הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הרחקת יונים

יונים יכולות להוות מטרד של ממש בין אם מדובר ברעש שהן עושות ובין אם מדובר בצואה שיכולה ליפול עלינו. בעמוד תראו איך מתבצעת הרחקת יונים מהמרפסת או הגג, אילו שיטות להרחקת יונים קיימות ולמצוא מרחיק יונים מומלץ. בנוסף תראו מה המחיר של הרחקת יונים לפי שיטה ותוכלו לבצע השוואת מחירים.

איך מתבצעת הרחקת יונים מהמרפסת?

בשביל להבין איך מתבצעת הרחקת יונים מהמרפסת חשוב קודם כל להבין למה היונים נמצאות שם. יש 3 סיבות עיקריות לכך שיונים החליטו לקנן לכם במרפסת: יש לכם מרפסת מבולגנת שנותנת ליונים מסתור וצל, מרפסת מוקפת בצמחייה שנותנת ליונה תחשוה של טבע או פשוט מרפסת ריקה שנותנת ליונים שקט.

 

אם אתם מחפשים פתרון ליונים במרפסת היינו ממליצים להתחיל בניקיון וסידור המרפסת ולראות אם היונים בורחות. אם אם אתם מחפשים פיתרון ממרחיק יונים מקצועי ישנן כמה שיטות להרחקת יונים מהמרפסת, לפניכם 3 השיטות הנפוצות והיתרונות שלהן:

 • רשת להרחקת יונים: ישנם כמה סוגי של רשתות להרחקת יונים, אבל הסוג הנפוץ ביותר לצורך הרחקת יונים מהמרפסת הוא רשת שקופה שלא חוסמת את הנוף ולא מתייבשת בקלות כמו רשת הפלסטיק.
   
 • דוקרנים: ישנה גם אפשרות של התקנת דוקרנים לצורך הרחקת יונים מהמרפסת, אם מדובר על מיקום נקודתי שיונים נוטות להגיע אליו.
   
 • חוט רטט: שיטה שלישית להרחקת יונים מהמרפסת היא באמצעות התקנת חוט רטט על המעקה, שברגע שהיונים נוחתות על החוט הוא רוטט ולא נותן להן לעמוד שם בנוחות.

הרחקה של יונים ממסתורי כביסה

יונים אוהבים להגיע למסתורי כביסה ומרפסות שירות מפני שמדובר במקומות שברוב שעות היום נקיים מאנשים, וכאמור יונים אוהבים לחפש שקט. במקרה של הרחקת יונים ממסתורי כביסה או מרפסות שירות מומלץ להשתמש ברשת להרחקת יונים שתשמור על הנוף.
 

הרחקת יונים ממרפסת שמש

אם מרפסת השמש שלכם מקורה בחלק מהצדדים שלה, רשת יהיה הפיתרון הטוב ביותר. לעומת לצורך הרחקת יונים ממרפסת שמש ללא צל והיא פתוחה לרווחה תוכלו להתקין חוט רטט על המעקה או דוקרנים.

 

הרחקת יונים מהמרפסת

הרחקת יונים מהגג

יונים אוהבות להסתתר בגג מפני שמדובר במקום שקט אפילו יותר ממרפסות ולרוב יש שם הרבה מקומות מסתור. הרחקת יונים מהגג פחות נפוץ מפני שהרבה פעמים בני אדם לא נמצאים שם, עד שיום אחד תיפול עליכם לשלשת יונה ואז תחליטו שזה הזמן להיפטר מהן.

 

הרחקת יונים מגג שטוח מומלצת באמצעות רשת שקופה שתמנע מהיונים להגיע, אבל אם אתם מחפשים דרך אחרת לסילוק יונים מהגג אז דוקרנים מנירוסטה הן אפשרות טובה גם כן. לפני שמרחיק יונים יגיע אליכם הוא כנראה יבקש תמונה של המקום ויחליט לפי זה.

 

הרחקת יונים מהגג

וודאו שאתם מזמינים הרחקת יונים לצמיתות

להרחיק את היונה באופן חד פעמי אינה פותרת לכם את הבעיה היות והיונה תחזור בהמשך. יונה, כפי שהסברנו קודם לכן, היא חיה טריטוריאלית אשר חוזרת אל המקום שלה פעמים רבות. על כן נדרש טיפול מונע שיגרום להרחקת יונים לצמיתות מהמרפסת או הגג.

 

למשל מיקום רשת או דוקרנים (אשר משמשים גם עבור הרחקת ציפורים אחרות) לרוב יגנו על המקום מפני החזרה של היונים ויגרמו להן לעבור למקומות אחרים. וודאו שאתם מבקשים ממרחיק היונים הרחקת יונים לתמיד וכך תבצעו עבודה מקיפה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

מה המחיר של הרחקת יונים?

רבים אשר מחפשים מדביר או לחילופין מרחיק יונים, מנסים להבין כמה השירות צפוי לעלות להם. כידוע הרחקה של מעופפים הוא תחום גדול ודרך הטיפול בכל מעופף או ציפור הוא שונה ודורש דרך טיפול אחרת. תוכלו להעזר במחירון שהכנו עבורכם בכל הקשור להרחקת יונים בשיטות השונות. חשוב להבין שהמחירים עשויים להשתנות בהתאם לדרך הטיפול, היקף העבודה ומיקום הקן. 

מחירון הרחקת יונים

שימוש בפסי דריכה לצורך הרחקה

פס המעביר פולסים חשמליים, המחיר הוא למטר אורך.


120 - 220 ש"ח
הרחקת יונים באמצעות דוקרנים

המחיר הוא למטר אורך וכולל את רכישת הדוקרנים וההתקנה עצמה.


60 - 180 ש"ח
הרחקה של יונים ממקומות גבוהים

מתבצע באמצעות סנפלינג או מנוף.


800 - 1,200 ש"ח
התקנת רשת נגד יונים במסתור כביסה

המחיר כולל רכישה של הרשת ואת פעולת ההתקנה שלה בבית הלקוח.


700 - 1,300 ש"ח
הרחקה של יונים באמצעות סליל קפיץ

המחיר הוא למטר אורך.


60 - 120 ש"ח
מחיר הרחקת יונים ממרפסת שמש

הרחקת יונים מהמרפסת באמצעות הצבת דוקרנים ודחלילי ציפור.


800 - 1,200 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

רוצים מידע נוסף? היכנסו אל מחירון הרחקת יונים המלא.

הרחקת יונים השוואת מחירים

כמו שראיתם במחירון שלמעלה מחיר הרחקת יונים הוא לא קבוע והוא משתנה בהתאם למספר דברים: שיטת ההרחקה משפיעה על המחיר הסופי, גודל השטח שממנו תרצו להרחיק את היונים וגם מרחיק היונים משפיע על המחיר.

 

אם תערכו השוואת מחירים להרחקת יונים תוכלו לחסוך מאות שקלים מהמחיר הסופי. התקשרו לפורטל מדבירים פלוס וקבלו עד 3 הצעות מחיר ממרחיקי יונים בעיר שלכם. ככה תוכלו להתחיל את השוואת המחירים שלכם בקלות.

איך מוצאים מרחיק יונים מומלץ?

עבודה של סילוק יונים מהשטח שלכם עבודה חשובה, ואם היא תתבצע בצורה חובבנית שתחזיר את היונים לאחר כמה ימים אז לא עשינו בזה כלום. אז איך מוצאים מרחיק יונים מומלץ?

 • אחריות: על הרחקת יונים נהוג לקבל אחריות של שנה. חשוב לוודא שאתם מקבלים אחריות לפני שאתם מזמינים את מרחיק היונים.
   
 • היתר עבודה: על מנת להיות מרחיק יונים אין הכשרה שצריך לעבור, לכן יש הרבה אנשים לא מקצועיים בתחום. עם זאת במידה ויש צורך בהרחקת יונים בגובה כן צריך היתר עבודה. אל תזמינו מבריח יונים לפני שבדקתם את הנושא הזה.
   
 • שיטות לא אפקטיביות: יש הרבה שיטות לא אפקטיביות להרחקת יונים, שאם מרחיק היונים מתכוון להשתמש בהן תדעו שתוכלו בקלות לבדוק מרחיקי יונים אחרים. לדוגמה דחליל שלא מפחיד יונים, ספריי דבק שגם עם סיכויי הצלחה נמוכים יותר וגם יוצר כתמים שחורים ומערכת חשמלית שאמנם עובדת אך לוקחת הרבה חשמל ותחזוקה.
   
 • המלצות: אחת הדרכים הישנות והטובות ביותר למצוא מרחיק יונים מומלץ - לחפש המלצות. ערכו חיפוש זריז באינטרנט ובדקו מה לקוחות קודמים אומרים על אותו מרחק יונים.

שיטות להרחקת יונים

ישנם לא מעט שיטות להרחקת ציפורים, לפניכם מספר דרכים להרחקת ציפורים והמעופפים השונים:

 • מכשיר אלקטרוני: ישנם כמה סוגים של מכשירים כאשר כל אחד מהם יוצר צליל שונה על פי החיה שהוא צריך להרחיק, בין אם זה יונים, עטלפים ואפילו עורבים. את צליל המכשיר אוזן אנושית אינה שומעת ולכן אינו מפריע, אך ללא ספק הוא ידוע כמוצלח ומרחיק את המעופפים. מומלץ להתייעץ עם מרחיק מוסמך טרם תרכשו את המכשיר, ראשית על מנת לדעת באיזה גודל אתם צריכים אותו ושנית היכן למקם אותו.

 • דיסקים, שקיות וכל היתר: שיטות הרחקה ביתיות לעיתים עובדות ולעיתים פשוט לא מספיק טובות, אבל תמיד אפשרי לנסות.

 • רשתות ודוקרנים: אלו שיטות למניעת התמקמות של ציפורים שונות ובעיקר יונים במסתורי כביסה וליד חלון ביתכם, עובדות ללא ספק כאמצעי הרחקה ליונים.
   
 • קפיץ מקפיץ: שיטה נוספת שתוכלו להשתמש בה היא קפיץ מקפיץ להרחקת יונים. בדומה לדוקרנים גם המטרה שלו היא לגרום ליונה להרגיש לא בנוח עם לעמוד, ובניגוד לדוקרנים הוא לא חד אז הוא לא יכול לפגוע בבני אדם או ילדים.

 • ריסוס: ישנם חומרים טבעיים המיועדים להרחקה וישנם כאלו שמיועדים לאחר שהות של יונים ופותרות את בעיית הכינים שמשאירות אחריהם, התייעצו עם מדביר במקרה זה.

 • בובות ודחלילים: בעיקר בשדות ובגינות פרטיות נראה דחלילים אשר מדמים בני אדם ומונעים מהציפורים השונות להגיח, בבתים פרטיים ישנם כאלו הממקמים בובות של עורבים למטרת הרחקה של יונים. לרוב לא יעיל, נהדר גם בעבור פתרון ליונים במרפסת.
   
 • הדברת יונים: למרות שהחוק בישראל מתיר להרוג יונים, זאת פעולה לא נעימה וביצוע הדברת יונים בין היתר עשויה לגרום להרג אך לא לפתרון מלא של הרחקה.

 

פתרון לבעיית יונים לפי מיקום

עד כה ציינו כמה פתרונות להרחקת יונים. מומלץ להתייעץ עם מרחיק יונים מקצועי לצורך פתרון לבעיית היונים הספציפית שלכם, אבל כן נוכל להגיד לרוב מה יעבוד הכי טוב. אז איך יודעים איזה פיתרון מתאים לאיזה מיקום? הסתכלו בטבלה:

 

מאיפה נרצה להרחיק יונים איזו שיטה להרחקת יונים מומלצת?
גג רעפים רשת מתכת או מכשיר אלקטרוני
מסתור כביסה ומרפסת שירות רשת שקופה
מרפסת שמש מקורה דוקרנים או חוט רטט
גג שטוח רשת שקופה

שימוש בדוקרנים לצורך ההרחקה

אחת הטכניקות הנפוצות בתחום היא הדבקת דוקרנים להרחקת יונים. הטכניקה הזאת מתאימה גם בעבור הרחקת יונים ממרפסת שמש, גגות וגם כמובן לאזורים פנימיים כמו מסתורי כביסה. ניתן למצוא דוקרנים מסוג נירוסטה וגם מחומר פלסטיק, בעוד הדגם אשר נחשב לעמיד יותר הוא הנירוסטה. הדוקרנים אשר מכסים שטח גדול, חוסמים למעשה את האזור בו היונה עומדת ומונעים ממש לחזור אל המקום. הדבקת הדוקרנים נעשית באמצעות סיליקון או דבק ונחשבת לפתרון מהיר ואפקטיבי למדי.
 
הרחקת יונים באמצעות דוקרנים

איך להיפטר מיונים בצורה חשמלית?

דרך נוספת ואפקטיבית במיוחד להרחקה של יונים היא שימוש בטכניקה חשמלית המשמעות היא הרחקת יונים חשמלית, כלומר התקנה של מערכת חשמלית העובדת באמצעות ספק כוח ומיקום פסי דריכה לכל אורך האזור הרצוי. היונה מבינה בעקבות הפולסים החשמליים שהיא מקבלת, אשר פועלים בעוצמה נמוכה ואינם גורמים לה לנזק, שהאזור אינו ידידותי למיקום הקן ולשהייה ועל כן הן עפות למקום אחר. באמצעות דרך זו ניתן להרחיק יונים לצמיתות מכיוון שהיונה מרגישה שהאזור אינו בטוח
 
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

שימוש ברשת לצורך הרחקת היונים

הרשת מאפשרת גם היא למנוע חזרה של היונים ובעצם חוסמת את דרכי הגישה לאזור. הפתרון של שימוש ברשת מעולה למצבים בהם לא מדובר בשטח ישר. שיטה זו עוזרת למנוע אזורי קינון של היונים ומאפשרת הרחקה שאינה פוגעת ביונה או גורמת לה נזק כזה או אחר. ברגע שהיונה רואה את הרשת היא מחפש מקום אחר לקנן בו ולא חוזרת אל אותה הנקודה. ניתן למצוא רשתות מפלסטיק או מחומרים שונים כמו למשל פוליאתילן. טכניקה זו נחשבת לנפוצה מאוד מכיוון שהיא ירוקה ואינה מזיקה כלל ליונה.
 
רשת להרחקת יונים

שימוש במכשיר אולטראסוני

הטכניקה של הרחקת יונים אולטראסונית מאפשר לשלוח גלי קול בתדר שבני אדם אינם שומעים היות והוא מחוץ לטווח השמיעה שלנו. טכניקה זו מתבצעת באמצעות מכשירים אלקטרוניים מתקדמים אשר מופעלים כאשר היונה מתקרבת אל האזור. העזרו בשירות של מדבירים פלוס ותוכלו לקבל הצעת מחיר גם עבור אופציית הרחקה זו.

האם הרחקת יונים באופן עצמאי מומלצת?

רבים כיום מנסים לבצע הרחקת יונים באופן עצמאי ובכך לחסוך את העלויות של בעל המקצוע. חשוב שתדעו, שהרחקה עצמאית לא תמיד אפקטיבית ובמקרים רבים על אף שאתם עשויים להרחיק את היונה כעת, היא עלולה לחזור פעם נוספת אל אותו המקום היות ויונה היא בעל חיים טריטוריאלי אשר מרבה לחזור אל המקום שמצא ואל הקן שהוקם שם, לצורך העניין גירוש יונה מהמרפסת לא יפתור את הבעיה, אלא חסימה והגבלת גישה.

 

מומלץ להיעזר במרחיק יונים מקצועי אשר יודע לטפל בבעיה ולא רק בצורה חד פעמית אלא לבצע חזרה של היונים לאותו המקום בעתיד. מצאו עוד היום מגרש יונים מקצועי ואמין באמצעות מדבירים פלוס ותוכלו להנות ממחירים נוחים.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

הרחקת יונים בכל רחבי הארץ

באמצעות פורטל מדבירים פלוס תוכלו למצוא הרחקת יונים בכל רחבי הארץ. אלה הערים הנפוצות:

נזקים הנגרמים בעקבות המצאות יונים

כל מי שנתקל ביונים באזור ביתו, בין אם מדובר במרפסת שירות או מרפסת שמש ואפילו על הגג, יודע שהיונה גורמת ללא מעט נזק, בעיקר בכל הקשור ללכלוך של לשלשת ואפילו נוצות רבות אשר מצויות בקרוב הקן או במקום בו היונים עומדות. היונה אינה מזיקה לאדם בצורה משמעותית כמו ציפור המיינה או מעופפים ובעלי כנף אחרים אך היא היא בהחלט גורמת לנזקים ועל כן רבים כיום מחפשים מרחיק יונים שיסייע בהרחקה.
האם יונה מזיקה לאדם

האם היונה מסוכנת לאדם?

היונה אינה מסוכנת לחיי אדם וניתן למצוא יונים בקרבת בני אדם. יונים אינן מסוכנות באופן משמעותי היות והן לא נוטות לתקוף בני אדם ולרוב מאוד זהירות ואפילו מפחדות במקרים רבים. יחד עם זאת, חשוב להבין שיונה עשויה להעביר מגוון מחלות כמו למשל דלקות מוח או טפילי עור וקרציות. על כן מומלץ להיזהר ולהרחיק את היונים מקרבת הבית, במיוחד כאשר מדובר בשהות קבועה בעקבות קן שהוקם בקרבת הבית שלכם.

האם יונה מסוכנת לאדם

הרחקת ציפורים ובעלי כנף נוספים:

בעזרת מדבירים פלוס, ניתן למצוא מידע, מחירים וכמובן לבצע השוואת מחירים בעבור הרחקה של בעלי כנף וציפורים נוספות, לחצו על מנת לקבל מידע נוסף: