הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

חולדה באסלה

לרובנו זה נשמע כמו סיוט של ממש: חולדות שנכנסו אל חדר השירותים דרך צנרת הביוב ויוצאות מהאסלה. הנה כל מה שרציתם לדעת על חולדות באסלה - איך הן מגיעות לשם, מה עושים והאם ניתן למנוע את הגעתן.

איך חולדה מגיעה לאסלה?

החולדה מגיעה אל אסלת השירותים דרך צנרת הביוב, לרוב כאשר היא מוצאת פגמים וחורים בצנרת. בניגוד לדעה הרווחת, צנרת השירותים בבית אינה חסומה וכל מה שמפריד בין חלקה העליון לחלקה התחתון הוא שכבת מים שמטרתה היא ליצור מחסום לריח הרע שמגיע מהביוב. חולדה יכולה לעצור את נשימתה במשך שלוש דקות ולכן היא יכולה לעבור את שכבת המים שבצינור ולהגיע עד לפתח האסלה.

 

חולדה באסלה

מה יש לחולדה לחפש באזור השירותים?

למה החולדה צצה לה במפתיע בחדר השירותים? מה היא בדיוק מחפשת שם? התשובה היא פשוטה - היא מחפשת מזון. פרט לשאריות מזון סטנדרטיות, החולדה גם ניזונה במצבים קיצוניים מצואה אנושית. המסע שלה מתחיל בצנרת הביוב וממשיך עד לאסלה הביתית.

ראיתי חולדה באסלה - מה עושים?

כאשר מזהים חולדה באסלה, ההמלצה היא להתרחק ולהזמין לוכד חולדות מקצועי. הסיבה לכך היא שהחולדה עלולה להיות מסוכנת ולעיתים כאשר היא מרגישה מאוימת, היא יכולה לנשוך ולהעביר מחלות מסוכנות וזיהומים. במידה והדבר אפשרי, הורידו את הקרש העליון של האסלה בשירותים כך שהחולדה לא תוכל להיכנס אל תוך הבית ולברוח.

כמה עולה ללכוד חולדה באסלה?

המחיר ללכידת חולדה באסלה עומד על 300 ש"ח בממוצע. טווח המחירים נע בין 200 ל-400 ש"ח. אם החולדה נמצאה מתה, ייתכן והמחיר יהיה זול יותר מאחר ולא נדרש ללכוד אותה אלא רק לפנות אותה. לעומת זאת אם היא בחיים, לוכד החולדות נדרש לאתר אותה ולתפוס אותה, פעולה שעשויה בקלות להסתבך מאחר והחולדה זריזה וחכמה למדי.

 

מחיר ללכידת חולדה באסלה

מחיר ללכידת חולדה באסלה: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

איך מונעים הגעה של חולדות לאסלה?

בשביל למנוע הגעה של חולדה אל השירותים, יש להתקין התקן אל חזור בצינור הממוקם בבור הביוב אשר עוזר במניעת הכניסה של חולדות ומזיקים נוספים (נחשים, צפרדעים, עכברים וכדומה) מתוך הביוב אל תוך הבית. התקן כזה הוא אומנם לא זול (בסביבות 600 ש"ח) אך הוא פותר את הבעיה בצורה מעולה. במקביל לכך, נמליץ לכם לדבר עם המועצה או הרשות המקומית ולהתריע על המפגע, כך הרשות תבצע פעולות מנע משלה כגון הדברה ובדיקת תשתיות הביוב בקרבתכם.

 

חולדה בשירותים

לכידת חולדות באסלה - לבד או עם מדביר?

כפי שהסברנו קודם לכן, מאחר וחולדה יכולה להיות מסוכנת מאוד, לא מומלץ לנסות וללכוד אותה בכוחות עצמכם. מדביר או לוכד עכברים, יגיע עם כל הציוד הדרוש (ראו הרחבה בפסקה הבאה) ויעזור לכם להרחיקה מהבית. יש לזכור כי החולדה מגיחה מהשירותים המזוהמים ומהביוב ולכן היא מלאה בחיידקים וכל מגע איתה, מסכן את תושבי הבית.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

איך לוכדים חולדה באסלה?

ניתן ללכוד חולדה באסלה על ידי תפיסתה עם מוט מיוחד אשר נפוץ מאוד גם בלכידת נחשים. דרך נוספת ללכוד חולדה שמצאנו באסלת השירותים היא על ידי הצבת מלכודת רשת בחדר השירותים וסגירת הדלת עד ללכידתה. במידה והחולדה עדיין נמצאת בתוך האסלה, ייתכן והמדביר יעדיף להוריד את המים ובכך להחזירה אל הביוב ולאחר מכן יבצע פעולות מנע כאלה ואחרות.

 

שאלות נפוצות על חולדות בשירותים

האם גם עכברים יכולים לצוץ מהאסלה?

ניתן למצוא לעיתים גם עכברים באסלה, כמו גם מכרסמים נוספים אך הסבירות נמוכה יותר מאחר ועכבר יכול לשרוד מתחת למים למשך 20 שניות בלבד, בניגוד לחולדה שיכולה לשהות כ-3 דקות ברציפות מתחת למים.


האם חולדה יכולה להגיע לשירותים בדירה בבניין משותף?

הסיכוי להגעתם של חולדות דרך האסלה נפוצה יותר בבתים פרטיים צמודי קרקע אך ישנם גם מקרים רבים בהם החולדה מגיעה אל בנייני מגורים משותפים, בעיקר לקומות הנמוכות.