הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת מזיקי עץ

במאמר זה תוכלו להיחשף לסוגים שונים של מזיקי עץ, כיצד הם מגיעים אליכם? איך ניתן למנוע הימצאותם ואיך תוכלו להשוות בין 3 מדבירי מזיקי עץ ולחסוך בכסף וכל זה בחינם וללא התחייבות.

אילו מזיקי עץ קיימים?

כשאנו מדברים על מזיקים אלו חשוב לזכור כי עצם מחייתם תלוי בעץ וכשמדברים על מזיקי עץ יש צורך לחלק אותם לשני סוגי עיקריים:

 • מזיקים לריהוט עץ - הכוונה למזיקי עץ המצויים ברהיטים העשויים מעץ וגורמים לו נזק. במקרים כאלו לרוב מדובר בטרמיטים, חדקונית הרהיטים ובתולעי עץ.
   
 • מזיקים לעץ - הכוונה למזיקי עץ הגורמים לעץ נזק בצורתו הטבעית. במקרים כאלו מדובר בטרמיטים, פרפרים ובחדקונית הדקל.

 

מזיק עץ - תולעת

איך הם מגיעים לשם?

מזיקי עץ יכולים להגיע אליכם בכמה דרכים:

 • חדקונית הדקל: במידה ומדובר בעץ בצורתו הטבעית -  חדקונית פשוט מתעופפת אל העץ אותו לו היא מזיקה ונוגסת בו לכל אורכו מה שמביא לעץ רקוב ומת שיש לכרות. אם מדובר בריהוט מעץ.
   
 • תולעי עץ - מגיעים דרך ריהוט כתוצאה מהטלת ביצים של חדקונית הדקל או דרך פרפרים.
   
 • טרמיטים - הם בונים קן מחייה באדמה אך על מנת להמשיך להתקיים ואף לבנות קהילה חדשה הם פולשים לרהיטי עץ לצורכי אכילת הסיבים שבו.

איך לזהות כשהם נמצאים

כאן נרחיב על מראה מזיקי העץ:

 • חדקונית הדקל - בעלת גוון גוף אדמדם ובעלת קרניים על ראשה ואורך גופה הוא 4 ס"מ לערך. זחליה הם יחסית מאסיביים ומגיעים לגודל של 5 ס"מ.  ניתן לאתר הימצאות מזיק מסוג זה עקב מחילות שנמצאות בתוך עץ הדקל.
   
 • תולעי עץ - ישנם שני סוגים של תולעי עץ : תולעת עץ של יקרונית הרהיטים - תולעת בגוון לבן צהבהב באורך של 3 ס"מ והשניה היא של חיפושית בשם ליקטוס וצבעה חום וניתן למצוא אותה בעיקר אוכל רהיטי עץ. ניתן למצוא מזיקי עץ אלו בריהוט עץ שממנו הן מקבלות עמילן החשוב להתקיימות תולעים אלו.
   
 • טרמיטים - מזיקי עץ אלו דומים במראה שלהם לנמלים בגוון בהיר וניתן לאתר נוכחות שלהם לרוב באמצעות רעש נגיסות הנשמע מריהוט העץ וגם בהימצאות נסורת בקרבת המקום הנגוע.

אילו שיטות הדברה קיימות

שיטות הדברת מזיקי עץ לפי סוגם :

 • חדקונית הדקל - השיטה המומלצת ביותר להדברת חדקונית הדקל בעצי דקל היא דרך הדברה ביולוגית הנעשית באמצעות תולעים נימיות אשר מוזרקות לשטחי עץ הדקל ומביאות לחיסול של חדקונית הדקל בכל שלבי חייה הנוכחיים.
   
 • תולעי עץ - שיטה לביצוע הדברת תולעי עץ נעשית ע"י בידוד של ריהוט או כמה רהיטים בחדר סגור ושימוש בגז ע"י פיזורו בכלל החדר הייעודי מה שגורם בסופו של דבר לחניקתם של תולעי העץ ולמותם. שיטה זו לוקחת בערך עשרה ימים ובמקרה בו לא ניתן לסגור ריהוט נגוע בחדר מסויים יש להיעזר בשיטה אחרת.
   
 • טרמיטים - הדברת טרמיטים בבית נעשית באופן נרחב היות ומי שאחראי להתרבות מזיקי עץ אלו היא מלכת הטרמיטים בלבד לכן, גם אם ירוסס חומר הדברה בנקודה אחת לאו דווקא אומר שהצלחתם לחסל את הגורם המתרבה ומצד שני אם הצלחתם להדביר את המלכה - עדיין קיימים בנקודות אחרות עשרות אם לא מאות טרמיטים שימשיכו לכרסם בריהוט ביתכם ללא בעיה.

מה המחיר להדברת מזיקי עץ

בפסקה זו נפרט עבורכם כמה עשוי לעלות לכם הדברה של מזיקי עץ מסוג חדקונית הדקל, תולעי עץ וגם טרמיטים. מחירים אלו נלקחו מהצעות מחיר אמיתיות שאספנו עבורכם ובכל זאת יש לקחת בחשבון שמחירים עשויים בין מקרה אחד לשני.
 

מחירי הדברות מזיקי עץ לפי סוג החרק

עלות הדברת חדקונית הדקל

המחיר מתייחס להדברת חדקונית הדקל על עץ יחיד בלבד.


300 - 550 ש"ח
הדברה של תולעי עץ

המחיר מתייחס לשיטת הדברת תולעי עץ באמצעות שיטת איוד של גז והמחיר עשוי להשתנות בהתאם לכמות הגז שיש בו צורך וכמו כן, מצב ההתפשטות הנוכחי.


200 - 400 ש"ח
עלות הדברת טרמיטים בחדר

מחיר הדברת טרמיטים משתנה בהתאם לגודל הבית, למצב הנזק הנוכחי ולסוג ההדברה בה ישתמש המדביר.


500 ל- 700 שקלים לחדר

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יוני בשנת 2024.

השוו בין מדבירים של מזיקי עץ

במידה ואתם מזהים מזיקי עץ באיזורכם ואינכם יודעים למי כדאי לפנות - דעו כי בפורטל מדבירים פלוס תוכלו למלא פרטים ולקבל בחינם וללא שום התחייבות עד 3 מדבירים מוסמכים וכך תוכלו להשוות ולחסוך בכסף רב.

 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

איך למנוע הגעת מזיקי עץ

כאן תוכלו לקרוא על איך ניתן למנוע מזיקי עץ לפני שהם פולשים לאיזורכם. נתייחס לכל מקרה לפי סוג החרק.

 • חדקונית הדקל - על מנת להימנע מחדקונית הדקל לחזור לבקר הימנעו מגיזום הדקל מפני שהריח ה"טרי" שנותר לאחר גיזום הדקל מושך מזיק עץ מסוג זה. במידה וגזמתם את ענפי העץ יש לרססם לפחות שלוש פעמים עם מרווח של שבוע בין ריסוס לריסוס ועל מנת לשפר את המניעה יש למרוח משחה ייעודית לגיזום. כמו כן, במידה במדובר בעץ דקל נגוע שיש לכרות וודאו כי לאחר הכריתה ריססתם את האיזור הנוכחי על מנת למנוע התרבות חדשה של חדקונית הדקל.
   
 • תולעי עץ - הדרך היעילה ביותר למנוע תולעי עץ ברהיטי הבית שלכם היא להימנע מאיסוף של ריהוט עץ מהרחוב. 
   
 • טרמיטים - האוכל האהוב ביותר על הטרמיטים הוא עץ טחוב ולח ולכן על מנת להימנע ממזיקי עץ מסוג זה יש לאוורר איזורים אלו כמה שניתן, איזורים כמו : חדרי אמבטיה, מחסנים וכד'.