הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת צרעות

הבחנתם בצרעות בסביבתכם? חושבים שיש קן צרעות קרוב לביתכם ואפילו בגינה? אל תהססו והזמינו הדברת צרעות על ידי מדביר אשר יודע כיצד לטפל במטרד מסוג זה. קבלו כבר עכשיו מספר הצעות מחיר דרך מדבירים פלוס והתחילו לבצע השוואת מחירים.

כיצד מתבצעת הדברת צרעות בבית?

הדברת צרעות צריכה להיות לאחר איתור הקן, כאשר מאתרים את הקן מתחילים לטפל בו. הצרעות אינן פעילות בלילה ולכן עדיף לבצע הדברה זו בשעות הערב המאוחרות, כמו כן קיימת סכנה ממשית בעת ההדברה כאשר הצרעות עשויות לתקוף את כל מי שנמצא בסביבה ולכן כאשר המדביר הורס את הקן ומבצע הדברה יש להתרחק ולהישאר במקום מוגן. במידה והקן לא אותר, אך עדיין מגיעות באופן תכיף צרעות אל אזורכם, ניתן להשתמש במלכודות המכילות רעל, כאשר הצרעות לוקחות את המזון המורעל אל הקן שלהם ושם הרעל יעשה את העבודה וישמיד את הקן.

הדברת קן צרעות - כך זה עובד:

יש מגוון דרכים ושיטות לחיסול קן צרעות. הטכניקה הראשונה המשמשת להדברה והריסה של הקן היא ריסוס שלו בעזרת חומרי הדברה מתאימים. דרך נוספת היא שימוש באבקת רעל שהורגת את הצרעות בקן באופן מהיר ומיידי. דרך נוספת היא פיזור של מלכודות (אוכל עם רעל) בקרבת הקן, הצרעות לוקחות את האוכל אל תוך הקן ובפעולה זו מפזרות אותו גם לכל הצרעות האחרות הנמצאות בתוכו, כולל המלכה.

 

הדברת קן צרעות היא עסק למקצוענים, בעלי ניסיון בעבודות הדברת מזיקים ולא מומלץ לנסות לבצע את העבודה באופן עצמאי מאחר וברגע שהצרעות מרגישות מאוימות, הן תוקפות ועוקצות. מדביר מקצועי מגיע לבוש בטיחותי שמגן עליו ומאפשר לו להתקרב קרוב ולבצע את הריסוס בצורה טובה ואפקטיבית.

איך נראה קן צרעות וכיצד מוצאים אותו?

על קן הצרעות תמיד ישמרו צרעות, זאת אומרת שתראו לפחות כמה צרעות כל הזמן באותו האזור (שומרות הקן), אם זהיתם באופן קבוע שישנם מספר צרעות באזור המגורים שלכם, ככל הנראה שיש לכם קן צרעות בבית.

 

הקן יהיה בדרך כלל במקום מסתור, ארגזי תריסים, גזעי עץ חלולים, מסתור כביסה ואפילו באדמה. בתמונה הבאה תראו איך נראה קן צרעות, הוא דומה מאוד לקן דבורים רק חלול ורחב יותר. אגב, דבורים לא מדבירים בכל מצב, תוכלו לקרוא על הדברת דבורים.

 

קן צרעות

מהו המחיר להדברה נגד צרעות?

הדברת צרעות הכוללת ריסוס והשמדת קן נעה בין 350 - 550 ש"ח, כמובן שתלוי בגודל הקן ועד כמה נגיש הוא למדביר, הופעה של מספר קנים או קן חבוי המצריך שבירה של קיר למטרת טיפול תייקר בעוד כמה מאות שקלים את המחיר המקורי ומכאן ניתן להבין שהצעת מחיר מדוייקת יכולה להיות אך ורק במקום לאחר זיהוי ואיתור מלא של הקן והערכת מצב לטיפולו.

מחיר ממוצע להדברת צרעות

מחיר ממוצע להדברת צרעות: 450 ₪

טווח מחיר גבוה 550 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

האם עקיצת הצרעה מסוכנת ומשאירה עוקץ?

עקיצה בודדת של צרעה אינה מסוכנת באופן ממשי, היא מאוד כואבת ומשאירה סימן. אומנם אדם אשר אלרגי לעקיצת צרעה אכן צריך להתפנות באופן ישיר אל בית החולים לקבל טיפול וזה ללא ספק מסוכן מאוד. כמו כן, עקיצות מרובות של צרעות עשויות לגרום להתקף אפילפטי אשר מסוכן גם הוא ובמיוחד לילדים, תינוקות וקשישים. *הצרעה אינה משאירה את העוקץ בגוף האדם.
מסוכנת במידה

סוגי הצרעות הקיימות בארץ

בישראל ישנם 2 זנים נפוצים של צרעות אליהם נפרט בהמשך, אך קיימים גם זנים פחות נפוצים כמו צרעת הפלך ו-צרעת עפצי החטטים שהיא נקראת בישראל גם "צרעה זעירה". הזנים הנפוצים בישראל הנם:

צרעה גרמנית - מגיעה עד לאורך של 16 מ"מ ובעלת 3 נקודות שחורות בראש, כאשר גופה בצבעים שחור וצהוב. הצרעה הגרמנית בונה את הקן בנקיקי סלעים או באדמה, את הקן הן יוצרות מלעיסת צמחים ורוק שבסופו מופק "נייר אפור", כך ניתן להבחין בסוג הקן על פי צבעו האפרפר ולהבדיל מהזנים האחרים. היא נזינה מבשר פגרים, חרקים זעירים ואוהבת דבש.


צרעה גרמנית
 

צרעה מזרחית (שנקראת גם דבור) - אורכה נע בין 25 ועד ל-30 מילימטר חום עד אדמדם עם פסים שחורים, להבדיל מהצרעה הגרמנית לצרעה המזרחית יש עוקץ, אך לעומת הדבורה שאנו מכירים, הצרעה המזחית לא מתה לאחר עקיצה ויכולה לעקוץ מספר פעמיים. היא ניזונה משאריות מזון, דגים ובשר ואוהבת גם היא דבש. אגב הצרעה המזרחית תוקפת ומחסלת את דבורי הדבש ונחשבת למפגע רציני לכוורנים בארץ. קן הצרעה המזרחית נבנה מאדמה בשילוב עם תאית, שזוהי למעשה תערובת של עץ לעוס או קרטון ורוק. את הקן ניתן יהיה לראות ממוקם קרוב לאדמה כמו אצל הצרעה הגרמנית, אך לא תמיד, לעיתים נראה אותן על ארגזי תריס, צמוד לבתים, ארונות חשמל ומקומות מסתור דומים.


צרעה מזרחית

שירותי הדברת צרעות גם בגובה

בחלק גדול מהמקרים נדרש לבצע הדברת חרקים מעופפים בגובה, בין היתר גם נגד צרעות במקומות גבוהים כמו בבנייני מגורים רבי קומות או בקומה השניה של בית פרטי. במצבים כאלה לעיתים נאלץ להשתמש במנוף בשביל לבצע את העבודה ויש לקחת בחשבון שהעלות עשויה להתייקר מעט, מדובר לרוב בתוספת של כמה מאות שקלים.

שאלות נפוצות על הדברה נגד צרעות

האם נהוג לספק אחריות על הדברה של צרעות?

בדרך כלל נהוג לספק אחריות למשך תקופה של בין 3 ל-6 חודשים, משתנה כמובן בין מדביר למדביר. נמליץ לוודא זאת מראש לפני הזמנת העבודה.


כמה זמן לוקח להדביר את הקן?

תלוי באיזו שיטה משתמשים. ריסוס של קן יכול לקחת בין 15 ל-30 דקות אך שיטות אחרות כמו הצבה של פתיונות רעילים תשמי את הקן באופן איטי יותר.


כיצד בוחרים בשיטת ההדברה המתאימה?

לפי שיקוליו של המדביר ותוך התחשבות בנוחות ההגעה אל האזור, גודל הקן וקרבתו אל שטח הבית.


לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה