הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת טרמיטים

 באמצעות פורטל 'מדבירים פלוס', תוכלו להזמין מדביר מוסמך אשר מטפל במטרד הנקרא טרמיטים, הזמינו הדברה נגד טרמיטים דרך הפורטל וקבלו בחזרה עד שלוש הצעות מחיר של מדבירים העוסקים בהדברת טרמיטים על פי אזור המגורים שלכם, כך שתוכלו לבצע השוואת  מחירים ולבחור בהצעת המחיר המשתלמת ביותר.

השוואת מחירים להדברת טרמיטים בבית

מדבירים פלוס מאפשר לכם לערוך במהירות השוואת מחירים בין 3 מדבירים המבצעים הדברת טרמיטים בבית ובגינה. השאירו כעת פרטים ואנו נדאג שתקבלו בחזרה עד שלוש פניות, תבצעו בינהם השוואת מחירים ותוכלו לחסוך עשרות אחוזים! נסו אותנו, זה בחינם וללא התחייבות.

טרמיט

מהו המחיר להדברת טרמיטים?

המחירים עבור הדברת טרמיטים משתנים – והם תלויים בהיקף הנזקים, גודל הבית, מורכבות ההדברה וסוג חומרי ההדברה שבהם ייעשה שימוש. סדרי גודל של מחירים להדברת טרמיטים הם:

 • בעבור טיפול נקודתי כאשר איתרתם קן של טרמיטים: בין 250 ל – 500 ₪ לכל נקודה
 •  טיפול ביסודות בהחדרת חומרי הדברה בקידוח – החל מ – 1,800 ₪, תלוי בגודל הבית.
 • תמחור לפי חדר - מחיר הדברת טרמיטים בבית (לפי חדר נע בין 500 - 700 ש"ח לחדר).
   

מחיר ממוצע להדברת טרמיטים בחדר

מחיר ממוצע להדברת טרמיטים בחדר: 600 ₪

טווח מחיר גבוה 700 ₪

טווח מחיר נמוך 500 ₪

>> למחירים נוספים של הדברת טרמיטים לחצו על הקישור.

>> צריכים להדביר חרקים אחרים? צפו במחירים נוספים בעמודמחירון הדברה של "מדבירים +"

חוששים שיש טרמיטים בביתכם?

יש לכם חשד סביר שקיימים טרמיטים בביתכם? הנה מקומות נפוצים להימצאות טרמיטים:

 • ברהיטי עץ - אפשר לומר שזהו המקום הנפוץ ביותר שנמצא טרמיטים, בתוך מיטות, ספות, כורסאות ושולחנות עץ. תוכלו למצוא טרמיטים בעץ גם בפרגולות ודקים.
   
 • טרמיטים בקירות - מסתבר שהטרמיטים עקשניים ובכדי להגיע אל העץ הם מסוגלים גם לעבור בקירות וליצור שם מחילות ונזק רב למבנה.
   
 • קן טרמיטים בגינה - מושבת טרמיטים בדרך כלל תמצא בגינה, היא לא נראת לעין כמו זו של הנמלים, אך בסופו של דבר המדביר יצטרך לאתר אותה על מנת להשמיד את האיום.
   
 • טרמיטים בארונות המטבח - ארונות המטבח עשוים מעץ מסוגים שונים ומגיעים אלינו מאזורים שונים בארץ ולעיתים גם מחו"ל. הטרמיטים יכולים להגיע עימם או להתחיל לכונן בהם לאחר הרכבתם בביתכם.
 • טרמיטים במשקוף - המשקופים בתוך הבתים עשוים מעץ (דלתות פנים), לכן הטרמיטים מוצאים בהם עניין.

   

טיפול בטרמיטים במשקוףנזקי טרמיטים בתוך משקוף

זיהוי טרמיטים - כך תדעו שזה טרמיט בביתכם

הנה חמשת הסימנים המזהים שיסייעו לכם לדעת אם זה טרמיט או נמלה בביתכם:

 1. צבע - הטרמיטים לרוב יהיו בצבע לבן לכיוון הבז והצעירים ביותר יהיו שקופים, נמלים שחורות ואדומות.
   
 2. מחושים וצורת גוף - לטרמיט יש צורת גוף ישרה לעומת הנמלים להן יש "מותניים", כך קל להבדיל בינהם.
   
 3. רעשים - יש רעשים מאזורים מסויימים? רהיט? קיר? משקוף הדלת? לרוב אלו יהיו טרמיטים. אם לא ייתכן ומדובר במזיקי עץ אחרים.
   
 4. מקום הימצאותו - הטרמיטים ימצאו בתוך רהיטים, בתוך קירות ולא תראו אותם "מסתובבים" להנאתם בביתכם כמו הנמלים, מידע נרחב על הנוש אתמצאו בעמוד טרמיטים ברהיטים.
   
 5. כנפיים - בשלב מסוים הטרמיט מצמיח כנפיים שלאחר מכן מנשיר. צורת הכנפיים סימטרית (אז אם אתם רואים טרמיט מכונף בביתכם, הסתכלו על צורת הכנפיים), אצל הנמלים הכנפיים אינן סימטריות.


לחצו כאן כדי להבין איך מזהים טרמיטים בבית

 

כך נראה טרמיט

הדברה נגד טרמיטים – כל מה שחשוב שתדעו

טרמיטים הם חרקים קטנים ולבנים, שאוכלים כל דבר עשוי עץ בבית – החל ממדפי חדר הילדים – וכלה ברהיטים יקרים ואפילו שטרות ומסמכים. הטרמיטים מתרבים במהרה, ובתוך זמן קצר תמצאו את עצמכם חולקים בית עם עשרות אלפי חרקים שחופרים מחילות בכל אלמנט עץ בבית – כולל הקירות, במקרה של בית עשוי עץ.

חשוב שתדעו, שיש פתרון! הדברת טרמיטים מקצועית היא תהליך יעיל, בטוח ומהיר, ובפורטל "מדבירים פלוס" תקבלו עד שלוש הצעות מחברות הדברה באזורכם וזאת מאחר ואנו עובדים עם מדבירים מכל הארץ.

 

כמו כן, אנו מספקים שירות גם בערים המרכזיות כגון:

נזקי הטרמיטים וכיצד הם מתנהגים?

הטרמיטים נראים כמו נמלים קטנות, ישנם אשר מתבלבלים בינהם ובין נמלי אש (כאן תוכלו לקרוא על הדברת נמלת האש), בשלבים מאוחרים יותר של חייהם הם מצמיחים כנפיים והופכים לחרקים מעופפים. הם חיים במחילות שהם מייצרים מבוץ מעל קירות הבית או בתוך אלמנטים עשויים עץ, כולל עץ מעובד (כמו מוצרי נייר וקרטון, למשל – בין דפי הספרים בספריה שלכם). בדומה לנמלים, גם במושבת הטרמיטים יש מלכה ורק היא מתרבה. קצב הריבוי מאפשר מושבות של בממוצע 10,000 טרמיטים, לעיתים יותר.


נזק שנגרם על ידי טרמיטים
כך נראים נזקי טרמיטים לעץ


טרמיטים יכולים להשתכן מתחת לריצוף הבית, בין עמודי היסודות של המבנה או בתוך אלמנטים מעץ כמו ספריות, רהיטים, רצפת פרקט, משקופים, מעקות, פרגולות, בתוך הבית או בגינה. הם חופרים מחילות ומכרסמים את חלקי העץ, ובתוך זמן קצר – יהרסו את כל מוצרי העץ בבית, כולל פגיעה מהותית בבטיחות מבנה שיסודותיו עשויים עץ.
טרמיטים מזיקים

שאלות ותשובות בנושא טרמיטים

אספנו שאלות והצמדנו להם תשובות בנושא טרמיטים, כל השאלות לעיל נשאלו על ידי גולשים ברחבי האינטרנט ובפניות ישירות אל צוות האתר, הנה השאלות והתשובות הנפוצות ביותר על טרמיטים:

האם טרמיטים עושים רעש?

כן, כאשר הטרמיטים "לועסים" את העץ, אכן אם נצמיד את האוזן לרהיט או לקיר, נשמע רעש עדין וחלש - אשר מעיד על המצאות טרמיטים.


האם יש טרמיטים בישראל?

כמובן, ישנם כ-7 סוגי טרמיטים בארץ ישראל.


טרמיטים מכונפים - מה זה?

הכנפיים של הטרמיטים נושרות, הן מיועדות למעוף הטרמיטים מקן בו נולדו למושבה החדשה שלהם, לאחר המצאות במושבה החדשה הכנפיים נושרות.


האם טרמיטים מזיקים לבני אדם (עוקצים) ?

הטרמיטים אינם מזיקים לבני אדם ולא עוקצים. הם רק גורמים לנזק ברכוש שלנו.


איך לזהות טרמיטים?

הטרמיטים דומים לנמלים בגודלם ומעט יותר קטנים. הם בצבע לבן עד כדי שקוף ורקים. ישנם כאלו עם כנפיים וכאלו ללא. מותן  הטרמיט שקוף או אדום.


שיטות הדברה נגד טרמיטים – כך תעשו זאת נכון

הדרך היחידה להיפטר מטרמיטים בבית – היא להשמיד את הקן כולו, ובפרט את מלכת הטרמיטים, שהיא, כאמור, היחידה שמתרבה. על כן, ריסוס מקומי ו"טיפול" בטרמיטים שאתם יכולים למצוא – אפילו לא יצליח לעצור את התרבות החרקים המציקים בבית. תהליכי הדברה יעילים בדרך כלל מבוצעים בשני שלבים:


השלב הראשון
 

ריסוס השטח שמסביב לבית. הריסוס מבוצע בחומרים ידידותיים לסביבה ומונע מהטרמיטים להתקרב לבית במידה וקן המזיקים נמצא באדמה או בגינה. חלק מהריסוסים נגד טרמיטים אפילו לא מצריכים לעזוב את הבית – אולם חשוב לברר עם חברת ההדברה שבחרתם, כיצד יש לנהוג על מנת למנוע סיכון מיותר מדיירי הבית (בוגרים, ילדים, ובעלי חיים) ולייעל את תהליך ההדברה.


השלב השני – החדרת חומרי הדברה אל קיני הטרמיטים
 

במידה וקיימות מושבות של טרמיטים בתוך המבנה, ביסודות, ברהיטי העץ בבית או מתחת לרצפה – תבוצע גם החדרה של חומרי הדברה (בדרך כלל זרחן אורגני) אל תוך העץ, לעיתים גם קירות המעטפת בבית, במרווחים של כ – 30 ס"מ, הרחבנו על התהליך בעמוד "מה הורג טרמיטים".

ישנן חברות הדברה המציעות שימוש בחומרים דוחי טרמיטים כמו ג'ל לצורך הדברת טרמיטים ללא קידוח. חשוב לדעת, שחלק מחברות ההדברה מספקות אחריות על התהליך כך שבמידה והטרמיטים חוזרים – תוכלו לקבל טיפול נוסף ללא עלות.

נציין, כי קיים טיפול מונע נגד טרמיטים שחשוב להקפיד על השמתו לפני שמכניסים הביתה אלמנטים חדשים מעץ, כמו פרגולות, דקים, מעקות, רהיטים כבדים ועוד. וודאו כי העץ שאתם בוחרים מטופל נגד מזיקים וספציפית טרמיטים, במידה ולא ניתן לבצע הדברת מזיקים כאמצעי מונע.

טרמיטים

 

יש טרמיטים בבית? חשוב שתפעלו בהקדם

הטרמיטים אינם מזיקים לבני אדם. הם אינם עוקצים או מעקצצים – אבל, כאמור, הם מזיקים מאוד לעץ בבית, עד כדי החרבתו כליל, בזמן קצר. בנוסף, הם מתרבים מהר – ועל כן, דחיית הטיפול בטרמיטים מעצימה את הנזקים בבית ומקשה על הדברת הטרמיטים. אם יש טרמיטים בבית חשוב שתדעו מכך, ויש להזמין חברת הדברה מומלצת בהקדם האפשרי. יש כמה דרכים לדעת בוודאות כי הבית נגוע בטרמיטים והגיע הזמן להזמין חברת הדברה – הנה כמה מהסימנים שמומלץ לא לפספס:

 • אם מצאתם ערימות קטנות של חומר דמוי סיבי עץ – ייתכן שמדובר בשאריות החפירה של טרמיטים. אל תזיזו את הערימות ממקומן (או צלמו אותן) – מיקום הערימות עשוי לסייע באיתור קיני הטרמיטים ואזורי הפעולה שלהם.
   
 • אם אתם שומעים רחשי כרסום בלילה ויכולים לזהות שמדובר בקולות מתוך אלמנטים מעץ (בדרך כלל משקופים). הרחש אמור להפסיק אם תאירו על האלמנט או תנקשו עליו קלות (שימו לב!  לעיתים מזהים חרקים קטנים באזור המיטה, אם הם על גבי המזרון אלו אינם טרמיטים, אלא פשפשים, תוכלו לקרוא כאן על הדברת פשפשים. הטמרמיט יהיה בתוך עץ המיטה ולא על גבי המזרן).
   
 • אם הטרמיטים קיימים בבית זמן רב, הם יגרמו להחלשה של האלמנטים שהם מכרסמים. כך, נקישה קלה על אזור שכורסם תביא להתפוררותו.
   
 • אם הראייה שלכם חדה, אולי תוכלו לאתר כנפי טרמיטים שקופות על רצפת הבית.


אם אתם חושדים שיש טרמיטים בבית – כדאי לפעול במהירות. אתר "מדבירים פלוס" מזמין אתכם להשאיר פרטים, ונשלח אליכם הצעות מחיר של חברות מקצועיות להדברת טרמיטים.