הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת זבוב הפירות

החל משנת 1904 הגיע לישראל זבוב הפירות הים התיכוני ומוגדר כ"זן פולש" בישראל, הוא ניזון מעצי פרי ובעיקר הדרים ונחשב למזיק רציני לחקלאים וגם לגידולים בייתים, במידה ונתקלתם בזבוב הפירות, מומלץ להזמין שירותי הדברה במהירות, אחרת הוא יתחיל מחזורי חיים ורק יתרבה ויגרום לנזקים נוספים.

דרכי טיפול בזבוב הפירות במטבח

ניתן לומר שזבובי הפירות די נדירים בהופעתן במטבח, הם לרוב יגיעו לשם כאשר יש עצי פרי בסביבת מקום או למעשה יגיעו מהפירות ואפילו מפרי רקוב בפח. אך מקומם הטבעי הוא דווקא בשדות ובסביבת עצי פרי, למעשה אם יש ליד חלון המטבח עץ רימון, מנגו או פרי הדר כזה או אחר - כנראה שהם מתרבים שם ויש סיבה לדאגה ללא ספק, כי הם גורמים לנזקים לפירות. כיצד מטפלים? בתוך הבית קיימת האפשרות לבצע הדברה נגדם, בין אם זה בעזרת הדברת חרקים מעופפים או הצבת מלכודות זבובים, אך זה לא הכל. יש גם להיפטר מאזורי הרבייה בבית שאלו בעצם "פירות רקובים", על מנת שלא יצוצו שוב.

מהו המחיר להדברת זבוב פירות הים תיכוני?

ניתן לבצע הדברה ירוקה של זבוב הפירות הים תיכוני באמצעות ריסוס, אין כלכך ברירה כי שימוש בחומר הדברה כימי יגרום לנזק לעץ עצמו וכמו כן גם לפירות שלו. מעבר לכך ישנם דרכי מניעה כמו רשתות על העצים ומקרים קיצוניים הדברה ביולוגית, התמחור משתנה על פי סוג ההדברה והיכן מבצעים אותה. כאשר ריסוס של שדה הוא למעשה עבודה שלא תמצאו כאן ב'מדבירים פלוס', אלא יותר הדברה של גינה ביתית ולעצי פרי בגידול פרטני, המחיר לטיפול ולהדברה של עץ בבית נע בין 150 - 200 ש"ח, כאשר אם מדובר על כלל הגינה המחיר הוא "קומפלט" ונע בין 350 - 500 ש"ח.

האם זבוב הים תיכוני מסוכן לאדם?

עקיצת זבוב הפירות אינה מתבצעת על בני אדם אלא על גבי פירות וזאת על מנת להחדיר אליהם את הביצים של הנקבה למטרת רבייה. כך שלא נרשמת סכנה כלשהי כלפי האדם באופן ישיר מזבובי פירות.
זבוב פירות אינו מסוכן לאדם

לאיזה נזקים גורם זבוב הפירות?

זבוב הפירות למעשה גורם לנזק משמעותי בעצי פרי ומשם גם שמו מגיע, העצים ה"אהובים" אליו הם: מנגו, אפרסמון, רימון, שזיף, אפרסק, נקטרינה, משמש, תאנה, גויאבה, פיג'ויה, שסק, סברס, ענבים, דובדבן, פינגו, אנונה, קרמבולה, חבוש, שיזף, אבוקדו, תפוח ואגס. מעבר לכך הוא גורם נזק לכלל סוגי עצי הדר למינהם ואף לעגבניות.
מדד נזק זבוב הפירות

מהי תכולה ומחזור החיים שלו?

צבעו חום זהבהב ואורכו כ-5 מ"מ. זבוב הפירות חי בערך כ-חצי שנה ותחילת מחזור חדש אורכת מספר ימים בודדים בלבד, כך שהתרבות באזורי עצי פרי יכולה להיות כמעט מיידית, בנוסף הוא "מוגבל" בתעופה ויישאר במרחק של רדיוסים די קרובים למקום היווצרותו כק"מ ספורים. הוא הגיע אל ישראל כאשר התחילו לייבא ולייצא פירות וירקות ולכן נחשב למין פולשני. טיפול בזבוב הים תיכוני צריך להיעשות בהקדם בגלל יכולת ההתרבות המהירה שלו.


זבוב הפירות

באיזה שיטה מדבירים את את זבובי הים התיכון (פריזבוב ים תיכוני)

את פריזבוב הים תיכוני הלוא הוא "זבוב הפירות", ניתן לבצע הדברת זבובים באמצעות הדברה ירוקה או ביולוגית, אך יש לקחת בחשבון כי נזקים לפירות יכולים להיעשות בגלל ההדברה עצמה ולעיתים גם עד לאיתורו (אם הספיק להטיל ביצים), על מנת להדבירו משתמשים בריסוס סביב העץ ועל גבי הפירות עצמן תולים רשתות אשר ירחיקו את הזבובים. כמו כן ישנם פיתיונות שניתן לתלות על גבי העץ, לשם נמשכים הזבובים והמזיקים הנוספים (ראו עוד מידע על הדברת מזיקים בגינה) ובמקום להתיישב על פירות העץ, נכנסים אל המלכודות.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה