הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

עכבישים בבית

נתקלתם בעכביש בבית? קראו מדוע הם מגיעים לשם, מהם הסוגים הנפוצים, אילו נחשבים ארסיים וגם מה אומרת הקבלה לגבי המצאות עכבישים בבית שלכם - כל התשובות מתחת.

מדוע מגיעים עכבישים לבית?

למי מכם שתוהה למה יש לו עכבישים בבית, כדאי שתדעו שזה בגלל שהם מחפשים אחר מקום מוגן לטוות בו קורים וגם כי הם מוצאים באזורי מגורים מקור מהימן למזון, המתבסס על מזיקים אחרים כמו זבובים, יתושים ואף נמלים. למעשה עכבישים מהווים טורף טבעי למזיקים אחרים אז אולי דווקא שווה להשאיר אותם?

 

כמובן רק בתנאי שמדובר בעכביש שאינו ארסי. הסברנו בהמשך המאמר על דרכי זיהוי של העכבישים השונים כדי שתדעו אילו שווה לכם להשאיר.

 

עכבישים בבית

באילו אזורים נמצאים עכבישים בבית?

האזורים המועדפים על עכביש בבית הם אזורים חשוכים ו.. ובכן, כאלו שאינכם עושים בהם שימוש ועקב כך - צוברים אבק. זה יכול להיות מעל לארון, מאחוריו,  במסילה של חלון ותריסים ובפינות של תקרה. לעתים הם גם עשויים להמצא במטבח היות והם ניזונים אחר זבובים שנמשכים למטבח כדי לחפש מזון (וגם כדי להוציא אותנו מדעתנו).

אילו סוגי עכבישים יש בבית?

כיום ניתן להתקל בכמה סוגי עכבישים בבית, שחלקן ארסים, בעוד שחלקם כלל לא, נסביר:

 • עכביש שחור לבן קטן - אם ניתקלתם בעכבישים קטנים בבית בצבעי שחור לבן הקופצים ממקום למקום, הסירו דאגה מלבכם, מדובר בעכביש מזן "קופצן הבתים" הנחשב ידידותי ומין העכביש הנפוץ ביותר בבתים בישראל.
   
 • עכביש שחור בבית - אם ניתקלתם בעכביש שחור לגמרי וקטן בגודל 3.5-17 מ"מ, יכול להיות שמדובר באלמנה השחורה, הנחשבת ארסית לבני אדם. רק קחו בחשבון שהסיכוי שתיתקלו בה בשטחי בית הוא נמוך יחסית, שכן היא מעדיפה דווקא להתרחק מאוכלוסייה של בני אדם וחובבת מקומות חשוכים. לעומתה ניתן להתקל בעכביש שחור אחר וגדול הרבה יותר (מימדי גוף זכר ונקבה 5 - 9.5 ס"מ) הנקרא עכביש פרוונית שחורה, שהוא מין אחד מתוך 3 מיני עכבישים פרווניים. הנשיכה שלו כואבת בעל מבנה שעיר.
   
 • עכביש לבן בבית - אם נתקלתם בפלא העכביש הלבן, דעו שאין ממה לחשוש, שכן הוא אינו ארסי והוא ניזון מחרקים גם כן וניתן להתקל בו באזורים יבשים בעיקר.
   
 • עכביש חום בבית - אם נתקלתם בעכביש גדול בבית בצבע חום ומעט שחור, רוב הסיכויים שמדובר בעכביש הזאבן היות והמראה שלו מזכיר זאב. עוד דרך לזהות אותו היא ע"י הקפיצות שלו ממקום למקום ושהוא אינו טווה קורים. הוא אינו ארסי כלל והוא פעיל בעיקר בשעות היום. במידה ואתם גרים באזור ירושלים, יכול להיות שמדובר בעכביש מלכודן, שגם הוא אינו ארסי וצבעו חום כתמתם ונפוץ בעיקר בעיר ירושלים.
   
 • עכביש כתום - אדום בבית - ישנו עכביש גדול בגוון אדום - כתום שגם הוא נחשב ארסי בישראל ושמו הוא שֶׁשָׁן חום. גם הוא נחשב לגדול הודות לזרועות הארוכות שלו הוא עשוי להמצא מתחת לסלעים ובבתים, בעיקר בשעות הלילה ויש לו 3 זוגות עיניים.

 

זן העכביש רמת סיכון גודל צבע העכביש
קופצן הבתים נמוכה 9 מ"מ שחור לבן
אלמנה שחורה גבוהה 14 מ"מ שחור
פרוונית שחורה בינונית - נושך אם מחזיקים אותו 5 - 9.5 ס"מ שחור אפור
עכביש לבן נמוכה  6.5 מ"מ לבן
עכביש זאבן נמוכה 3 - 10 ס"מ חום בהיר/ כהה
עכביש מלכודן נמוכה 15 מ"מ חום אדמדם
שֶׁשָׁן חום גבוהה 8 - 15 מ"מ חום

מה לעשות נגד עכבישים בבית?

עכבישים בבית אינם רבים כמו ג'וקים בבית או נמלים בבית, כך שאין מה להכנס ללחץ. מתחת תוכלו לקרוא על דרכי טיפול נגד עכביש בבית שניתן לבצע בצורה עצמאית או בעזרת מדביר:

 • הדברת עכבישים בבית - במידה ואתם מעוניינים לשים סוף לעכבישים בבית שלכם בצורה מהירה ומיידית בגלל אלרגיה או בגלל הירתעות, תוכלו להעזר במדביר, שידע לעקוב אחר קן העכביש בבית, במידה וקיים וכמובן לרסס אותו בחומרי הדברה משתנים בהתאם לסוגו. בנוסף לכך הוא כמובן ידביר אזורים בהם קיימים קורי עכביש כדי למנוע ממנו לחזור לשם.
   
 • טיפול עצמי בעכביש בבית - אם תרצו לחסוך על הזמנת מדביר, תוכלו לנסות לשאוב בצורה נקודתית את העכביש עם הקורים ואת תכולת השואב להשליך לפח חיצוני לביתכם או לחילופין להסיר את הקורים בעזרת מטאטא ולטאטא גם את העכביש מהבית. כמובן שבמידה ונתקלתם בלהקת עכבישים ולא בעכביש בודד, נמליץ להיעזר במדביר היות וכמות גדולה של עכבישים בבית עשויה להעיד על התרבות קיימת שלהם ושככל הנראה הטיפול בהם בלבד לא יניב פירות כי קיימים עוד אחרים.
   
 • השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו במהירות ובחינם עד 3 מדבירים מוסמכים ומומלצים בעירכם, ביניהם תוכלו לברר מחירי הדברת עכבישים בבית ולחסוך בכסף.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

מה זה אומר עכבישים בבית לפי הקבלה?

עכבישים בבית לפי הקבלה למעשה עלולים לגרום לאי נעימויות ואף למריבות בין שוכני הבית. הימצאות קורי עכביש בבית עלולים לגרום לריב, בעוד שהמצאות פיזית של עכביש בבית גורמת לפגיעה בשלום בית .
 
על פי כך, עבור מי מכם שנתקל בקורי עכביש בבית - עליכם להסיר אותם באופן מלא ועבור אלו שנתקלו בעכביש חי בבית - מומלץ להרוג אותו או ללכוד אותו ולשחרר אל מחוץ לבית. (כדאי רק קודם לצלם תמונה למדביר כדי לוודא שלא מדובר בעכביש ארסי שיכול לפגוע בכם חלילה.
 
 
עכביש מתהלך על שמיכה

איך למנוע בעתיד עכבישים בבית?

ניתן למנוע הגעה של עכבישים לבית ע"י פיזור של קליפות פירות הדר, פיזור של ערמונים באזורים אסטרטגיים כמו מעל הארון, ליד החלון וכדומה. תוכלו אף לטפטף כמה טיפות משמן אתרי מנטה על מקומות שונים בבית, מה שידחה את העכבישים מלהיכנס לביתכם בגלל הריח החזק (- להם לא לכם).