הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

נמלים בבית

יש לכם נמלים בבית? אמנם חרק קטן אבל ללא ספק מטרד גדול. בעמוד תראו מה עושים כדי להיפטר מנמלים בבית ואיך למנוע מהן להגיע בעתיד. תראו מידע על כל סוגי הנמלים בבית כולל גדולות וקטנות, מעופפות, אדומות, עוקצות ועוד. בנוסף תראו מה עושים אם יש לכם מכת נמלים וכמה עולה הדברה. בואו נתחיל.

נמלים בבית, מה עושים?

הדרך הטובה ביותר להיפטר מנמלים בבית אחת ולתמיד היא באמצעות הנחה של פיתיונות ג'ל. הנמלים יקחו את הפיתיונות לקן, יביאו למלכה ואז היא תמות מהרעל. כשהמלכה מתה קן הנמלים מתפזר. דרך נוספת להרחיק נמלים מהבית היא באמצעות חומץ. הכינו תמיסה ביחס של 1:1 מים וחומץ ופזרו במקומות שהנמלים באות מהן. בנוסף ניתן לשים עלי דפנה או ציפורן במקומות של הנמלים וזה גם ריח שמרחיק נמלים מהבית. אם אתם רוצים פיתרון יותר מדי מומלץ להזמין הדברת נמלים מקצועית.

 

נמלים בבית

סוגי נמלים בבית

לצערנו יכולים להיות מגוון סוגים של נמלים בבית. לא לכל סוג יש את אותו הפיתרון וגם חלק מתרבות יותר מהר מאחרות כך שתגובה יותר מהירה מכם יכולה להקל על המצב משמעותית. בואו נבין קודם אילו סוגי נמלים מגיעים לבית ואז נרחיב על מה עושים לגבי כל אחד מהסוגים:

 • נמלה אצנית: כשאתם פוגשים נמלים בבית סביר להניח שמדובר על הנמלה האצנית. נמלים אצניות נוטות לחיות בתוך האדמה ובבית לרוב מתחת למרצפות, אך לצערנו עדיין מדי פעם הן יצוצו מעל ויתחילו להסתובב בבית שלנו. תזהו שזו הנמלה האצנית בכך שזה נראה כאילו היא רצה במהירות ממקום למקום (כך גם קיבלה את השם).
   
 • נמלה קמפונית: נמלה קמפונית היא גם נמלה שחורה שנמצאת בבית. לא תראו הרבה הבדל בינה לבין הנמלה האצנית מלבד העבודה שהקמפונית לא זזה בצורה חדה ממקום למקום.
   
 • נמלת האש הקטנה: נמלת האש הקטנה היא בצבע אדום - כתום ואי אפשר לפספס אותה. זה למעשה מין פולש שהגיע לארץ ועכשיו אי אפשר להיפטר ממנו. אם יש לכם נמלי אש בבית תצטרכו להגיב מהר כי הן מתרבות מהר.
   
 • נמלים מעופפות: כמובן שאם אתם מגלים נמלים עם כנפיים בבית קל להניח שמדובר בנמלים מעופפות, אבל למעשה ייתכן ומדובר בטרמיטים. נרחיב יותר בהמשך על איך להבדיל ביניהם אבל בקצרה נגיד שאם יש לכם "תעלות" ברהיטי העץ או בקירות זה הזמן לחשוד בטרמיטים, ואם לא אז "התמזל מזלכם" ומדובר בנמלים מעופפות.

לחצו על סוג הנמלה שאתם רואים בבית כדי לקרוא עוד

אם אתם מצליחים לזהות יותר בדיוק את הנמלה שלכם תוכלו ללחוץ על הקישור ולעבור ישר לנמלה שאתם רואים. אם לא פשוט תמשיכו לקרוא ותדעו כל את מה שאתם צריכים על נמלים בבית

 

יש לנמלה מראה מיוחד? גודל מסויים? משהו אחר?
נמלים קטנות אדומות נמלים קטנות מאוד נמלים עוקצות
נמלים מעופפות נמלים גדולות קן נמלים

מה עושים נגד נמלים קטנות אדומות בבית?

כמו שאמרנו קודם נמלים קטנות אדומות בבית הן למעשה נמלי אש. ליתר דיוק המין שנמצא בארץ הוא נמלת האש הקטנה. דבר ראשון חשוב לדעת שלא קל להיפטר מנמלי אש בצורה עצמאית, הן נוטות להתרבות בצורה מהירה ולצערנו הן גם עוקצות.

 

למי מכם שרוצה לנסות לבד תצטרכו לפזר גרגירי פיתיון שיגרמו לנמלים להביא אותן לקן ואז לפוצץ אותן ובכך להרוג את המלכה. כשהמלכה מתה לרוב הקן מתפזר. היתרון המשמעותי של מדביר נמלים מקצועי הוא מציאת מקור הקן והנחת הפיתיון הנכון במקום הנכון.

 

קראו עוד על הדברת נמלי אש

מה עושים נגד נמלים מעופפות בבית?

הקושי הראשוני כשרואים נמלים עם כנפיים בבית הוא להבין האם אכן מדובר בנמלים מעופפות או בטרמיטים. אמצעי הזיהוי הראשון שלכם הוא נסורת. אם יש לכם טרמיטים בבית תמצאו נסורת עץ כי הם אוהבים לכרסם עצים. בנוסף הצבע של נמלים מעופפות יהיה שחור / אדום בעוד טרמיטים יהיו בצבע לבן / בז'. זיהיתים שאלו טרמיטים? קראו עוד על הדברת טרמיטים.

 

אם הבנתם שאלה נמלים מעופפות בבית שלכם. הדברת בנמלים מעופפות בבית דומה להדברה של כל סוגי הנמלים - צריך למצוא את הקן ואז להרוג את המלכה. ההבדל המשמעותי הוא שנמלים מעופפות זזות ממקום למקום, כך שברגע שתצליחו לחסל את הקנים הקיימים ולמנוע קינון נוסף תפטרו מהם.

 

קראו עוד על הדברת נמלים מעופפות

מה עושים נגד נמלים קטנות מאוד בבית?

לרוב אם יש לכם נמלים קטנות מאוד בבית הן יהיו במטבח וזה כי הן מחפשות אחר מזון. מספיק שנשפך לכם קצת מיץ או חתכתם פרי על השיש ולא ניקיתם אחריכם תוכלו לראות נמלים קטנות מגיעות במהרה לאותו מקום. למזלכם הדרך להיפטר מהן לא מאוד מסובכת.

 

מעבר לשמירה על הניקיון, שתעשה הרבה מאוד, גם כאן הנושא של פיתיון ג'ל על מנת להרוג את המלכה תופס. כמובן שאפשר גם באמצעות ריסוס. למי שמחפש שיטה טבעית להרחיק את הנמלים חומץ, עלי דפנה וקימנון הם ריחות שדוחים נמלים. שימו מעט חומץ במי השטיפה או שימו עלי דפנה ומקלות קינמון במקומות אסטרטגיים. 

 

נמלים קטנות מאוד בבית

מה עושים נגד נמלים גדולות בבית?

כשיש לכם נמלים גדולות בבית סביר להניח שאלה הן הנמלה הקמפונית או הנמלה האצנית. על מנת להיפטר מהן תוכלו להשתמש גם במעט חומץ או תבלינים כמו עלי דפנה ומקלות קינמון שאלו ריחות שדוחים אותן. דבר נוסף שתוכלו לעשות הוא לקנות מזרק ג'ל ולהניח את הפיתיונות בשביל להרוג את המלכה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

יש לכם נמלים עוקצות בבית? חשוב לזהות אותן

יש 2 סוגי נמלים בבית שיכולות לעקוץ - נמלי אש ונמלים עם כנפיים. למזלכם קל לזהות אותן מפני שלנמלים עם כנפיים יש כנפיים ונמלי אש הן בצבע אדום. חשוב לנו להדגיש שהנושא של זיהוי נכון חרקים בבית בצורה נכונה הוא קריטי, במיוחד אם הם עוקצים. יכול להיות שאתם רואים חרקים שחורים בבית ואתם ישר אומרים נמלים אבל יכול להיות שמדובר בכלל בפשפש המיטה שההדברה שלו שונה לגמרי.

 

לחצו לזיהוי חרקים בבית

מאיפה הגיעו נמלים לבית?

מקום נפוץ שממנו מגיעות נמלים לבית הוא הגינה. בגינה יש לכם הרבה פחות מעקב, ומאוד הגיוני שיש קיני נמלים שכבר נמצאים שם כרגע. יכול להיות שזה בפינה ואתם לא שמים לב זה לא מפריע - עד שהן מתחילות להריח את המזון בבית שלכם ומגיעות הביתה.

 

אפשרות נוספת היא שהנמלים בבית שלכם כבר עכשיו פשוט מתחת למרצפות. הנמלה האצנית הרבה פעמים חיה מתחת למרצפות וגם נשארת שם. אם מספיק פיתיתם אותה עם מזון מתוק כנראה שהיא תעלה למעלה לבית שלכם. בכל מקרה נמלים אוהבות את מזג האוויר החם אז כנראה תראו אותן יותר בין אפריל לאוקטובר.

 

נמלים נכנסות לבית

איפה תראו נמלים בבית?

יש שני דברים עיקריים שמושכים נמלים - לחות ומזון. אם יש מקומות רווים במים ובלחות זו קרקע פורייה לנמלים. בנוסף אם יש מקומות עם מזון, במיוחד מזון מתוק, הנמלים יריחו אותו מרחוק ויגיעו אליו. דוגמה למקומות נפוצים שבהם תמצאו נמלים בבית:

 • מטבח: אחד המקומות הנפוצים ביותר שתמצאו בו נמלים בבית הוא המטבח. איך לא? שם אנחנו שומרים את כל המזון שלנו. לא תמיד קל לשמור על ניקיון המטבח אבל מספיק רק כמה פירורים של עוגה או לחם והנמלים כבר יגיעו. ספציפית חשוב לשים לב לרוקן את הפחים במטבח לעיתים יותר קרובות כי שם בעצם יש מזון חשוף מרוכז.
   
 • תמי 4: אם זה לא קרה לכם יכול להיות שזה נשמע לכם מוזר שיכולות להיות נמלים בתמי 4 אבל לצערנו זה לא צחוק. כמו שאמרנו נמלים אוהבות מקומות לחים, ולא רק שהתמי 4 נמצא בסביבת מים, גם הרבה פעמים הוא מוצמד לקיר מה שגורם להצטברות של לחות ומושך את הנמלים.
   
 • עציצים: אם אתם רואים נמלים בעציצים זה יכול להיות סימן למה שעתיד לבוא. הן נמצאות שם כי הן מחפשות מזון ומקומות להקים בהם את הקן. לכן אם ראיתם אפילו מספר בודד של נמלים באזור העציצים שלכם חשוב לא להתעלם מזה ולהדביר אותן כמה שיותר מהר לפני שהן ימצאו מקום להקים בו את הקן שלהן.
   
 • מקלחת: לחות כבר אמרנו? איזה חדר יותר לח מהמקלחת בבית? הלחות גם משמשת בתור מקום שהנמלים אוהבות להסתובב בו וגם לרוב הוא יחסית חשוך שזה עוד דבר שהנמלים אוהבות במקלחת. זה רק מדגיש כמה חשוב לאוורר את המקלחת ככל שניתן.
   
 • מיטה: לצערנו אם יש לכם נמלים במיטה אין לזה סיבה אחרת מלבד ההרגלים שלכם. אתם אוכלים בחדר? אם כן כנראה שנופלים פירורים וזה מה שמושך נמלים למיטה. גם אם אתם מחליפים סדינים וזורקים עטיפות או קליפות לפח ולא דואגים לרוקן אותו בסופו של דבר הנמלים ימצאו את דרכן למזון.
   
 • בקירות: אם יש לכם נמלים בקירות חשוב להבדיל בין שני סוגים - מעופפות ולא מעופפות. אם יש לכם נמלים מעופפות בבית הן מסתובבות ומחפשות מקום להתחיל בו את הקן - וזה כאמור משהו שנרצה למנוע. אם יש לכם נמלים בבית בלי כנפיים אז זה פשוט המסלול שלהן מהקן הקיים שלהן לעבר המזון שהשארתם. לרוב הן יטיילו בפנלים אז חשוב לבדוק אותם.

 

יש לכם מכת נמלים בבית? כנראה שיש לכם קן

נמלים מתרבות מהר, לכן אם יש לכם מכת נמלים בבית חשוב לפעול מהר. כנראה שאם הן באו בבת אחת הן הכינו את הבית שלכם וכבר בנו קן או אפילו שניים, מה שאומר שהן עובדות מהר. זה גם אומר שהתגובה שלכם צריכה להיות מהירה וחזקה .במקרה הזה לא היינו ממליצים לכם לנסות פתרונות טבעיים אלא היינו ישר הולכים על הדברה מקצועית שתחסל את הקינים אחת ולתמיד.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

כמה עולה הדברת נמלים בבית?

מחיר הדברת נמלים בבית נע בין 250 - 600 ש"ח. המחיר נע בין 250 - 500 ש"ח עבור נמלים רגילות, 450 - 600 ש"ח במקרה של הדברה נמלים מעופפות והוא נע בין 400 - 550 ש"ח עבור הדברה של נמלים אדומות בבית (נמלי אש). המחיר משתנה בהתאם לגודל הדירה ובהתאם לצורך בביקור נוסף מאת המדביר.

 

מחירון הדברת נמלים בבית

כמה עולה ריסוס נגד נמלים בבית 3 חדרים?

250 - 350 ש"ח
כמה עולה ריסוס נגד נמלים בבית 4 חדרים?

300 - 400 ש"ח
מה המחיר של הדברת נמלים בבית 5 חדרים?

300 - 500 ש"ח
מה המחיר של הדברת נמלים אדומות קטנות בבית (נמלי אש)?

400 - 550 ש"ח
מה המחיר של הדברת נמלים עם כנפיים בבית?

450 - 600 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

איך מתבצעת הדברת נמלים בבית?

הדברה מקצועית של נמלים בבית תתבצע באמצעות הצבה של פיתיונות ג'ל. הפיתיונות מלאים באוכל שמושך נמלים וברעל. הן חושבות שזה אוכל, לוקחות את הפיתיון לקן ואז מפוצצות אותו ובכך מתה המלכה. כשהמלכה מתה הקן מתפזר. מדביר מקצועי ינסה להימנע מריסוס כדי להימנע מרעלים, המתנה מחוץ לבית וכל הבלאגן הזה, אבל כמובן שאם אין ברירה וצריך לרסס את הבית זה מה שהוא יעשה.

 

הדברת נמלים בבית

האם יש אחריות על הדברת נמלים בבית?

עבור הדברת נמלים בבית נהוג לקבל אחריות של 3 עד 6 חודשים. ודאו עם המדביר שאתם מקבלים את האחריות לפני שאתם מתקשרים אליו וודאו גם שאתם מקבלים את האחריות בכתב.

 

משך תקופת האחריות הממוצעות:
6 חודשי אחריות 4 חודשי אחריות 3 חודשי אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ מדבירים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

מצאו מדביר בעיר שלכם להדברת נמלים בבית

אם יש לכם נמלים בבית והחלטתם שהזמנת מדביר היא הדבר הכי טוב לעשות תוכלו לעשות זאת כאן ועכשיו עם מדבירים פלוס. התקשרו או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו הצעות מעד 3 מדבירים בעיר המגורים שלכם. כך תוכלו להשוות בין הצעות המחיר שלהם וגם לחסוך במחיר ההדברה הסופי.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

איך למנוע מנמלים להגיע לבית?

נמלים אוהבות לחות ומזון, לכן בשביל למנוע מהן להגיע לבית שלכם תצטרכו לא לתת להן את הדברים האלו. לדוגמה:

 • נקו את המטבח: אין קלישאה יותר גדולה מאשר "תנקה אחריך אחרת יבואו נמלים" ואין מה לעשות יש לה ביסוס. מספיק שנשפך לכם משהו קטן או שחתכם פרי על השיש תסמכו על חוש הריח המפותח של הנמלים להגיע לשם ולחפש את המזון.
   
 • אטמו שקיות מזון: אם כבר במזון עסקנו אז גם שקיות המזון צריכות להיות סגורות היטב. אמנם נמלים לא קורעות את השקיות כמו עש המזון, אבל הן ימצאו בקלות כל פירור שנשפך או שקית פתוחה.
   
 • זרקו את הזבל: כנראה שאם הגעתם לפה אתם שומעים את זה כבר יותר מדי בבית, ואנחנו לא רוצים להוסיף לתלונות אבל לא נעשה את עבודתנו מהימנה אם לא נגיד זאת. מזון בזבל נשאר שם לאורך ימים. גם אם יש לכם ארון או שהפח סגור בסופו של דבר הנמלים ימצאו את דרכן לשם אם לא תזרקו את הזבל. במיוחד אם יש לכם פירות או ירקות.
   
 • אווררו את המקלחת: מקלחת היא חדר רטוב והיא צוברת לחות - שזה אחד מגורמי המשיכה של נמלים. אוורור של המקלחת ימנעו מהצטברות של לחות שדרך אגב מושך הרבה מאוד חרקים מלבד נמלים.
   
 • אטמו את החורים בקיר: הרבה פעמים נמלים נכנסות לבית באמצעות חורים קטנות בקירות. לפעמים הן גם אלו שגורמות לחורים האלה מלכתחילה. בשביל למנוע כניסה של נמלים לבית מומלץ לאטום את החורים בקיר ובכך למנוע את הכניסה שלהם.