הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הרחקת דררות

תוכי דררה נחשב כפולש בישראל ומזיק לא קטן לעצי הפירות שלנו, בפורטל 'מדבירים פלוס' תוכלו להכיר יותר לעומק את תוכי הדררה ולגלות שיטות להרחקה, כיצד הם מזיקים לבני האדם והאם הם מסוכנים לנו.

הכירו את משפחת הדררות

דְּרָרַת קְרַמֵר מתוך משפחת ה'דרראים' נקראת בישראל גם דררה מצויה או דררה ירוקה והינה זן של תוכי אשר פלש לישראל אי שם בתחילת שנות ה-60, הוא הובא לארץ לפינות החי ולמטרות אישיות כגידול חיית מחמד בבית, עד כאשר ברח לטבע והתחיל להתרבות בארץ ישראל. הדררות אוהבות צמרות עצים וניתן לצפותן בשלל אזורי המדינה מצפון ועד לנגב שבדרום. הדררות אגרסיביות לציפורים האחרות ודוחקות אותן מאזורי הקינון שלהן. כך שאט אט משתלטות על אוכלוסיית הציפורים וכיום נחשבת לציפור מספר 7 הנפוצה ביותר בישראל, כאשר ציפור פולשת אחרת כבשה את המקום השישי - ציפור מיינה.

כיצד מרחיקים תוכי דררה?

אהבתן של הדררות בעונת הקינון היא להטיל ביצים (3-5) בתוך נקיקים וחורי אוורר במבנים, אין להן מפריע שיש קרבת אדם לקנים שלהן ולכן מטרידות אותנו במחייתן. הדררה אשר הטילה ביצים והקימה קן בסמוך לביתכם תיהיה שם לפחות כחודשיים עד שהביצים יבקעו והגוזלים יגיעו לבגרות. הדרך הבטוחה להרחקת דררות היא חסימה של חורי האורר, פתחים ואם הם משתלטים על המרפסת, אז באמצעות רשת המיועד למטרת הרחקת ציפורים מהמרפסת.


תוכי דררה

האם תוכי דררה מזיק ומה הוא אוכל?

תוכי דררה אוהב מאוד עצי פרי ומגיח בדרך כלל בלהקות של כ-60 ציפורים, מה שעשוי לגרום לנזק חקלאי רציני מאוד. הדררות עדיין נחשבות כמין מוגן, אך כאשר יש נזק רציני - מותר לבצע המתה (האמנם ישנם פתרונות זולים וטובים מכך). שתילה של חמניות או מאכלים אהובים עליהן בקרבת מקום יגרמו לדררות לרחם על היבול של החקלאי. בנוסף, בעצי פרי בבית כמו תפוחים, פקאנים, נקטרים למינהם, בננות תאנים ואף ירקות, הם מזון אהוב ומומלץ להשתמש ברשת פלסטיק למניעת הגעתן של הדררות אל הפרי. כאשר לא ניתן להרחיק אותן מהיבול, יש להזמין מרחיק מקצועי לקבלת ייעוץ. בנוסף דררה תגרום לרעשים עזים וחזקים באזורכם וכאשר מדובר על להקות - הרעש עשוי להיות מטרד רציני.
מעט מזיק הדררה

כמה עולה הרחקת דררות?

כמו שאר הציפורים אשר גורמות לנו להתעייף ולחפש פתרונות רבים, תלוי בכמות ותלוי באופי הבעיה, אך ניתן לומר כי הרחקת דררה תעלה לכם בין 650 - 1,500 ש"ח, תלוי בסדר גודל של הבעיה ועד כמה מורכב להרחיק אותן מאזורכם. הפרמטרים המובילים לשינוי במחיר: בית פרטי או דירה, כמות הדררות באזור, האזור בארץ (צפון, מרכז, דרום), האם יש עצי פרי באזור או בגינתכם ועוד.