הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת עקרבים

הדברת עקרבים בבית ובגינה, איך תדעו איזה סוגי עקרב יש אצלכם והאם הוא ארסי? כמה יעלה לכם שירות ריסוס נגד עקרבים וכיצד נראת עקיצת עקרב. כל המידע אודות הנושא תמצאו כאן.

מהו מחיר הדברת עקרבים בבית?

מחיר הדברת עקרבים בבית יעלה כ-550 ש"ח, כאשר הטווח הנמוך מתחיל ב-300 ש"ח ואילו הטווח הגבוה כ-800 ש"ח. מחיר הדברה נגד עקרבים משתנה על פי השטח שצריך לבצע בו ריסוס עקרבים ועל פי הבדיקות המקיפות שיש לערוך. ככל שתוואי השטח מורכב יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר.

 

מחיר ממוצע להדברת עקרבים

מחיר ממוצע להדברת עקרבים: 600 ₪

טווח מחיר גבוה 800 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

איך מזהים עקיצת עקרב?

זיהוי עקיצת עקרב יהיה על פי מיקום העקיצה תחילה, במעל ל-90% מהמקרים זה יהיה בכף הרגל והשפעת הכאב תתחיל לעלות כלפי מעלה. אלא אם כן, נעקצתם במצב שכיבה במהלך השינה (פחות נפוץ). תסמינים אשר יופיעו לאחר העקיצה: כאב עז, נפיחות באזור העקיצה. בהמשך ייתכנו תסמינים נוספים כמו: קוצר נשימה וקושי בנשימה, התכווצות שרירים, כאבי בטן עזים, כאבי ראש וגם חום. במידה וזהיתם כי נעקצתם, יש לפנות באופן בהול לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הקרוב. בנוסף, מומלץ לצלם את העקרב על מנת שתקבלו את הנוגדן / נסיוב המתאים.
 

עקיצת עקרב
בתמונה: כך נראת עקיצת עקרב - אילוסטרציה.

מגדיר עקרבים ארסיים - זיהוי עקרבים:

זיהוי עקרבים ארסיים בעזרת מגדיר העקרבים של מדבירים פלוס. בישראל יש כ-21 סוגי עקרבים שונים, מתוכם נמצא כ-3 עקרבים ארסיים אשר מסוכנים לאדם, בטבלה הבאה תוכלו לבצע זיהוי עקרב ארסי:
 

תמונה שם צבע רמת מסוכנות
עקצן צהוב עקצן צהוב צהוב בהיר העקרב המסוכן ביותר בישראל ונחשב לבין העקרביים הארסיים ביותר בעולם. מסכן חיי אדם.
קטלן עב זנב קטלן עב-זנב שחור עקרב מסוכן וארסי מאוד, מסכן חיי אדם.
קטלן דו גוני קטלן דו-גוני שחור מסוכן, כמעט כמו עקצן צהוב, מסכן חיי אדם.

האם ארס עקרבים מסוכן?

בוודאי, ארס עקרבים בזנים המסוכנים, מסוכן מאוד ולרוב מכיל חומרי אשר משפיעים על מערכת העצבים, אצל ילדים קטנים או אנשים בעלי אלרגיות ניתן לראות תופעות קשות יותר עד לרמה של פרכוסים וסכנת חיים של ממש. חלק מן החומרים שנמצאו בתוך רעל העקרבים ניתן לראות את כלורוסטוקסין, צ'ארייבדוטוקסין, סיילטוקסין ואנגיטוסקין. כולם משפיעים על מערכת העצבים ומסוכנים מאוד לאדם. 
 

עקרבים מסוכנים מאוד לאדם

מה מושך עקרבים לבית?

כן, יש דברים שמושכים את העקרבים לביתכם, הם בסופו של דבר מחפשים ומוצאים סביבה נוחה למחייה, אז מהם הדברים שמושכים אותם?

 • המזון שלהם: העקרבים ניזונים מחרקים ומזיקים שונים, חרקים כמו ג'וקים, עכבישים וחיפושיות הם המזון העיקרי שלהם. כמו כן, הם גם ניזונים מעקרבים קטנים מהם. 
   
 • מקומות מסתור: בטבע עקרבים מחפשים מחילות ומקומות מסתור צרים וצפופים, חריצי הבית שלנו מזכירים להם זאת. במיוחד בתקופת הקיץ, שהחום עולה הם מחפשים את אותן מחילות, סדקים בקירות, פתחי חלונות ומשקופים סדקוים ללא ספק מהווים פתרון.
   
 • מאגרי מים ולחות: כמו שאר החיות, החרקים והמזיקים הם צריכים מים. ברגע שיש מאגרי מים, ברז מטפטף או שלוליות, העקרבים יגיעו להרוות את צימאונם.
   

הדברת עקרבים

ואיך ניתן לבצע הרחקת עקרבים מבית והגינה?

אז איך נמנע מעקרבים להתקרב לבית שלנו וכיצד נבצע הרחקת עקרבים מהבית? ראשית, נפתור את הסיבות שבגללם הם נמשכים:

 • ניפטר מהמזון שלהם: אם מזון העקרבים הוא חרקים ומזיקים שונים, ראשית כדאי לבצע הדברת מזיקים, כך נוודא שאין להם סיבה טובה להגיע אלינו וש"המסעדה סגורה". כמו כן, רצוי לבצע גם הדברת עקרבים.
   
 • נאטום את המסתור שלהם: אם הם מחפשים "בית מלון", כדאי שיחפשו במקום אחר, וודאו אטימה של ספי הדלתות, סגירת רשתות ואטימת סדקים בקירות.
   
 • נייבש את המים שלהם: ייבוש מאגרי המים, תיקון ברז או צינור שדולף ובדיקה שאין שאריות מים בשום מקום ברחבי הגינה או הבית שלנו.

באיזה חומר משתמשים לצורך ריסוס נגד עקרבים?

חומר נגד עקרבים צריך להיות בעל יכולת "שחרור" איטית, כך שהפעולה תחזיק לאורך יותר. הדברה נגד עקרבים מתבצעת באמצעות ריסוס החומר מסביב לבית, בחצר וכן גם ריסוס נגד עקרבים בבית עצמו. השימוש מתאים בעבור הדברת עקרבים ונדלים יחדיו. להרחבה על הדברת נדלים לחצו כאן.
 

לכידת עקרב שחור

כך תמצאו עקרב בגינה

חושדים שיש עקרבים בגינה? יש דרך מיוחדת למצוא ולאתר אותם. ראשית, כדאי שתדעו כי עקרבים פעילים בעיקר בשעות הלילה. והפרט השני החשוב הוא שעקרבים זוהרים באולטרה סגול. כך שניתן לזהות עקרב זוהר בחושך באמצעות פנס אולטרה ייעודי נגד עקרבים מבלי להתקרב אליהם. אם תרצו לדעת למה עקרבים זוהרים באולטרה סגול, התשובה היא: השכבה העליונה שלהם עשויה רובה מחלבון אשר זוהר בתאורת אולטרה סגול.
 

עקרב זוהר באולטרה סגול
בתמונה: כך נראה עקרב זוהב בחושך באולטרה סגול

האם יש אחריות על הדברת עקרבים?

אחריות על הדברה נגד עקרבים קיימת במידה וביצעתם הדברת עקרבים בתוך הבית ולא בחצר. בשטחים פתוחים לא תקבלו אחריות בעבור הדברה (לרוב). אבל, בתוך הבית נהוג לקבל אחריות של שנה עד חצי שנה. כמובן, מדובר על אחריות משתנה על פי מדבירים וחברות ההדברה. אז לפני שאתם מזמינים הדברת עקרבים, בדקו אם יש אחריות ובמידה ויש, בקשו אותה בכתב.
 

משך תקופת האחריות הממוצעות:
שנה אחריות 9 חודשי אחריות חצי שנה אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ בעלי המקצוע אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

מדביר עקרבים מוצאים דרך 'מדבירים פלוס'

מחפשים שירות של הדברת עקרבים על ידי מדביר או לוכד עקרבים מקצועי? בין אם חיפשתם ריסוס נגד עקרבים ובין אם רק הרחקה שלהם בצורה שאינה תזיק להם, כדאי לכם לבחון את המחיר ולהשוות בקלות ובמהירות. היות והעקרב עשוי להיות מסוכן, הבדיקות צריכות להתבצע בצורה מהירה ויעילה וזאת בדיוק השיטה שבה עובד האתר שלנו. דרכנו תוכלו לקבל בשיחת טלפון אחת, הפניות למדבירים שונים הפועלים באזורכם ולמעשה למצוא מדביר בהתראה קצרה שיטפל בבעיה כבר באותו היום.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

מה עוד חשוב שתדעו על עקרבים?

 • העקרב פעיל בעיקר בשעות הלילה ומגיע בדרך כלל באזור חודש מאי עד חודש ספטמבר.
   
 • הוא נוהג להסתתר במקומות מסתור מתחת לאבנים, צמחייה סבוכה, מחילות בחול.
   
 • ישנם סוגים רבים של עקרבים בישראל כאשר חלקם מסוכנים מאוד וחלקם אינם מסוכנים.
   
 • עקיצת העקרב כואבת ומסוכנת ועשויה לגרום לתופעות שונות כמו פרקוסים, צריבות וכאבים.