הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת קן צרעות

קראו איך נראה קן צרעות, כיצד לאתר אחד חבוי, עד כמה זה מסוכן עבורכם וגם כמה יעלה להדביר קן צרעות ע"י מדביר מוסמך? כל הפרטים מתחת.

איך נראה קן צרעות?

לפני שפונים להדברת קן צרעות, חשוב לדעת כיצד לזהות את הקן. חשוב שתדעו שבישראל יש שלוש צרעות נפוצות שלכל אחת יש קן מעט שונה. קן של צרעה גרמנית ייראה כחלת דבש של דבורים, קן של צרעה מזרחית יהיה עשוי משילוב של עץ, חול ונוזלים שונים ויהיה ממוקם בעיקר באדמה או על גזעים וענפי עצים. 

 

הצרעה הנוספת נקראת צרעה טייחת או "צרעה כדית" היות ואת הקן שלה היא בונה בצורת כד של ממש. הקן של הטייחת בד"כ יהיה עשוי מבוץ עם מספר חורים.


 

קן של צרעה מזרחית קן של צרעה גרמנית קן של צרעה טייחת ("כדית")
קן של צרעה מזרחית קן של צרעה גרמנית קן של צרעה טייחת ("כדית")

האם קן צרעות מסוכן עבורי?

בהחלט, המצאות קן צרעות בתוך הבית או באזור חיצוני לו יכולה לסכן אתכם וקרוביכם בעקיצה שבמקרה הטוב עבור אדם בריא - תהיה כואבת מאוד ובמקרה הרע עבור אדם רגיש בריאותית (כדוגמת - חולים כרוניים, מבוגרים וילדים) - תוביל למצב מסכן חיים הכולל - לקשיי נשימה ואשפוז.

 

לכן ברגע בו עליתם על המזיקה בקרבתכם, עליכם להזעיק מדביר להדברת קן צרעות בצורה מהירה ככל האפשר.

 

היכן נמצא קן צרעות בד"כ?

צרעות מכל הזנים ובדומה למזיקים אחרים, מתעדפות אזורים חשוכים ומבודדים ממגע אדם וחיות אחרות שיכולות לפגוע בהן. ניתן לאתר קן צרעות במגוון רחב של אזורים, שחלקם בתוך הבית וחלקם מחוצה לו.

 • קן צרעות בבית - צרעות נמשכות לתוך ביתנו לאזורים חשוכים ומבודדים ולכן לעתים ניתן להתקל בקן צרעות במזגן, בארגזי תריסים, בארון בויידעם ואפילו בפינות עליונות המחברות בין התקרה לקיר.
   
 • קן צרעות במזגן - בדומה לג'וקים במזגן, גם צרעות מוצאות את האזור כאטרקטיבי תודות לתנאי הלחות והחושך שהוא מספק עבורן. שימו לב שהדבר בד"כ יתרחש במזגנים מוזנחים שלא דואגים לנקות אותם ולכן, כדאי מאוד שתקפידו על כך בעצמכם או בעזרת טכנאי מיזוג. 
   
 • קן צרעות בחצר - ניתן להתקל בקן צרעות בחצר ובד"כ על בסיס רהיטים נטושים, במחסן ציוד, על בסיס עצים רקובים ואפילו באדמה.

איך לאתר קן צרעות חבוי?

אחד הסימנים המנחים לאיתור קן צרעות חבוי הוא ע"י רעשי זמזום עויינים באזורים הבית או הגינה שלכם. סימן נוסף הוא המצאות פרטים יחידים של המזיק מסתובבים באזור באופן תדיר.

 

ע"י קריאה למדביר, הוא יביא להדברת קן צרעות, תוך ניטור מהיר ויעיל של הקן והכי חשוב - ללא שום סיכון עבורכם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

מה המחיר להדברת קן צרעות?

מחיר הדברת קן צרעות ינוע בד"כ בין 250 - 450 ש"ח וזאת במידה ומדובר בקן צרעות המצוי באזור נגיש למדביר.

 

במידה והקן חבוי או מצוי באזור עם גישה בעייתית, מחיר להדברת הצרעות יתייקר וינוע בין 350 - 560 ש"ח. המחירים שציינו כוללים גם פינוי קן הצרעות ע"י המדביר בתום העבודה.

 

מחיר ממוצע להדברת קן צרעות

מחיר ממוצע להדברת קן צרעות: 350 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

איך להרחיק קן צרעות בעתיד?

יש כמה כללי יסוד חשובים שימנעו מצרעות להקים קן בביתכם והם:

 • ריהוט שלא בשימוש - דאגו לפנות מהבית חפצים שאינם בשימוש, כמו כסאות, שולחנות וקופסאות. הצרעות בד"כ ימצאו באזורים אלו בטחון להקים קן היות והם נוחים עבורן וגם כי הם ללא
   
 • חורים - דאגו לאטום חורים וחריצים בקירות הפנימיים והחיצוניים של הבית שלכם. גם כמובן את אלו שזה עתה פונו מקן הצרעות הנוכחי וזה כדי למנוע מהצרעה להתנחל באזור מחדש.
   
 • אדמה - ישנן צרעות (כדוגמת הצרעה המזרחית) שנוהגות להקים את הקן בתוך האדמה או באזורים החופפים לשורשי עצים, כדי לאפשר לצאצאים אספקת מזון זמינה שמקורה בשורשי עצים. הצרעה תבחר באזורים אלו בגלל שהם נותרים ללא תזוזה או מגע אדם ולכן היא מרגישה בטוחה יותר. נמליץ גם מעת לעת להסתייע במדביר שירסס נגד מזיקים אחרים המושכים את הצרעה לאזור, כמו - הכנימות המייצרות טל דבש ממנו ניזונות הצרעות. קראו מידע נוסף על הדברת כנימות
   
 • פתחים - כיום נפוץ למצוא קן צרעות בתריסים, בויידמים ומזגנים בגלל הבידוד של האזורים הללו מהעולם החיצוני. מסיבות אלו, חשוב להבטיח סגירה מייטבית, ללא חריצים כדי למנוע מהצרעות לחדור לשם. בקשר למזגן - דאגו לנקות אותו אחת לשלושה חודשים ובנוסף, חשוב לפחות אחת לשנה לרסס באזורים הללו כדי להרחיק את הצרעות מהאזור מלכתחילה.
   
 • קראו מידע על הדברת מזיקים נוספים.