הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

טרמיטים בקיר

חושדים שיש לכם טרמיטים בקירות? בעמוד תראו סימנים שיכולים לעזור לכם לזהות אם אכן מדובר בטרמיטים שנמצאים בקירות שלכם ואיך לפעול אם אכן זיהיתם שמדובר בטרמיטים.

איך מזהים אם יש טרמיטים בקירות?

יש כמה סימנים שיכולים להצביע על כך שיש טרמיטים בקירות:

 • חורים בקירות: סימן אחד בולט לכך שנמצאים טרמיטים בקירות שלכם הוא הימצאו של חורים. לפעמים הטרמיטים ימלאו את החורים באדמה ולפעמים ישאירו אותו בתור חור.
   
 • תעלות חול: סימן נוסף מאוד בולט לכך שיש טרמיטים בקירות שלכם הוא תעלות חול או בוץ ליתר דיוק. בשביל לחפור את דרכם הטרמיטים מזיזים את האדמה ובכך יוצרים את התעלות. אם תשברו את תעלות הבוץ האלה תוכלו לראות בדרך כלל טרמיטים שיוצאים משם. אם מצאתם מעט או שלא מצאתם בכלל כנראה שיש תעלות בוץ אחרות בבית שלכם שכדאי לכם למצוא.
   
 • תעלות במשקופים: חלק מהטרמיטים אוכלים עץ ומה עשוי מעץ ונמצא קרוב, או יותר נכון צמוד - המשקוף. תוכלו לראות אם יש לכם טרמיטים במשקוף בכך שתראו שיש סימנים של תעלות או כנפיים שצמודות אליו.

 • התקלפות צבע: בדרך כלל אם יש לכם התנפחות או התקלפות של צבע הבעיה היא רטיבות, אבל לפעמים זה רק סימן לכך שיש מקור לחות שהטרמיטים מחפשים. לא כדאי להשתמש בסימן הזה לבד לצורך זיהוי, אבל הוא ביחד עם סימנים אחרים הוא יכול להצביע לכם על תמונה.
   
 • קירות חלולים: כמובן אם יש לכם קירות גבס אז הם יהיו חלולים וזה לא יעזור לכם, אבל אם יש לכם קירות בטון ואתם מרגישים שהם חלולים במקומות מסויימים זה יכול להצביע על כל שיש טרמיטים בקיר הבטון שלכם.
   
 • בעיות יסוד: אם יש טרמיטים בבית שלכם כבר הרבה זמן יכול להיות שאתם תרגישו שהיסודות לא עובדים בצורה טובה עד הסוף. החלון לא נסגר עד הסוף, סדקים לא מוסברים בקירות. יקח שנים רבות לטרמיטים להגיע למצב כזה, אבל אם לא בדקתם את הנושא והבניין ישן יכול להיות שזה המצב.

 

תעלות חול של טרמיטים בקירות טרמיטים עם כנפיים בקירות טרמיטים ללא כנפיים
תעלות בוץ של טרמיטים טרמיטים עם כנפיים טרמיטים ללא כנפיים

טרמיטים בקירות, מה עושים?

אם הבנתם שיש לכם טרמיטים בקירות פעלו בצורה הבאה:

 1. אל תנסו לבד: יש בשוק הרבה חומרים שיכולים להרוג טרמיטים, וזה נכון החומרים האלה באמת יצליחו להרוג אותם. אבל חשוב להבין הבעיה היא לא שיש לכם טרמיטים בקירות, אלא שהם הגיעו לשם כי יש קן טרמיטים ששוכן איפהשהו באזורכם. בגלל זה רק להרוג חלק מהטרמיטים לא יעזור באמת לבעיה ולא יפתור אותה מהשורש.
   
 2. הזמינו מדביר: אז מה כן לעשות? להזמין מדביר מקצועי. מדביר מקצועי יגיע אליכם, יבין מה מקור הבעיה ולפי כך יבחר את שיטת ההדברה המומלצת. חשוב לומר שטרמיטים מתרבים מאוד מהר, לכן כמה שיותר מוקדם תפסתם את הנושא ופעלתם בצורה הנכונה ככה תוכלו להיפטר מהם בצורה יותר טובה, יעילה וזולה בלי נזק לרהיטי העץ שלכם.
   
 3. הזיזו רהיטי עץ: אם כבר רהיטי עץ, כדי שתנסו להזיז אותם מהקירות עד שיגיע המדביר. הסיבה לכך היא שטרמיטים אוהבים לאכול עץ ואתם לא רוצים שהם יאכלו את רהיטי העץ שלכם כמובן.

 

דחיפות לטיפול בטרמיטים בקירות:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

איך מגיעים טרמיטים לקירות שלנו?

טרמיטים לרוב מגיעים לקירות לאחר מעוף הכלולות. הם יגיעו לשכנים שמעלינו או מתחתינו ויתחילו לכרסם בקירות עד שיגיעו לקירות שלנו. אפשרות נוספת היא שהם הגיעו לקירות שלנו במהלך הבנייה. יכול להיות שהם הגיעו עם החול שהקבלן השתמש לקירות או לריצוף של הדירה ומאז הנושא לא נבדק.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

האם טרמיטים אוכלים בטון?

טרמיטים לא אוכלים בטון, הם אוכלים עצים, אבל זה לא אומר שהם לא נמצאים בקירות הבטון. הם מזיזים את החלקים בבטון באמצעות המנדיבולות שלהם על מנת להקים את המושבה. במהלך הזזת הבטון ובניית המושבה הם דואגים לוודא שיש שכבה מספיק גדולה על מנת לשמור על בידוד וויסות הטמפרטורה שהם אוהבים.

 

טרמיטים בקיר

איך מתבצעת הדברת טרמיטים בקירות?

יש 3 שיטות שבהן ניתן לבצע הדברת טרמיטים בקירות. ההבדל ביניהן בעיקר מושפע מהצורך שלכם וגודל המושבה שהם הספיקו לבנות:

 • הדברה בג'ל: אם הטרמיטים עדיין לא הספיקו להתרחב ולהקים מושבה גדולה ייתכן ויהיה ניתן להדביר אותם בג'ל. משתמשים בפתיונות עשויים ג'ל שמכיל פרומונים. הטרמיטים לוקחים אותו למלכה ואז היא מתה. כשהיא מתה הרבה פעמים הקן מתפזר. תוכלו לקרוא עוד על חומרים שהורגים טרמיטים.
   
 • הדברה בקידוח: השיטה השנייה היא אם יש לכם כבר מושבה של טרמיטים בקירות וההדברה בג'ל לא תצליח לפתור את הבעיה מהשורש. במקרה הזה חודרים חורים קטנים בקיר ומחדירים בלחץ חומר הדברה שנספג באדמה שעליה הם דורכים. השיטה הזו הרבה יותר יעילה מאשר הדברה בג'ל אך כמובן שהחיסרון העיקרי שלה הוא הקידוח. לא תמיד תוכלו או תרצו לקדוח בקיר. למזלכם יש אפשרות נוספת.
   
 • הדברה ללא קידוח: לא הרבה מכירים את האפשרות של הדברה נגד טרמיטים ללא קידוח כי היא חדשה והגיעה לארצנו ממש לאחרונה בשנת 2022. השיטה עובדת על הצבה של תיבות קטנות עם פיתיון שהטרמיטים יקחו לקן ואז ירעילו את כל המושבה. את התיבות המדביר יציב ליד תעלות הבוץ וגם יוצבו עוד תיבות תת קרקעיות כדי לטפל במושבה גם מסביב לבית וחצר. החיסרון בשיטה הזו היא שהיא יותר יקרה כי היא מצריכה חזרה של המדביר.

 

שיטת הדברה יתרון בולט חיסרון בולט
הדברה בג'ל זולה יעילה רק במושבות קטנות
הדברה בקידוח יעילה בכל מצב מצריכה קידוח
הדברה ללא קידוח יעילה ולא מצריכה קידוח יקרה יותר לרוב

כמה עולה הדברה נגד טרמיטים בקירות?

הדברת טרמיטים בג'ל תעלה בין 450 - 600 ש"ח. המחיר הוא לנקודה אחת ואם יהיו מספר נקודות המחיר יוכפל. הדברה של טרמיטים עם קידוח תעלה בין 800 - 1,200 ש"ח לחדר אחד. הדברה נגד טרמיטים ללא קידוח תעלה בין 2,500 - 4,000 ש"ח.

מחירון הדברת טרמיטים

כמה עולה להדביר טרמיטים בקירות בג'ל?

המחיר הוא לנקודה בודדת.


450 - 600 ש"ח
כמה עולה להדביר טרמיטים בקיר עם קידוח?

המחיר הוא לחדר בודד.


800 - 1,200 ש"ח
מה המחיר של הדברה טרמיטים בקירות ללא קידוח?

המחיר כולל ביקור חוזר של המדביר.


2,500 - 4,000 ש"ח

הדפס מחירון

מצאו מדביר להדברת טרמיטים בקירות כאן ועכשיו

זיהיתם שיש לכם טרמיטים בקירות והחלטתם שהצעד הבא הוא מציאת מדביר? תוכלו לעשות זאת כאן ועכשיו עם מדבירים פלוס. התקשרו או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עד 3 הצעות מחיר מחברות הדברה בעיר המגורים שלכם עבור הדברת טרמיטים בקירות. חשוב להשוות בין המדבירים כדי לוודא שלוקחים לכם מחיר הוגן, נותנים אחריות וגם עוזרים לכם בבחירה של שיטת ההדברה המומלצת בהתאם למצב הטרמיטים בבית שלכם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

האם יש אחריות עבור הדברה טרמיטים בקירות?

עבור הדברת טרמיטים נהוג לקבל אחריות של 2 - 5 שנים. האחריות לא תקפה להדברה בג'ל אלא רק להדברה בקידוח או עם תיבות. לפני שאתם מזמינים את המדביר ודאו שאתם מקבלים אחריות וודאו שאתם גם מקבלים אותה בכתב.

 

משך תקופת האחריות הממוצעות:
5 שנות אחריות 3 שנות אחריות שנתיים אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ המדבירים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

האם טרמיטים מסוכנים לאדם?

טרמיטים לא עוקצים ולכן לא תוכלו לפתח תגובה אלרגית לעקיצה שלהם והם גם לא יעבירו לכם מחלות. הנזק האמיתי של טרמיטים הוא לרכוש והוא יכול להיות נזק מאסיבי, במיוחד לרהיטי עץ. זכרו, העבודה שמצאתם טרמיטים בקירות לא אומרת שהם לא נמצאים במקום אחר, זו פשוט הדרך שבה הם זזים.

 

כמה טרמיטים מזיקים לרכוש

מה עושים אחרי הדברה של טרמיטים?

במידה ובחרתם לנסות להדביר את הטרמיטים בג'ל חשוב לוודא שהג'ל אכן עבד ואין לכם יותר טרמיטים בקירות. אם בחרתם לעשות הדברה בקידוח מומלץ לנקות את תעלות והבוץ ולסתום את החורים בקירות. מומלץ לוודא עם המדביר האם הוא סותם את הקירות לאחר העבודה כי יש מדבירים שכן יעשו זאת. אם לא עשו זאת בעצמכם.