית שונים, ניתן לאתר אותם בעציצים קטנים, בצמחי תבלין הכוללים: בזיליקום, נענע ומרווה וניתן אף למצוא מזיקים באדמה עצמה גם לאחר שעקרתם את הצמחים שנדבקו ועל כן, חשוב לחפור באדמה טוב טוב לפני שאתם מעלים בדעתכם לשתול צמחים חדשים. 

 

הסתייעו במדביר מוסמך להדברת מזיקים לצמחים שלכם

זיהוי מזיקים בצמחים

מתחת נציג עבורכם חמשה סוגי מזיקים לצמחים הנחשבים נפוצים בגינות:

 • חלזונות וחשופיות - חלזונות צצים לנו בימי החורף דווקא אך חשופיות ניתן למצוא בצמחיות לכל אורך השנה. שני המזיקים נמשכים לכל סוגי הצמחים ובדגש על צמחי מאכל. את החילזון ניתן לראות בעיקר במהלך תקופת החורף לאורך היום או בלילה (בטמפ' שבין 5 - 20 מעלות צלזיוס) ובקיץ הוא נכנס לתרדמת. את החשופית לעומת זאת ניתן לראות לכל אורך השנה, היא קרובת משפחה של החילזון אך היא נטולת קונכייה. נוסף לאכילת צמחייה היא גם נמשכת לבונזו יבש של חיות מחמד.
   
 • אקרית הקורים (קרדית) - אקרית הקורים מכונה כך מפני שהיא די דומה לעכבישים ביכולת שלה לטוות קורים. היא מאופיינת בצבע כתום אדום והיא נפוצה בעיקר באזורים יבשים וחמים ונמנעת ממקומות לחים וקרים. בין הסימנים לפגיעת הצמח על ידה הם הופעת סימנים חומים בחלק התחתון של העלים, האטה משמעותית בצמיחה ושובל לבן של קורים על פני הצמח (מקנה לה הגנה מפני אויבים).
   
 • כנימה קמחית - כנימה שמכוסה בצמר לבן, מייצרת שובל ארוך של קורים וחיה במסגרת מושבה על גבעולי צמחים ולעתים גם בשורשים. ההרס שלה לצמח מתבטא בכך שהיא יונקת ממנו את החומרים שחיוניים לצמיחתו וכך גורמת לנבילתו והיא נפוצה בעיקר באזורים חמים ולחים (אך בתקופה האחרונה אף מראה נוכחות בתנאי קור).
   
 • זחל המנהרות - יש כמה זנים של זחל זה והפגיעה שלהם היא בעיקר בעלי הצמח. הנקבה מטילה את ביציה בתוך החלק הבשרני של העלה וכהזחלים בוקעים, הם ניזונים מ"הבשר" על לפגיעה היקפית בעלה. ניתן לזהות את פעילות זחל המנהרות בכך שיש על העלה סימנים לבנים מעוקלים, המעידים על אכילת בשר העלה ע"י הזחל. בהמשך העלה כתוצאה מכך "יתכווץ" וינשור.
 • תריפסים - תריפס בצורתו בעל גוף שחור, ארוך וצר. יש לו כנפיים אך הם אינם משמשים אותו לתעופה. מזיקים אלו בצמחים מגרדים את הצמח ולאחר מכן מוצצים את הנוזלים החיוניים בו, עד להופעת נקודות צהובות כתומות על בסיס העלים. דבר זהגורם להתייבשות ונשירת העלים של הצמח.

מדוע חשוב להיעזר במדביר לצורך הדברת מזיקים בצמחים?

ביכולתו של מדביר להגיע לביתכם או לכל מקום שתבחרו ופשוט לאתר תחילה את הגורם לחולי של הצמח וע"י זיהוי זה הוא ידע אילו חומרי הדברה להתאים לו. הוא אף עשוי לבצע פעולות נוספות כמו איתור קן המזיק באזור והסרת הנגעים הקיימים.

דרכי הדברה של מזיקים בצמחים

כל אחד מהמזיקים שתיארנו למעלה ניתן להדביר באמצעות שלוש שיטות הדברה הכוללות: הדברה ביולוגית, הדברה כימית ואורגנית:

 

שם המזיק הדברה אורגנית הדברה ביולוגית הדברה כימית
חלזונות וחשופיות איסוף המזיק, פיזור מלח נחשים, לטאות, ציפורים מתזון
אקרית הקורים ריסוס עלים במים, איסוף ידני גמל שלמה, חיפושית משה רבנו קונפידור/ סולפרון
כנימה קמחית הסרה ידנית, ריסוס במי סבון גמל שלמה, חיפושית משה רבנו קונפידור/ מזיקטון
זחל מנהרות מחיצת זחל, כיסוי עם רשת צרעה טפילית קונפידור
תריפסים הסרת מזיק ידנית הפצת פשפש מזן האוריוס קונפידור/ סימפושר

כמה עולה הדברת מזיקים לצמחים?

עלויות הדברת מזיקים לצמחים משתנות בהתאם לזן החרק, לחומר ההדברה וכמו גם למימדי העבודה (עציף אחד או ערוגה שלמה). מתחת תוכלו לקרוא על מחירי ריסוס מזיקים בצמחים. 

מחירון הדברת מזיקים בצמחים

הדברת חשופיות וחלזונות

מחיר הכולל הצבת פתיונות וריסוס מקומי. 


250 - 550 ש"ח
הדברת כנימות

הדברת כנימות בחומר ידידותי לצמחייה. לעתים להדברה זו תכלול גם הדברה לנמלים הנמשכות לטל הדבש שהכנימות מייצרות.


200 - 650 ש"ח
הדברת אקריות

מחיר משתנה בהתאם לשיטת ההדברה ולכמות הצמחים שיש לרסס.


200 - 400 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

אתרו מדביר להדברת מזיקים לצמחים וחסכו!

במידה והעציצים שלכם מראים סימני היחלשות או קשיי צמחה, דעו כי הדבר עשוי להיגרם בגלל התפשטות מזיקים באזור, הניזונים מהצמח ובכך הורסים אותו. כדי למנוע נזק מקיף, צוות פורטל מדבירים פלוס ממליץ להיעזר באמצעי הדברה שיפגעו במזיק, מבלי לפגוע בצמחים היקרים לכם.

 

השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו בחינם - עד 3 מדבירים מוסמכים בעירכם לצורך הדברת מזיקים בצמחים שלכם. ביניהם תוכלו לברר מחירי הדברה עוד בשיחת הטלפון וכך לבחור בהצעה הזולה ביותר עבורכם. 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

איך למנוע הגעת מזיקים לצמחים בעתיד?

הסתייעתם במדביר לצורך הדברת מזיקים בצמחים בגינה ובבית? מעולה! זכרו שכדי לשמר את המצב הנתון, יהיה עליכם להקפיד על כמה פעולות:

 • אדניות - במידה ואתם מעוניינים להחליף צמחייה באדנית שלכם, נמליץ לזרוק את האדמה הקיימת ולשטוף את האדנית בצורה מקיפה תוך יישום אדמה טרייה וחדשה, ע"מ למנוע ממזיקים לפגוע בצמחייה החדשה. 
   
 • נקיון כלי גינה - עליכם להקפיד לשטוף ולחטא את כלי הגינה שאתם משתמשים בהם אחרי כל עבודה בהם. נמליץ גם תוך כדי להתיז עליהם זרם חזק של מים בין עבודה על שטח אדמה אחד לשטח אדמה אחר.
   
 • השקיה - השקו כל זן צמח לפי הצרכים שלו והמנעו מלהשקות אזורי אדמה ריקים מצמחים, שכן הדבר עלול להוביל לאדמה בוצית וכזו שתמשוך (נוסף למזיקים) - עובשים, פטריות ועשבים שוטים. 
   
 • זמני השקייה - בנוסף,עליכם להקפיד להשקות את הצמחיה שלכם בשעות הבוקר המוקדמות ולא בערב או מאוחר בבוקר. הסיבה לכך היא כי בשעות הערב השמש חלשה ואין ביכולתה לאדות עודפי מים, מה שגורם לאדמה לחה וכזו שמושכת אליה מזיקים. בנוסף, אם תשקו בצהרי היום, המים עשויים להתאדות מהר מדי , כך שהצמחים לא מצליחים לשאוב את כמות המים שהם זקוקים לה.
   
 • צמחים נגועים - במידה והמזיקים כבר פלשו לצמחים שלכם, יהיה עליכם להסיר את הצמחים הללו לפח ורצוי גם את האדמה שהצמח נתמך בה. זאת כדי למנוע מהמזיקים להתפשט ליתר הצמחייה.
   
 • בידוד הצמחיה - הדבר אומנם נפוץ יותר בשטחי חקלאות גדולים אך ניתן ליישם אותו גם בגינות פרטיות: התקינו רשת על הצמחייה שלכם שתשמש נגד יתושים ומזיקים אחרים. בעזרת הרשת הנ"ל ניתן אף לכסות עצים שלמים. במידה ואתם מעוניינים להשקיע אפילו יותר, תוכלו להקים חממה קטנה בגינה שתאפשר לצמחים להיחשף לשמש ולמי השקייה אך למנוע את המזיקים.
   
 • נקיון - הקפידו ללבוש בגדים נקיים לפני הטיפול בגינה או בעציצים. אם יש לכם חיית מחמד שנדבקה בפרעושים, כדאי שתדאגו קודם כל להדביר את הפרעושים והקרציות מהחיה ומהבית.
   
 • הצבת מלכודות - דרך נוספת למנוע מזיקים בצמחים היא ע"י הצבת פתיונות דבק ומלכודות למעופפים באזור.
   
 • הדברה - יהיה עליכם להקפיד על הדברה בבית ובגינה בתדירות המותאמת לכמות ונפח הצמחים שלכם - ע"מ לשמר את הצמחיה במצב בריא ואסתטי.
   
 • חומץ - מדובר בטיפול מעולה במזיקים בצמחים והוא מתבצע באופן הבא: מלאו בקבוק עם ראש ספרי במים והוסיפו כף חומץ (לבן או תפוחים), ערבבו ורססו את האדמה ואת הצמחים באזור עצמו - הדבר יטהר אותם בפני הדבקות במזיקים וגם יחסל חלק מהמזיקים באזור.
   
 • צמחי תבלין - ניתן אף להרחיק מזיקים מהצמחיה שלכם ע"י שתילת צמחי תבלין כמו נענע, לבנדר, כוסברה וכדומה. רק קחו בחשבון שאתם עלולים להתקל גם במזיקים הנמשכים לצמחי התבלין כך שגם אם ביכולתם להרחיק מזיקים מסויימים, הם יכולים למשוך מזיקים אחרים במקומם.