הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת נדלים

נדל בבית מה עושים?! אז ראשית הבינו איך מזהים נדל ארסי, איך נדל נכנס הביתה שלהם וכיצד להרחיק אותם, כמה יעלה לכם שירותי הדברת נדלים וכיצד נראית עקיצת נדל, הכל ממש כאן.

כמה עולה הדברת נדלים?

הדברת נדלים המתבצעת באמצעות הדברה ירוקה המתאימה ומשמשת גם כהדברת מזיקים, המחיר נע בין 400 - 600 ש"ח וכוללת איתור הנדלים ומקום הגעתם לביתכם, בעבור הדברה לחצר והגינה המחיר עשוי לעלות בעוד כמה מאות שקלים וזאת תלוי בכמות הנדלים הנפוצים בגינתכם ובגדולה כמובן. ריסוס נגד נדלים יעשה על פתחי הבית ובתוך הבית עצמו.
 

הדברת נדלים מחיר ממוצע

הדברת נדלים מחיר ממוצע: 500 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪

איך מזהים נדל ארסי?

בישראל יש זן אחד של נדל ארסי, הוא נקרא "רבנדל" והוא שונה במעט מסוגי הנדלים אחרים שאינם מסוכנים. את הנדל הארסי תזהו באמצעות צבעי האזהרה, צהוב, שחור ורגליו בצבע אדום. הוא באורך של 17 ס"מ (הנדל הארוך בישראל). אז איך נראה נדל ארסי? כמו בתמונה:

איך נראה נדל ארסי

האם עקיצה של נדל מסוכנת?

עקיצת הנדל כואבת ודומה בכאב לעקיצה של צרעה (ניתן להרחיב כאן על הדברת צרעות בבית), האמנם הרבנדל ארסי ועשוי לגרום לייבוש והקאות, אך מבחינת סכנה ממשית לאדם בוגר, אין. אם זאת, עקיצה בקרב פעוטות וילדים קטנים אכן מסוכנת וכנ"ל עקיצת נדלים אצל כלבים, אם אתם רואים התפתחות אלרגיית או נפיחות אצל הכלב או אצל הפעוט, גשו באופן מיידי אל הוטרינר או אל בית החולים הקרוב לטיפול ואל תשכחו להזמין הדברת נדלים.

מסוכנות הנדל לאדם

 

איך נראית עקיצת נדל ומה עושים?

עקיצת נדל גורמת בעיקר לגירוי קל ותגובה מקומית אדומה סביב העקיצה. התחושה תיהיה שהאזור "שורף" ו-מגרד. על מנת להרגיע את העקיצה ניתן למרוח אלוורה ולהשתמש במשככי כאבים. בדרך כלל עקיצת נדל עוברת לאחר יום - יומיים. אם אינכם מרגישים בטוב, פנו אל המוקד הרפואי.
 

עקיצת נדל
בתמונה: כך נראית עקיצת נדל

מהם סוגי הנדלים הנפוצים בישראל?

בישראל ישנם כ-4 סוגי נדלים נפוצים, כאשר שלושה מהם אינם ארסיים ואחד אכן, ארסי ומסוכן, הנה פירוט על ארבעת הסוגים:

 1. רבנדל ארסי - אורכו מגיע עד ל-17 ס"מ והוא הנדל הארוך ביותר במדינה, גופו בצבע צהוב ושחור ורגליו בצבע אדום, הארס שלו מסוכן לאדם ותופעות הלוואי יהיו הקאות והתייבשות, עקיצתו כואבת ותגרום לכם לנפיחות. במידה ופגשתם את ה'רב נדל' בקרבתכם, הזמינו חברת הדברה באופן מיידי. הרב נדל מצוי בכלל האזורים בארץ. ישנם כאלו שאינם מבדילים וחושבים שאכן מדובר בנחש, אך זה לא נכון ובמקרה הזה צריך להזמין מדביר ולא לוכד נחשים.
   
 2. קטנדל - גם הוא קטן ומגיע רק עד גודל של כ-3 ס"מ, מרבה להתחפר בחול וצבעו חום, נקרא גם "נדל דק" ואינו מסוכן לאדם.
   
 3. נדל שונה פרקים (נדליל) - זהו נדל בצבע צהוב שאינו מסוכן לאדם ולא ארסי, מגיע עד לגודל של כ-15 ס"מ.
   
 4. אצנדל - נדל בעל גוף קטן ורגליים ארוכות מאוד, מגיע עד לגודל של כ-3 ס"מ ונחשב לנדל קטן, ארסו אינו מסוכן וצבעו חום. מזכיר במעט עכביש (קראו עוד על הדברה נגד עכבישים).
   
אצנדל
בתמונה: אצנדל, למרות המראה המפחיד הוא לא ארסי.

 

 • למרות שלא כל נדל הוא מסוכן וארסי, עדיין היינו ממליצים להזמין הדברת נדלים בכל מצב לאחר פגישה עם נדל או יותר. אם הסביבה אהובה אליהם, הם ימשיכו להגיע ובפעם הבאה, לא ניתן לדעת אם תפגשו בנדל ארסי או תמים.

איך הורגים נדל?

המחשבה הראשונה שעולה לכם היא לדרוך על הנדל? זוהי טעות מהסיבות הבאות:

 1. במידה והנדל ארסי, ייתכן ותעקצו בדרך (הנדלים זריזים מאוד).
 2. אם הנדל "בהריון", בעת דריכה על הנדל אתם עשוי לשחרר מאות נדלים קטנים לביתכם.

אוקיי, אז איך להרוג את הנדל?

ניתן באמצעות תרסיס נגד ג'וקים לרסס מרחוק, ראשית זה יאט אותו וגם עשוי להרוג אותו. אופצייה נוספת היא לפזר מלכודות דבק באזור (כמו של לכידת עכברים). כמובן שאנחנו ממליצים להזמין מדביר לצורך הדברת נדלים - במיוחד אם הוא זהיתם שמדובר בנדל ארסי.

איך נדל נכנס הביתה?

אז איך נדל נכנס הביתה? כמו יתר המזיקים שחודרים לביתכם, למרות גודלו החוליות שלו מאפשרות לו להזדחל דרך סדקים וחריצים קטנים, כמו חור ברשת החלון, מתחת לדלת, פערים בין צנרת האינסטלציה למבנה, סדקים בקירות ולעיתים גם דרך מרפסת שהשארתם פתוחה לכמה דקות. נדלים אוהבים מקומות לחים וחשוכים ולכן, ייתכן ותמצאו אותם בחדרי האמבטיה או חדר הכביסה.
 

נדל

איך להרחיק נדלים מהבית?

לאחר שהבנו כיצד נכנסים נדלים אל הבית, זה הדרך להבין גם כיצד ניתן להרחיק אותם, חשוב לציין כי מהגינה יהיה קשה מאוד למנוע מנדלים להגיע, רק באמצעות ריסוס נגד נדלים וביצוע הדברה יהיה ניתן לבצע הרחקה מלאה. אז איך להרחיק נדלים מהבית? אלו הדרכים:

 • בדיקת חורים ברשתות הבית וטיפול בהם.
 • בידוד הרמטי של דלתות הכניסה (הוספת סף מפלסטיק).
 • איטום חורים וסדקים קטנים, כמו רווח של צנרת ביוב.
 • התקנת וונטה באזורים לחים (הנדלים מחפשים את הלחות, ייבשו את החללים האלו).
 • כמובן, ביצוע הדברת נדלים בבית ובגינה.

כיצד מתבצעת הדברה נגד נדלים?

ראיתם נדל מסתובב בתוך הבית או בקרבת החצר? מהרו והזמינו הדברה נגד נדלים, מרבית הנדלים ארסיים, עוקצים ומסוכנים ובאמצעות ריסוס והדברה ירוקה, ניתן להיפטר מהם בקלות. מקומות המסתור של הנדלים יהיו בעיקר באזורים לחים, אחרת הם פשוט מתים ולכן אם הם בתוך הבית, חפשו אחר האזורים הלחים, אם תאתרו נדל בקרבת מקום, אל תיגעו בו והזמינו מדביר מוסמך לטיפול בבעיה.

גם אותם המדבירים שיגיעו לביתכם יחפשו אחר האזורים הלחים והחשוכים, שם הם ישתמשו בריסוס על מנת להרוג את הנדלים, כמו כן במידה ויתגלו פתחים מהם מגיעים הנדלים יבצעו ריסוס וייעצו לכם לחסום אותם.

 

גולשים אחרים התעניינו גם ב..

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה