הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת פשפשים

פשפשים יכולים להיות בחצר ובגינה הפרטית שלנו ואף בתוך הבית ועד לרהיטים למיטות והמזרנים שלנו, אף אחד לא יאהב למצוא פשפשים במזרון והתגובה לכך תיהיה היסטרית ולא פחות, אנחנו במדבירים פלוס ננסה ללבן את הנושא כמה שיותר, נעזור לכם להבדיל בין פשפש ופרעוש ואף נדאג שתקבלו מספר הצעות מחיר של מדבירים המבצעים הדברה נגד פשפשים.

הכירו את הפשפשים מקרוב

הפשפש בצורה אובלית, בצבע חום - אדום, זעיר מאוד וללא כנפיים, גודלו כחצי ס"מ. מתרבים במהירות רבה, חיים כשנה אחת ואלו שאנחנו לא רוצים בקרבתנו נקראים פשפשי המיטה, הם מגיעים לרוב דרך חול ובעיקר דרך חיות המחמד בבית, מוצצי דם ועוקצי אדם. בארץ יש לפחות כ-700 מינים שונים, כאשר ישנם כאלו המשמשים כהדברה ביולוגית (עוזרים לחקלאים בגידולים) ויש כאלו הנחשבים כמזיקים. אך כאן נדבר דווקא על פשפש המיטה שלא עוזר כלל ונחשב למטרד רציני בקרב בני האדם וחיות המחמד (כלבים וחתולים) בפרט.

מה ההבדל בין פשפש לפרעוש?

רוב האנשים חושבים שפשפשים ופרעושים זה אותו הדבר, אך זה למעשה לא נכון כלל, הם באים ממשפחות חרקים שונות, מתנהגים אחרת והמכנה המשותף היחידי בינהם הוא עקיצות והגעתם דרך בעלי החיים, הפשפש לעומת הפרעוש זז במהירות ואלו הפרעוש מקפץ לגובה ובמהירות, עקיצות הפשפשים יהיו בכלל חלקי הגוף ואילו של הפרעושים יהיו עד הברכיים (עד לשם הם מקפצים). הפשפשים לא מעבירים מחלות כלל ואילו הפרעושים דווקא כן. חשוב לדעת שהטיפול בהם גם הוא שונה מבחינת הדברה. אגב פרעושים קטנים בהרבה מפשפשים כאשר גודל המקסימלי של הפרעוש מגיע רק ל 5 מ"מ, ניתן להרחיב ולבדוק על הדברת פרעושים כאן.

פשפש המיטה

האם פשפשים מסוכנים לאדם?

מבחינת העברת מחלות - לא. אין סכנה של הידבקות במחלה דרך פשפש, אומנם אלגרייה אכן עשויה לגרום לסכנה כשלהי, פשפשי המיטה עוקצים רבות עקיצות מגרדות שבתחלה יש כאלו שישחשבו שמדובר על יתושים, אך אם המצב חוזר על עצמו מספר פעמיים (לילות) הגיע הזמן לבדוק את הנושא לעומק.
מדד מסוכנות הפשפש

כך תזהו שיש לכם פשפשים במיטה

סימנים חומים על  גבי המיטה, נקודות דם קטנות על המזרן ועקיצות לכל אורך הגוף, אלו סימנים שצריכים להדליק לכם נורה אדומה לכך שייתכן ואתם ישנים עם פשפשים. רגע אחד לפני שאתם מזמינים מדביר לביתכם, בדקו את המזרון לעומק ותוכלו לעשות זאת דיי בקלות, שימוש בזכוכית מגדלת וחיפוש בכפלי המזרון ובצדדים שלו - שם בדרך כלל הפשפשים מקננים. אם תראו חרקים קטנים בגודל של חצי ס"מ, תמצאו ביצים קטנות או אפילו נשל של פשפש. דעו כי זה הזמן להזמין הדברה נגד פשפשים ולא מאוחר מכך. הם מתרבים במהירות ולא נעים כלל לשהות בקרבתם.

  • חרק דומה הוא נמלת האש האדומה, אשר גם היא בגודלו של הפשפש והצבע יחסית דומה, היא עוקצת וגורמת לצריבה לא נעימה כלל. הרחיבו מידע על הדברת נמלי אש.

צפו בסרטון הבא וקבלו מידע נוסף בנוגע לזיהוי הפשפשים ודרכי הטיפול בהם:


הדברת פשפש המיטה במזרון

בגלל גודלם הקטן, יש לבצע הדברה יסודית ומעמיקה בכלל האזורים בחדר, ראשית יש לפנות את החדר, לפרק את שקעי החשמל, לנקות היטב את הרצפה עם אקונומיקה וחומרים מחטאים, לאחר מכן שאיבה של המיטה והמזרן, כל הבגדים בארונות צריכים לעבור כביסה בטמפרטורה גבוה על מנת שלא ישרדו. לאחר מכן יש לבצע את ההדברה ורוב המדבירים יעדיפו להשתמש בהדברה ירוקה בגלל הקרבה לאדם. לאחר מכן אנו ממליצים להזמין גם ניקוי למזרון מחברה מקצועית.

האם ניתן להיפטר מפשפשים לבד?

האמנם ישנם מלכודות הנמכרות לשימוש ביתי, אך הם לצורך איתור בלבד של הפשפשים ולא מונעות את המשך ההתחרבות והרחקה שלהם, למעשה לא ניתן להיפטר לבד פשפשים בבית ובגינה, אלא רק באמצעות חומרי הדברה, מדובר על מזיק קטן ועמיד שבאופן עצמאי לא יהיה ניתן להיפטר ממנו, תוכלו לבצע השוואת מחירים לריסוס לבית ממש כאן.

פשפש

מהו המחיר להדברה נגד פשפשים?

הפשפשים מאוד קשים להדברה, לכן הדברתם גם יקרה מזו של הדברת מזיקים האחרים, למעשה אנו מדברים על הדברה במחיר של בין 800 - 1,000 שקלים בעבור חדר, המחיר עשוי להגיע בדירת 3 חדרים (שכולה נגועה בפשפשים) גם ל-1,500 ואפילו אלפיים שקלים, תלוי בחומרת המצב כמובן. זוהי ההדברה היקרה ביותר הכוללת טיפול מקיף ומניעה, ניקיון ועוד עד לפתרון והרחקה מלאה של הפשפשים, חשוב לציין שבעבור הדברה זו מקבלים גם אחריות.

מה למרוח נגד עקיצת פשפש?

העקיצות מאוד מגרדות וחוסר טיפול וגירוד שלהן עשוי לגרום להתפתחות של זיהום במקום, אם אתם לא מצליחים לעמוד בגירוי, מרחו אלוורה או משחות אנטיהיסטמיניות, אשר ניתן לקבל ללא מרשם רופא. אם אתם חשים באי נעימות והתנפחות מוגברת שאינה חולפת, מומלץ לפנות אל הרופא, ייתכן כי מדובר על גיזום או אלגרייה.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה