הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת תולעים

מצאתם תולעים בבית? ראיתם זחלים? בעמוד הבא תוכלו להכיר את סוגי התועלים הנפוצים בבית, מה עושים, איך להיפטר מהם וכמובן, כמה עולה הדברת תולעים בגינה ובבית.

מהו מחיר הדברת תולעים בבית?

תהליך ריסוס רגיל וסטנדרטי נגד תולעים משקף כי מחיר הדברת תולעים בבית הוא כ-350 ש"ח. טווח המחירים עשוי לנוע בין 300 ועד ל-400 ש"ח כאשר מדובר על הדברת תולעים בדירה ובמצב שאינו חמור מאוד (התפשטות רצינית). בעבור הדברת תולעים בגינה, המחיר יקר יותר ונע בין 400 ועד ל-600 ש"ח. במחיר עשוי להשתנות על פי גודל הגינה ועל פי כמות התפשטות הזחלים והתולעים.


מחיר הדברת תולעים בבית בממוצע

מחיר הדברת תולעים בבית בממוצע: 350 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

סוגי תולעים בבית - הגדרה לפי צבעים

מגדיר התולעים של מדבירים פלוס יסייע לכם להבין איזה סוג תולעת נמצאת בביתכם. כמובן, שלא ניתן לתת תשובה מדוייקת ללא בדיקה של מדביר מוסמך, אבל על פי תיאור, ניסיון וזני תולעי הבית הנפוצים, כך אנחנו יודעים להעריך את זן התולעת. לרוב שיטות הדברת תולעים בבית יהיו זהות וגם מחיר הריסוס. כך שבמידה וזיהתם איזה תולעים בבית יש לכם, תוכלו להזמין שירות הדברה באופן מיידי.
 

# תולעים בצבע סוג תולעים אפשריי מקום הימצאות
  תולעים בבית לבנות / צהובות תולעי זבובים (רימות זבובים) אדם חלון, חריצים.
  תולעים בבית שחורות תולעי גשם רצפה, קירות, לרוב מחוץ לבית.
  תולעים שקופות בבית רימות זבובים / זחלי יתושים אדן חלון, חריצים.
  תולעים חומות בבית חדקונית האורז / עש המזון מזון, קטניות, מטבח ומזווה.
  תולעים שחורות בביוב תולעי גשם / חשופיות ביוב ואזורים רטובים.
  תולעים אדומות באמבטיה תולעת קליפורניה אמבטיה ואזורים לחים נוספים.
  תולעים ירקות בבית זחלי פרדוניה לרוב על דשא, נדיר בבית.
  תולעים שחורות דקות זחלים של זבוב לחות (יתוש עש) אמבטיה וחדרי שירותים

איזה סוגי תולעים יש בגינה?

ובכן, באופן כללי למעט מזיקים אשר הגיעו לביתכם והתחילו להתגורר בו, רוב התולעים נמצאות בטבע שזה למעשה הגינה שלכם וכן, גם הדשא. על הדברת תולעים בדשא כתבנו כאן. בנוגע לתולעים בגינה ובצמחים. אם קיימת כמות גדולה, רצוי להזמין הדברה, שמא תהליך התולעים הוא ראשוני ולרוב הן יהפכו למזיק רציני בהמשך. למשל חדקונית הדקל ללא ספק יכולה להוות סכנה לעצים וכן, במידע ומדבור על תהלוכן האורן - יש להזמין הדברה באופן דחוף, מדובר בזחלים מסוכנים.
 

תהלוכן האורן
בתמונה: תהלוכן האורן (מסוכן)

אז כן, יש תולעים בבית מה עושים?

פירקנו לכם את הנושא ל-4 שלבים, ראשית איך להרוג תולעים בבית באופן מידיי, שנית, איך להיפטר מהם (שכמובן לא יחזרו שוב). לאחר מכן, למה יש תולעים בבית ולבסוף, מדוע חשוב להזמין הדברת תולעים. קדימה התחילו שלב אחר שלב לפתור את בעיית התולעים בביתכם.
 

שלב 1 - איך להרוג תולעים בבית?


הריגת תולעים היא פשוטה מאוד, שפיכה של מים חמים לרוב פותרת את הבעיה, אנו ממליצים להוסיף כף מלח לליטר מים, כך התולעים יהרגו בוודאות גבוה יותר. ניתן להוסיף גם סבון כלים למחמירים.
 

שלב 2 - איך להיפטר מתולעים?


על מנת להיפטר מהם, לאחר הריגת התולעים, חשוב לנקות היטב, לחטא עם אקונומיקה וחומרי ניקוי את האזור. אם זה היה באזור של מטבח, לבדוק את כלל אריזות המזון  ולזרוק אריזות נגועות או פתוחות. אם הם היו במקלחת, לנקות היטב עם אקונומיקה את האריחים, החריצים, האמבטיה והכיור.
 

שלב 3 -  למה יש תולעים בבית?


תולעים בבית מגיעות אליכם לרוב מבחוץ, דרך החלון, דרך חרקים או פשוט בזחילה (אם זה בית פרטי). לא תמיד יש סיבה מוצדקת להגעת תולעים לביתכם, אבל לרוב, מדובר על רימות זבובים אשר מתרבות בגלל שהיית זבובים בביתכם. אז הדבר החשוב ביותר הוא לוודא ניקיון ופינוי פחים בזמן. לעיתים חרקים גם מגיעים דרך אריזות מזון ותבלינים, אם הבחנתם בתולעים או זחלים בתוך המטבח שלכם - רצוי לנקות היטב ולזרוק כל אריזה פתוחה.
 

שלב 4 - למה חשוב להזמין הדברת תולעים?


נכון, השלבים פותרים את הבעיה, אבל לא מבטיחים אי חזרה שלה לתקופה של כמה חודשים. אם אתם לא בטוחים שעשיתם את העבודה על הצד הטוב ביותר. אם אתם רוצים להבטיח לעצמכם שקט לעוד כמה חודשים. פשוט מזמינים הדברת תולעים דרך מדבירים פלוס! אנחנו נדאג שתקבלו עד שלוש הצעות מחיר של מדבירים מאזורכם, תוכלו לערוך השוואה ולחסוך. המשיכו לקרוא והבינו איך לבחור במדביר מומלץ.

כך תמצאו מדביר תולעים מומלץ

רוצים לוודא כי מצאתם מדביר תולעים מומלץ? הנה שלושת הטיפים שלנו:
 

 1. בדקו שיש למדביר רישיון הדברה בתוקף: רישיון הדברה בתוקף הוא חובה, אם המדביר לא עומד בסטנדרט המתבקש, מדובר על איש מקצועי לא מהימן. לכן, חשוב לבדוק שיש לו רישיון הדברה וכמובן בתוקף.
   
 2. קראו המלצות וחוות דעת: היום קל הרבה יותר לקרוא חוות דעת וביקורות, (כן, גם על מדבירים פלוס), פשוט מחפשים את השם בגוגל, פייסבוק ורואים מה אחרים חושבים על המדביר.
   
 3. ערכו השוואה בין הצעות המחיר: אנו דאוגים לשקף את המחירים, בדיוק בשביל שתוכלו לערוך השוואה ולהבין כי קיבלתם מחיר גבוה או נמוך באופן יחסי ממחירי השוק. אם קיבלתם מחיר מופרז, דלגו אל המדביר הבא.
   

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

היכן נמצא תולעים בבית?

פגשתם בתולעת בביתכם? איך תבדקו שאין תולעים נוספות? ובכן, בררו היכן מיקום הימצאות התולעים והתחילו לחפש, איפה? בדיוק כאן:

 • תולעים בבית על התקרה: ראיתם תולעת על הרצפה? כדאי שתסתכלו למעלה, כן, קיימת אפשרות שיש לכם תולעים על התקרה, זה לא מצב שקורה הרבה, אבל בהחלט אפשרי. לרוב אלו יהיו זחלים של חרקים מעופפים.
   
 • תולעים בקירות: החרקים אשר מטילים את הביצים (שבהמשך הופכים לתולעים), יחפשו אזורים לחים וחריצים. אם יש סדקים בקירות שלכם, אפשרות גבוהה מאוד שתוכלו למצאו תולעים בקירות.
   
 • תולעים בביוב: מצאתם כמה תולעים שחורות בבית? רוב הסיכוים שאלו תולעי ביוב, איך בודקים זאת? פתחו כמה פתחי ניקוז בבית או גשו אל הביוב הקרוב (במידת הצורך, אפשר להזמין גם הדברה לביוב).
   
 • תולעים באמבטיה: ישנם תולעים שמגיעות מן האמבטיה עצמה, מן פתח הניקוז, מן החריצים בקרמיקה. אם מצאתם בחדר המקלחת תולעים, נסו לבדוק היטב את אזור המקלחת או האמבטיה.
   
 • תולעים באסלה: מצאתם באסלה או בחדר השירותים תולעים? ובכן, הסיבות היא שמדובר על תולעי של עש יתוש. במקרה כזה כדאי לייבש היטב את החדר ולהזמין הדברה.
   
 • תולעים באדן החלון: אם ראיתם איזה תולעת לבנה או צהובה ואפילו שקופה בבית, גשו אל מסילות החלון או אדן החלון שלכם ובדקו אם יש עוד כמה מהם שם. זה אחד מהאזורים הנפוצים בהם זבובים מטילים את רימות הזבובים בתוך הבית.
   
מדביר מרסס תולעים באדן החלון
בתמונה: ריסוס ובדיקת אדן החלון

האם תולעים מסוכנות לאדם?

רוב זני התולעים אינם מסוכנים באופן ישיר לאדם, אין להם שיניים כלל ולרוב לא עוקצים. קיימים כמה זנים בודדים בארץ של תולעים מסוכנות. בינהם תהלוכן האורן (שכתבנו עליו ממש למעלה) והוא נפוץ בקרבת אורנים וכן בגינה. רק בגלל תהלוכן האורן אנו מדרגים בגרף המסוכן של מדבירים פלוס בציון של 4.

גרף מסוכנות תולעים

תולעים גורמות נזק לרכוש?

רוב התולעים לא גורמות לנזק ממשי לרכוש, הן ניזונות מרקב, שורשים, פירות, ירקות וכדומה. אך ישנם כן כמה זנים של תולעים שגורמות לנזקים. הזן הנפוץ ביותר הוא תולעי עץ. הן ללא ספק גורמות לנזק לרכוש ובעיקר לרהיטי העץ שלנו. אפשר לקרוא על הדברת תולעי עץ כאן מידע נוסף. מבחינת נזקים (בגלל תולעי עץ) נגדיר בגרף הנזקים של מדבירים פלוס ציון של 5.

גרף נזק תולעים לרכוש

האם יש אחריות על הדברת תולעים בבית?

כן, ברוב המקרים בהם מדובר על הדברת תולעים, מרבית המדבירים יספקו לכם אחריות ממוצעת של 4.5 חודשים, תקופת האחריות נעה בין 3 ועד ל-6 חודשים, תלוי במדביר. חושב לבדוק האם באמת יש אחריות אצל המדביר שמספק לכם את השירות, מה היא כוללת וכמובן לכמה זמן היא תקפה.
 

משך תקופת האחריות:
6 חודשי אחריות 4.5 חודשי אחריות 3 חודשי אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ המדבירים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

כמה זמן לוקח להדביר זחלים ותולעים?

זמן הדברת זחלים בבית וכן, תולעים במינים השונים נע בין 30 דקות ל-60 דקות. כך שזמן הדברה ממוצע הוא כ-45 דקות. לאחר סיום הדברת התולעים יהיה עליכם לשנות מחוץ לבין בין 3 ל-5 שעות. אלא אם כן המדביר המבצע ציין אחרת. (הנתון משתנה בהתאם לחומר ההדברה).
 

זמן ממוצע להדברת תולעים בבית:
 45 דקות
60 דקות משך זמן 30 דקות

שאלות ותשובות נפוצות על זחלים ותולעים

גולשים רבים שאלו שאלות בנוגע לזחלים בבית וכמובן על תולעים, אלו הנפוצות ביותר:

האם יש חומר הדברה נגד תולעים?

כן, יש חומר הדברה תואם לתולעים, תלוי בזן התולעת ומקום הימצאותה (בגינה או בבית).


האם אפשר להיפטר מתולעים לבד?

כן, הסברנו בפסקה "יש תולעים בבית מה עושים" בדיוק על כך.


האם תולעים מסוכנות?

רובן לא, אבל ישנם כמה זנים שכן מסוכנים, בינהם תהלוכן האורן.