הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת חפרפרת

האם יש חפרפרת בישראל? מה ההבדל בין חולד לחפרפרת? האם זה מסוכן וכיצד מדבירים? גלו הכל כאן באתר 'מדבירים פלוס'.

חפרפת בגינה? מה עושים?

אין דבר יותר מרגיז מאשר להתעורר בבוקר ולראות את אותן חפירות ובורות שיוצרות חפרפרות. הדברת חפרפרת חייבת להתבצע במומחיות ובזהירות, אך זהו אינו הדבר היחיד שחשוב לקחת בחשבון. בואו נדבר על חומרי הדברה, הדברות מזיקים ומה שביניהם.

חפרפרת

בין אם אתם מחפשים אחר מדביר מומלץ להדברת חולד או חפרפרת, אנחנו ממליצים להסתייע אך ורק באנשי מקצוע מוסמכים ומקצועיים. אין ספק, כשמדברים על שיטות הדברה נגד עכברים, חולדות וחולד, למעשה חובה להזכיר את העובדה שישנם חומרים מאוד רעילים עבור בני אדם ועבור חיות מחמד. במילים אחרות, אתם חייבים לוודא שהמדביר שאיתרתם לא מרעיל אתכם, חלילה.

האם יש חפרפרת בישראל והאם היא מסוכנת?

קודם כל, חשוב לדעת שבארץ ישראל בכלל לא קיימות חפרפרות. מפתיע, לא? למעשה, כשאנשים מדברים על חפרפרת בגינה שלהם, הם בכלל מדברים על חולד. יש להבדיל בין שני הסוגים האלו של בעלי החיים, מאחר והחולד הוא המזיק שאכן נפוץ בארץ ישראל. המשותף לחפרפרת ולחולד? שניהם יונקים אשר חיים מתחת לאדמה והם בכלל עיוורים. באופן כללי, לא קיימים כמעט מפגשים בין חולד לבני האדם, מאחר והם יצורים ליליים שחיים ופועלים תחת הקרקע. כפועל יוצא מזה, הם לא באמת מסוכנים לבני אדם, אך הם כן מסוכנים לחקלאות, וזו הסיבה שמדבירים אותם.
לא מסוכנת לאדם

טיפול נגד חפרפרת

כיצד בכלל תדעו שאתם צריכים שירות של מדבירים, בכדי להדביר חפרפרת? התעוררתם בבוקר וראיתם כל מיני תלוליות בגינה ובורות אשר נראים כמו "הרי געש" קטנים? כנראה שאתם מתמודדים עם חפרפרת (חולד ארץ ישראל). הדברה של חפרפרות מחייבת שימוש בחומרים רעילים, שמוחדרים לתוך הבורות עצמם. לרוב, אתם תוכלו אפילו לקבל התחייבות בכתב לכך שהחפרפרת תודבר בהצלחה. חברות הדברה מסוימות אפילו מבטיחות לכם את כספכם בחזרה, במקרים שבהם הטיפול נגד החפרפת לא עבד.

מה ההבדל בין חולד ובין חפרפרת?

ישנו בלבול מסוים בהשוואה בין חולד לחפרפרת, למרות שרבים נוטים לחשוב כי החפרפרת אפילו מצוינת במקרא התנכ"י. חפרפרות ניזונות מפירות, בעוד שהחולד בכלל ניזון מפקעות של בצלים, רימות שנמצאות תחת האדמה, תולעים ועוד. בעוד ששני היצורים הללו עיוורים, החולד בדרך כלל מאוד תוקפני כלפי בני מינו, והחפרפרת פחות. מעבר לשוני הזה, חשוב לדעת שהחולד מצוי כמעט בכל סוגי הקרקעות (למעט משטחים עם חול נודד). החפרפרת? לא מצויה בארץ כלל. לא יודעים אם יש לכם בחצר חולד, חולדה או מכרסם אחר? הזמינו לוכד חולדות - הוא יכול לתת מענה לכלל הבעיות.

הרחקת חולד באופן טבעי

בשביל להרחיק חולד באופן טבעי מבלי להשתמש באקונומיקה או מכשירים אלקטורניים תוכלו פשוט לשתול צמחים שהחולד לא אוהב מה שירחיק אותו לדוגמה בזיליקום פרח טגטס. אמנם הפיתרון לא יעבוד באופן מיידי, אבל בטווח הארוך הוא בהחלט יעבוד וירחיק את החולד באופן טבעי מבלי להשתמש במכשירים טכנולוגיים או תכשירי ניקיון.

מהו המחיר להדברת חפרפרת והאם אפשר לבד להבריחה?

באופן כללי, מחיר הדברת חפרפרת הוא בין 350 - 450 ₪ בממוצע, אך קיימים מקרים בהם יהיה הצורך להדביר מספר רב של חפרפרות. בעוד שכל מקרה לגופו, תוכלו גם לנסות להדביר חפרפרות לבד.
לרוב, נוטים להשתמש במטלית ספוגה באקונומיקה, אותה ממקמים בפתח הבור שהחולד יצר. זו שיטה ביתית, שיעילותה לא ממש מובטחת, אבל אפשר לנסות. הסתבכתם? מדביר מומלץ יעמוד לרשותכם, אותו אתם מאתרים בקליק אחד דרך מדבירים פלוס – פורטל ההדברות הכי גדול בארץ אשר מעניק שירותי הדברה במגוון אזורים. אגב, אם נתקלתם במכרסמים נוספים, דעו כי באתר תוכלו לקבל מידע על מחיר לוכד עכברים, חולדות ועוד. ניתן גם לבחון את מחירון ההדברה המקיף שהכנו בו מוצג פירוט לכל עבודה נדרשת.