הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הרחקת מיינה

מיינה מצויה או המיינה ההודית הינה זן פולש אשר הגיע לישראל בשלהי שנות ה-90 ומאז מתפשט ותוקף בני אדם, חיות ובעיקר ציפורים אחרות, המשיכו לקרוא וגלו כיצד מרחיקים את ציפור המיינה, האם היא מסוכנת ולאילו נזקים היא גורמת.

הרחקת ציפור מיינה - השוואת מחירים

רוצים להרחיק את המיינה מביתכם? ללא ספק המיינות יודעות להטריד, הרחקתן מורכבת ולא פשוטה כמו של מרבית הציפורים. רוצים להזמין מרחיק או לוכד? השאירו פרטים או חייגו ואנו נדאג שתקבלו בחזרה עד שלוש פניות של לוכדי מיינות העוסקים בהרחקתן לצמיתות. כעת השוו בינהם את המחירים ובחרו הנותן השירות המתאים לכם.

הכירו את ציפור מיינה הודית המצויה

ראיתם ציפור שחורה עם מקור כתום? תכירו, זאת המיינה. מעבר לכך שהמיינה המצויה אוכלת כל (מגוזלים ועד לחרקים), היא נחשבת לחקיינת לא רעה ויודעת להתחקות אחרי צלילים מהסביבה הקרובה אליה, לא רק שהיא יודעת להתחקות היא נחשבת לתוקפנית מאוד ויכולה לתקוף ציפורים גדולות ממנה כמו עורבים (כן היא עשויה לתרום בנושא של גירוש עורבים) אך גם להטריד חיות נוספות ואף בני אדם!

 

בתקופת הקינון אשר יקרה שנה אחר שנה באותו המקום (ארגזי תריס, מסתורי כביסה, עצים ועוד) המיינה תתגור על הביצים למשך של 13 - 15 ימים (שני בני הזוג יהיו במקום), למיינה יש ביצים בצבע כחול - תכלת והיא מטילה כ-4 בלבד. המיינה הפולשנית חייה בממוצע כ-12 שנים ומתרבה בקצב מהיר מאוד. נכון לשנת 2023 על פי אתר הצפרות הישראלי המיינה ההודית הינה הציפור השישית הנפוצה ביותר בישראל.


מיינה מצויה

האם ציפור מיינה תוקפת ומסוכנת לאדם?

מיינה תוקפת בני אדם, חיות אחרות ובמיוחד ציפורים ונחשבת לתוקפנית מאוד, במיוחד בתקופת הקינון כאשר ישנם גוזלים במקום, מספיק לעבור ליד קן של מיינה ואתם עשוים להיות מותקפים בראשכם. ניסיון להסיר את קן המיינה גם כן עשוי לסכן אתכם ואתם חשופים לתקיפת הציפור. דעו כאשר מיינה הגיעה בפעם הראשונה והחלה אצלכם קינון בבית, גם בשנה הבאה זה יקרה ולכן חשוב להזמין הרחקת מיינה באופן מיידי ולהיפטר מהקן והביצים בהקדם.
תוקפנית אבל לא מסבה לנזק משמעותי

לאיזה נזקים היא גורמת?

מעבר למפגע ולתקיפות שאינן נעימות, המיינה גורמת גם נזק חקלאי ובעיקר ליקבים, היא אוכלת כל ואם חפצה בעצי הפרי בביתכם (בדומה לעטלפים), ייתכן שגם הם יפגעו. בנוסף המיינה חקיינת ועשויה לגרום לרעשים רבים בסביבתכם, החל משעות הבוקר המוקדמות, כמו כן, הקנים שלה מלאים בכינים והלכלוך עשוי להיות רב.
עושה נזקים

כך מתבצעת הרחקת מיינה מצויה (הודית)

בדומה להרחקת יונים וציפורים אחרות, הרחקת מיינה מצויה מתחילה בצמצום אפשרות הקינון שלה, כמו לסגור פתחים, לצמצם אפשרות נחיתה ולהתקין דוקרנים, כמובן שאטימה עם רשת צפופה אשר תמנע ממנה להגיע אל מסתור הכביסה שלכם או ארגזי התריס יכול להיות נהדר. כמובן שישנם עוד פתרונות אשר יכול להיות מוצעים על ידי מדביר מומלץ או מרחיק מקצועי של ציפורים טורדניות, היו בטוחים כי הוא מכיר את הזן המטריד מיינה מצויה ופנו לבקשת ייעוץ, תוכלו לעשות זאת כמובן דרך "מדבירים פלוס".

איך מגרשים מיינה לבד?

באופן כללי חשוב שתדעו שציפור המיינה תוקפנית וקשה מאוד להרחיק אותה, אתם כמובן מוזמנים לנסות לבדכם להרחיק, אם תצליחו מעולה, אם לא - אנחנו כאן על מנת לסייע לכם. ישנם מספר שיטות להרחקת ציפורים ובעלי כנף אשר משמשות לעיתים גם את לוכד העטלפים. לא כולן מתאימות למיינה, אז נעזור לכם להימנע מהם גם ולא לבזבז כסף מיותר. למשל מכשור אשר עושה קולות או דיסקים שמסתובבים, המיינה חקיינית והדבר היחידי שהיא תעשה עם הרעש של הרמקול הוא לחכות את קולו. דיסקים? הצחקתם אותן - מיינה הודית חכמה מידי בשביל הבזק אור פשוט שכזה.

 

אבל מה כן?נסו להיפטר ממנו והיו אסרטייבים. כעת הגיע הזמן לחסום את המיינה - אם יש באפשרותכם לסגור עם רשת - מעולה. אם לא, השתמשו באויבה הנצחי דמות של נץ או של בז, תלוי אשר זז עם הרוח. לא תמיד הטריקים הפשוטים עובדים וכאשר זה נעשה מורכב, זה הזמן להזמין בעל מקצוע המתמחה בהרחקת ציפורים ובעלי כנף.