הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

ניקוי צואת יונים

ניקוי צואת יונים מתבצעת בעיקר במסתור כביסה, אך לא רק - גם אדן החלון, גגות, שטחים בבניין משותף ואפילו המרפסת שלנו. אז מהו מחיר ניקוי צואת יונים, האם לשלשת יונים מזיקה לאדם ולרכוש? ואיך ניתן לבצע ניקוי קקי של יונים לבד? גלו הכל ממש כאן.

מה החשיבות לניקוי צואת יונים

אנחנו בטוחים שתהיו מופתעים, עד כמה חשוב לבצע ניקוי לצואת היונים (שמה ה"מקצועי" לשלשת יונים), ועד כמה היא מזיקה, מסוכנת ולא רצויה, אז מה הסיבות שהופכות את ניקוי צואת היונים לכלכך חשובה? ראו:
 

 מסוכנות בריאותית: צואת יונים לא בריאה כלל, הבעיה מתחילה בכל שלרוב לשלשת היונים נמצאת באזורים שהם פתחי האוויר של הבית, בין אם זה אדן החלון או מסתור הכביסה, לאחר שלשלשת מתייבשת, היא הופכת לאבקה אשר עם הרוח נכנס לתוך הבית ואל דרכי הנשימה שלנו, דבר אשר יכול לגרום להעברת מחלות.
 

הריסה ונזק לרכוש: קקי של יונים הוא בעל חומציות גבוה, מה שאומר שכאשר יושב על ריצוף או שיש ואפילו פח כלשהו הוא יגרום לתגובה כימית עם הזמן. בין אם זה כתם שלא יירד או תחילת חלודה על פח או ברזל. לכן, כדאי לטפל בלשלשת יונים במהרה.
 

 אסתטיקה וניקיון: טוב זה דיי ברור, זה לא נעים לראות צואת יונים שפותחים את החלון, זה בטח לא נעים במסתור הכביסה להריח את הריח או שחלילה בגד נופל לנו על הרצפה המלאה בנוצות, לשלשת ואבק.
 

 משיכת מזיקים: לא רק שצואת היונים מסריחה, מזיקה לבריאות וגורמת לנו לנזק, היא גם מושכת מזיקים נוספים ומספקת להם מצע מחייה! זה יכול להיות קרציוני יונים או מזיקים נוספים.
 

ניקוי צואת יונים וציפורים

מהו מחיר ניקוי מסתור כביסה מצואת יונים?

מחיר ניקוי צואת יונים במסתור כביסה הוא כ- 450 ש"ח בממוצע, כאשר הטווח נע בין 300 - 600 ש"ח. תוספת ניקוי צואת יונים במקומות נוספים בבית כמו אד חלון, גגות קטנים ונגישים ואפילו מרפסת, תיהיה בתשלום זניח, לעומת המחיר המוצג, מדובר לרוב על תוספת של 15% ועד ל-20% בעבור אזורים נוספים בבית. כמו כן, במידה והזמנתם הרחקת יונים, תוספת מחיר לניקוי מסתור כביסה תיהיה כ-200 ש"ח לערך. כך שמשתלם להזמין שירות משולב של ניקוי והרחקה.


מחיר ניקוי צואת יונים ממסתור כביסה

מחיר ניקוי צואת יונים ממסתור כביסה: 450 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

ניקוי צואה של יונים - מקומות נפוצים בבית

רגע לפני שאתם מזמינים שירות, על מנת לקבל הצעת מחיר טובה יותר בעבור ניקוי לשלשת יונים, גלו האם ישנם מקומות נוספים בבית בהם יש צואת יונים, אלו המקומות הנפוצים ביותר:

 • יונים במסתור כביסה: המקום הנפוץ ביותר הוא מסתור הכביסה, שם לרוב הן נמצאות בבתים משותפים וגם פרטיים, ניקוי מסתור כביסה מיונים כולל לשלשת, נוצות וגם פינוי קן - מתבצע על ידי מרחיק יונים ולרוב זאת תיהיה הסיבה המרכזית שבגללה תזמינו את השירות.
   
 • יונים בגגות רעפים וגגונים: אם אתם גרים בבית פרטי, גגות הם גם מיקום שיונים אוהבות, גם גגונים ופרגולות הן אופציה לא רעה מבחינתן, מה שכן, ניקוי גג רעפים מצואת יונם הוא מורכב יותר ממסתור כביסה או אדן חלון, כך שהמחיר לרוב יהיה בהתאם למורכבות.
   
 • יונים על אדן החלון: גם על אדן החלון הן מכוננות וזה יהיה לרוב חלונות שאינן בשימוש בבית או בשימוש מופחת. לכן, רצוי ללכת לבדוק את כלל חלונות הבית ולראות האם החלון דורש גם הוא ניקוי צואת יונים מאדן החלון.
   
 • יונים בבניין משותף: הפסקה הזו מיועדת אם מרחיבים את הדעת ורוצים לבדוק את כל הבניין, ישנם המון שטחים משותפים בהן היונים נמצאות, אם מזמינים כבר שירות לבניין לאזורים מסויימים, רצוי לבצע סריקה מקיפה על מנת לקבל הצעת מחיר לניקוי לשלשת יונים בבניין משותף באופן מדוייק יותר.
   

ניקוי לשלשת יונים באדן החלון

לשלשת יונים נזקים לאדם ולרכוש

לשלשת יונים גורמת לנזק לרכוש וכן, גם נזקים בריאותיים לאדם הנושם את אבקת לשלשת היונים, נסביר על הנושא הרפואי ממש בפסקה הבאה. בנתיים, כדאי שתכירו כי בצואת היונים יש חומצה, דבר אשר גורם לכתמים על גבי אריחים, קרמיקה, שיש ואבני חיפוי נוספות. כמו כן, חומרים כמו פח וברזל עשוים ליצור חלודה ולהתפורר אם לא מטפלים בהם בזמן ומזניחים אותם.

לשלשת יונים מזיקה

האם יש מחלות בלשלשת יונים?

יש לא מעט מחלות בלשלשת יונים, אז כמובן שהתשובה היא כן! ולמעשה ישנם כ-60 סוגים של מחלות שונות (דררת, שפעת העופות, סלמונלה, דלקת מוח ועוד..) הנמצאות הצואת היונים ויכולות להדביק אותנו. הן עוברות דרך הנשימה או במגע ישיר ומדובר על לא מעט חיידקים וסכנות בריאותיות שאנחנו ממש לא רוצים. לשלשת היונים מתפוררת ועם הרוח נכנס אל תוך הבית, על הבגדים שלנו ובכך מגיעה אל דרכי הנשימה ויכולה בקלות להדביק אותנו במחלות שאנחנו ממש לא רוצים.

האם כל מרחיק יונים מבצע גם ניקוי לשלשת יונים?

אם אפשר היה להגדיר זאת בצורה מילולית, אז מרחיק יונים ולשלשת יונים הם לגמריי זוג יונים. או במילים אחרות, קשה למצוא מרחיק יונים אשר לא מנקה את הצואת היונים וזה חלק מעבודתו היום יומית. כאשר מזמינים אותו לבצע עבודה הרחקת יונים לרוב ניקוי לשלשת היונים תכלל כחלק מהעבודה (אם כי זה בתוספת תשלום, אבל עדיין - השילוב הזה, ככל הנראה יתבצע). קבלו גם טיפ מאיתנו - הזמנה של הרחקה יונים כוללת ניקוי צואת יונים - יוצאת זולה יותר מאשר הזמנת שני השירותים הנ"ל בנפרד.

איך לנקות צואת יונים לבד?

בתוך 4 שלבים, נלמד אותכם איך מנקים לשלשת יונים לבד לגמריי! זה הולך להיות לא הדבר הכי נעים שיש, מסריח, מייגע - אבל אם רוצים לחסוך ולעשות זאת לבד! זאת הדרך! קדימה תחליפו בגדים, בואו נלמד איך לנקות קקי של יונים:

רמת קושי לביצוע המדריך:

מדד קושי קל
קשה בינוני סביר קל

 

 1. השלב הראשון, מתארגנים על ציוד: נתחיל בלבוש מתאים, אתם צריכים כפפות לידיים, בגדים ארוכים שהעור יהיה כמה שפחות חשוף, אם יש לכם איך להגן על השיער, רצוי! וכמובן, כלים לעבוד איתם! שפכטל (גדול יותר, טוב יותר), מטאטא, שקית אשפה ,סבון כלים, אקונומיקה, דלי,ו-סמרטוט.
   
 2. השני, מתחילים בגירוד ואיסוף: אז מתלבשים בהתאם ומתחילים קודם כל עם שפכטל להוציא כמה שיותר צואת יונים דבוקה הישר אל שקית הזבל. כאשר רואים הפעולה הופכת לפחות יעילה. אוספים את הזבל, זורקים מהבית ומתקדמים לשלב הבא.
   
 3. השלישי, יאללה לקרצף: הגעתם כמעט לסוף, עכשיו שופכים דלי עם המון מים וסבון כלים ומתחילים לקרצף באמצעות מטאטא, גורפים עם מגב וחוזרים על הפעולה שוב. לאחר מכן, שופכים דלי עם מים נקיים ומייבשים.
   
 4. רביעי ואחרון, חיטוי: אחרי שהשטח נראה לנו נקי, הגיע הזמן לעשות חיטוי קל. החומר שיש לכם ומתאים הוא אקונומיקה, שופכים אותה ישירות על הריצוף, עוברים שם באמצעות המטאטא ועושים קרצוף קל. ממתינים כ-5 דקות ושוטפים שוב פעם את מסתור הכביסה, המרפסת וכן -אם זה אדן חלון, אפשרי גם (לא עם מטאטא כמובן, אלא מברשת או סקוץ'). בסוף שופכים מים נקיים, זהו! עכשיו אתם יודעים איך לנקות צואת יונים לגמריי לבד.

כיצד למנוע את חזרת צואת היונים?

אחרי ששילמתם כסף על ניקוי לשלשת יונים או אחרי שהאמצתם כלכך וניקיתם לבד את הצואה, בטוח אתם רוצים לדעת כיצד מונעים את חזרת הצואה ולמעשה איך מונעים מהיונים לעשות זאת שוב? אז זה שניקתם - לא אומר שהיונים לא יחזרו שוב פעם. למעשה - וודאי יותר שהיונים יחזרו שוב! כי זה מה שהן עושות. אז במקרה כזה נצטרך לבצע התקנת רשת יונים למניעת חזרת היונים עצמן.
 

חסימת יונים מחזרה

שאלות ותשובות

יש כאן לא מעט שאלות שגולשים שאלו אותנו על לשלשת יונים, הנה התשובות שלנו:

איך מנקים קקי של יונים מאדן החלון?

כאשר יש גישה אין בעיה ורצוי להשתמש בשכפטל לצורך הסרה ראשונית ולאחר מכן, סקוץ וסמרטוט.


איך מנקים קקי של יונים מבגדים?

אם הצואה התייבשה, אפשר לגרד אותה עם כלי כלשהו ואז לכבס. אם היא לא יבשה -  שוטפים במים ואז מכניסים אל מכונת הכביסה.


איך מנקים קקי של יונים מרכב?

הדרך הטובה ביותר היא באמצעות מכון שטיפה. אם נשארו כתמים של לשלשת ציפורים על הרכב, כדאי שתקחו אותו לפוליש ווקס.