הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת נדלים

מסתובב אצלכם בבית נדל? לא יודעים כיצד לזהות האם הוא ארסי או לא? רוצים לדעת עד כמה מסוכנת עקיצת נדלים? המשיכו לקרוא את המידע החיוני אודות נדלים בפורטל "מדבירים פלוס" וגם תוכלו להזמין מכאן מדבירים ולקבל עד שלוש הצעות מחיר.

כמה עולה הדברת נדל ירוקה?

הדברה נגד נדלים המתבצעת באמצעות הדברה ירוקה המתאימה ומשמשת גם כהדברת מזיקים, המחיר נע בין 400 - 600 ש"ח וכוללת איתור הנדלים ומקום הגעתם, בעבור הדברה לחצר והגינה המחיר עשוי לעלות בעוד כמה מאות שקלים וזאת תלוי בכמות הנדלים הנפוצים בגינתכם ובגדולה כמובן. הריסוס יעשה על פתחי הבית ובתוך הבית עצמו.
 

מחיר ממוצע להדברת נדלים

מחיר ממוצע להדברת נדלים: 500 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪

איך נדל נכנס הביתה?

נדלים אוהבים מקומות לחים וחשוכים, לכן ייתכן ותמצאו אותם בחדרי האמבטיה או חדר הכביסה. הם נכנסים דרך חור ברשת החלון, מתחת לדלת (במידה וקיים רווח קטן) ואף סדקים בקירות.
 

נדל

איך הורגים נדל?

המחשבה הראשונה שעולה לכם היא לדרוך על הנדל? זוהי טעות מהסיבות הבאות:

  1. במידה והנדל ארסי, ייתכן ותעקצו בדרך (הנדלים זריזים מאוד).
  2. אם הנדל "בהריון", בעת דריכה על הנדל אתם עשוי לשחרר מאות נדלים קטנים לביתכם.

אוקיי, אז איך להרוג את הנדל?

ניתן באמצעות תרסיס נגד ג'וקים לרסס מרחוק, ראשית זה יאט אותו וגם עשוי להרוג אותו. אופצייה נוספת היא לפזר מלכודות דבק באזור (כמו של לכידת עכברים). אנחנו ממליצים להזמין מדביר לצורך הדברת נדלים - במיוחד אם הוא ארסי. קראו בפסקה הבאה כיצד לזהות נדלים ארסיים.

מהם הנדלים הנפוצים בישראל וכיצד יודעים מי ארסי?

בישראל ישנם כ-4 סוגי נדלים נפוצים, כאשר שלושה מהם אינם ארסיים ואחד אכן מסוכן, הנה פירוט על ארבעת הסוגים:

1. רבנדל ארסי - אורכו מגיע עד ל-17 ס"מ והוא הנדל הארוך ביותר במדינה, גופו בצבע צהוב ושחור ורגליו בצבע אדום, הארס שלו מסוכן לאדם ותופעות הלוואי יהיו הקאות והתייבשות, עקיצתו כואבת ותגרום לכם לנפיחות. במידה ופגשתם את ה'רב נדל' בקרבתכם, הזמינו חברת הדברה באופן מיידי. הרב נדל מצוי בכלל האזורים בארץ. ישנם כאלו שאינם מבדילים וחושבים שאכן מדובר בנחש, אך זה לא נכון ובמקרה הזה צריך להזמין מדביר ולא לוכד נחשים.

2. אצנדל - נדל בעל גוף קטן ורגליים ארוכות מאוד, מגיע עד לגודל של כ-3 ס"מ ונחשב לנדל קטן, ארסו אינו מסוכן וצבעו חום. מזכיר במעט עכביש (קראו עוד על הדברה נגד עכבישים).

3. קטנדל - גם הוא קטן ומגיע רק עד גודל של כ-3 ס"מ, מרבה להתחפר בחול וצבעו חום, נקרא גם "נדל דק" ואינו מסוכן לאדם.

4. נדל שונה פרקים (נדליל) - זהו נדל בצבע צהוב שאינו מסוכן לאדם ולא ארסי, מגיע עד לגודל של כ-15 ס"מ.

האם עקיצה של נדל מסוכנת?

עקיצת הנדל כואבת ודומה בכאב לעקיצה של צרעה (ניתן להרחיב כאן על הדברת צרעות בבית), האמנם הרבנדל ארסי ועשוי לגרום לייבוש והקאות, אך מבחינת סכנה ממשית לאדם בוגר, אין. אם זאת, עקיצה בקרב פעוטות וילדים קטנים אכן מסוכנת וכנ"ל עקיצת נדלים אצל כלבים, אם אתם רואים התפתחות אלרגיית או נפיחות אצל הכלב או אצל הפעוט, גשו באופן מיידי אל הוטרינר או אל בית החולים הקרוב לטיפול.

מסוכנות הנדל לאדם

כיצד מתבצעת הדברה נגד נדלים?

ראיתם נדל מסתובב בתוך הבית או בקרבת החצר? מהרו והזמינו הדברה, מרבית הנדלים ארסיים, עוקצים ומסוכנים ובאמצעות ריסוס והדברה ירוקה, ניתן להיפטר מהם בקלות. מקומות המסתור של הנדלים יהיו בעיקר באזורים לחים, אחרת הם פשוט מתים ולכן אם הם בתוך הבית, חפשו אחר האזורים הלחים, אם תאתרו נדל בקרבת מקום, אל תיגעו בו והזמינו מדביר מוסמך לטיפול בבעיה.

גם אותם המדבירים שיגיעו לביתכם יחפשו אחר האזורים הלחים והחשוכים, שם הם ישתמשו בריסוס על מנת להרוג את הנדלים, כמו כן במידה ויתגלו פתחים מהם מגיעים הנדלים יבצעו ריסוס וייעצו לכם לחסום אותם.

 

גולשים אחרים התעניינו גם ב..

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה