הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

טרמיטים בעץ

חושדים שיש לכם טרמיטים בעץ? בעמוד תראו איך לזהות אם אכן מדובר בטרמיטים, איפה תוכלו למצוא אותם ומה עושים אם אכן זיהיתם שמדובר בטרמיטים. בנוסף תראו אילו שיטות טיפול קיימות וכמה עולה כל אחת מהן.

סימנים שיש לכם טרמיטים בעץ

יש כמה סימנים לכך שיש לכך טרמיטים בעץ:

 • נסורת מעץ: אם אתם רואים שליד רהיטי העץ שלכם מתחילות להצטבר ערימות של נסורת זה סימן לכך שייתכן שיש לכם טרמיטים בעץ. טרמיטים אוכלים עץ אבל לא את כולו והם משאירים אחריהם סימנים.
   
 • רעשים בעץ: סימן נוסף לכך שיש לכם טרמיטים בעץ הוא רעשים ברהיטים. אם אתם מתקרבים ושומעים רשרושי כרסום ברהיט, ייתכן שיש לכם טרמיטים ברהיט העץ. חשוב לומר שזה יכול להיות גם סימן שיש לכם תולעי עץ.
   
 • סימני כרסום: סימן אחד ברור לכך שיש לכם טרמיטים בעץ הוא שאתם רואים סימנים של כרסום בעץ שלכם. במיוחד אם אתם רואים אותם בצורה תעלה, שזו הצורה שבה טרמיטים זזים ממקום למקום. למעשה זה הסימן העיקרי שמבדיל ביניהם לבין תולעי עץ.

 

סימני כרסום של טרמיטים בעץ נסורת שמשאירים טרמיטים שמכרסמים עץ חורים שמשאירים טרמיטים בעץ
סימני כרסום של טרמיטים בעץ נסורת שמשאירים טרמיטים חורים של טרמיטים בעץ

הבנתם שאלו תולעי עץ? לחצו להדברת תולעי עץ

איפה תוכלו למצוא טרמיטים בעץ?

כמו שאמרנו טרמיטים אוהבים עץ לכן יש כמה מקומות שכדאי לכם לבדוק קודם כל אם אתם חושדים שייתכן ויש לכם טרמיטים בעץ:

 • רהיטי עץ: לדוגמה כיסאות עץ, שולחנות, ריהוט גן וכו'. לרוב טרמיטים יגיעו לרהיטים שבחוץ, אם אם נמצאים ברהיטים שבתוך הבית כנראה שיש לכם בעיה גדולה יותר. תוכלו לראות מה עושים אם יש טרמיטים בבית.
   
 • משקופים: לצערנו טרמיטים אוהבים לאכול גם את מה שמחזיק לנו את הדלת. תוכלו לקרוא עוד על טרמיטים במשקוף.
   
 • פרגולה ודק: הרבה פעמים קשה למצוא טרמיטים שנמצאים בפרגולה או בדק. ההמלצה היא להתחיל לחפש בפינות אבל זו לא שיטה כדי לראות ערימות נסורת, אבל חוץ מזה קשה לדעת ב- 100%.
   
 • עצים קשים: טרמיטים במיוחד מעדיפים עצים קשים שיש בהם הרבה בשר (או צמחים במקרים שלהם). אם יש לכם לדוגמה דק איפאה או רהיטים מאלון הגיוני שתמצאו שם טרמיטים.

הבנתם שיש לכם טרמיטים בעץ? טפלו בהם במהירות

טרמיטים היא חיה שמתרבית במהירות רבה לכן אם אתם חושדים שיש לכם טרמיטים בעץ חשוב לוודא שאתם מטפלים בבעיה במהירות. התפשטות של טרמיטים בבית יכולה להוביל לנזקים הרבה יותר חמורים ומקשה הרבה יותר על ההדברה (וגם מעלה את המחיר שלה).

 

דחיפות לטיפול בתקלה:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

איך מתבצע טיפול בטרמיטים בעץ?

טיפול בטרמיטים בעץ יכול להתבצע במספר שיטות. בחירת השיטה משתנה בהתאם למיקום הטרמיטים וחומרת המצב. הדבר הראשון שהמדביר יעשה הוא ינטר את מקור הטרמיטים ויקבע האם הם נמצאים במקום נקודתי או שיש קן של טרמיטים בבית שלכם. נסביר על כל אחת מהשיטות האפשריות:

 • איוד בגז: שיטה אחת שבה ניתן לטפל בטרמיטים בעץ היא איוד בגז. בשיטה הזו המדביר אוטם את החלל שבו נמצאים הטרמיטים ומחדיר גז שהורג אותם. משתמשים בשיטה הזו כשיודעים בוודאות שהטרמיטים נמצאים במקום אחד ספיציפי. חשוב לדעת שלא כל מדביר רשאי לעשות הדברה באיוד והוא צריך להחזיק בדרגת הסמכה הגבוהה ביותר להדברה.
   
 • הדברה בג'ל: שיטה נוספת שבאמצעותה ניתן לטפל בטרמיטים בעץ היא באמצעות הזרקה של ג'ל. גם במקרה הזה ניתן לעשות את ההדברה רק אם יודעים שאכן הטרמיטים נמצאים ברהיט או מקום מסויים והם לא התפשטו יותר מדי. היתרון של השיטה היא שהיא זולה יותר מאשר שיטות של הדברה מקיפה נגד טרמיטים.
   
 • הדברה בקידוח: אם המדביר הגיע והוא הבין שהטרמיטים לא נמצאים רק בעץ אלא גם בכל הבית הוא יצטרך להשתמש בשיטת הדברה מורכבת יותר. הדברת טרמיטים בקידוח היא השיטה הקלאסית שבה המדביר קודח חורים קטנים ומחדיר בהם רעל נגד טרמיטים שהם דורכים עליו. החיסרון המשמעותי של השיטה הוא שהיא מצריכה קידוח. אם אתם לא רוצים לקדוח בקירות יש אפשרות אחרת.
   
 • הדברה ללא קידוח: אפשרות נוספת לטיפול מקיף בטרמיטים בעץ ובבית היא שיטה חדשה של הדברה בלי קידוח. המדביר יציב תיבות פיתיון קטנות שהטרמיטים יקחו לקן ואז ירעילו את המושבה. החיסרון של השיטה הזו היא המחיר הגבוה שלה, אבל היתרון הוא כמובן שלא צריך לקדוח.

 

שיטת הדברה מתי עושים? יתרון בולט
איוד בגז כשהקן ברהיט ספציפי מחיר זול
הדברה בג'ל כשהקן קטן בנקודה ספיציפת מחיר זול
הדברה בקידוח כשהמושבה גדולה שיטה יעילה ומקיפה
הדברה ללא קידוח כשהמושבה גדולה אין צורך בקידוח

כמה עולה הדברה נגד טרמיטים בעץ?

מחיר הדברת טרמיטים בעץ נע בין 250 - 600 ש"ח כשהוא משתנה בהתאם לשיטת ההדברה. מחיר הדברה באיוד נגד טרמיטים נע בין 250 - 400 ש"ח לרהיט והדברה נגד טרמיטים בעץ באמצעות הזרקת ג'ל תעלה בין 450 - 600 ש"ח לנקודה.

מחירון הדברת טרמיטים בעץ

כמה עולה הדברה נגד טרמיטים באיוד?

המחיר הוא לרהיט בודד.


250 - 400 ש"ח
מחיר הדברה נגד טרמיטים בהזרקה

הדברה נקודתית.


450 - 600 ש"ח
מה המחיר של הדברת טרמיטים בקידוח?

המחיר הוא לחדר בודד.


800 - 1,200 ש"ח
מה המחיר של הדברת טרמיטים ללא קידוח?

המחיר הוא לכל הבית והוא כולל אחריות של 2 - 5 שנים.


2,500 - 4,000 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יוני בשנת 2024.

מצאו מדברים טרמיטים מומלץ עם מדבירים פלוס

הבנתם שיש לכם טרמיטים בעץ ואתם רוצים להיפטר מהם? השיטה הטובה ביותר היא להזמין מדביר טרמיטים מפני שהוא ידע לאתר את הקן בצורה הטובה ביותר ובהתאם לכך יבחר את שיטת ההדברה וכמובן יבצע אותה לאחר מכן.

 

תוכלו למצוא את המדביר הזה כאן ועכשיו. התקשרו או השאירו פרטים בטופס וקבלו עד 3 הצעות מחיר ממדבירים בעיר שלכם שמתמחים בהדברת טרמיטים. תוכלו להשוות בין הצעות מחיר שלהם ולחסוך במחיר הסופי.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

כך תמנעו הגעה של טרמיטים לעץ בבית שלכם

קשה למנוע לגמרי הגעה של טרמיטים לעץ, הרי זה האוכל שלהם, אבל כן יש כמה דברים שניתן לעשות:

 • אווררו את החדר: אמנם דיברנו הרבה על משיכה של טרמיטים לעץ אבל דבר נוסף שחשוב להגיד שמושך אותם הוא לחות. מומלץ לאוורר את החדר ולמנוע לחות כדי להרחיק את הטרמיטים (וחרקים אחרים).
   
 • הפרדה לדק שלכם: לרוב כשיש לכם טרמיטים בעץ סוג הטרמיט הוא "טרמיט עץ" (לא שם מאוד יצירתי, אבל הוא עובד). אם יש לכם דק עץ בגינה יכול להיות שסוג הטרמיט הוא טרמיט אדמה ואז לא ניתן להיפטר ממנו לגמרי. הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לשים מחיצה שתפריד את הדק מהאדמה כמו יריעת ברזנט. קראו עוד על טרמיטים בגינה.
   
 • בדקו את החומרים: הרבה פעמים טרמיטים מגיעים אלינו כשאנחנו קונים עץ כמו למשל במקרה של פרגולות או דקים. קשה לבדוק ב- 100% האם יש טרמיטים בעץ כשהוא מגיע מהמחסן, אבל עדיין מומלץ לבדוק. אם מצאתם תדעו להיפטר ממנו מהר.