הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

עכבר במזגן

במאמר זה תוכלו לגלות על הסימנים לזיהוי עכבר במזגן, מה הגורמים למצב הנ"ל? מה הנזקים הצפויים למזגן שלכם עקב וכך ומה ניתן לעשות לאחר שאיתרתם את העכבר במזגן שלכם? קראו בהמשך ותדעו.

סימנים לזיהוי עכבר במזגן

לא בטוחים בסימנים מזהים לעכבר במזגן שלכם? הנה כמה פרמטרים שיסייעו לכם לאבחן בעצמכם עכברים במערכת הקירור שלכם:

 • רעשי כירסום - במידה ואתם שומעים רעש כירסום באיזור המזגן שלכם זה עשוי להעיד על נוכחות עכברים בו.
   
 • שאריות כירסום - הימצאות שאריות כירסום בריצפה שמתחת למזגן או חורים על המזגן עצמו.
   
 • גללי עכבר - במידה ונחשפתם לקקי של עכבר ברצפה מתחת למזגן או במקרה נפלו עליכם גרגרים שחורים קטנים בעת הזזת תריסי המזגן זה עשוי להיות סימן לעכבר במזגן.
   
 • חיית המחמד שלכם דרוכה - במידה ואתם עדים לשינוי התנהגותי של חיית המחמד שלכם באיזורים בהם מותקנים מזגנים זה עשוי להוות סימן לעכברים. זיכרו כי חיית המחמד שלכם מזהה בקלות תזוזות של גורם זר בבית בקני מידה של ג'וק לכן במקרים כאלו כדאי לסרוק את האיזור באמצעות פנס או מצלמת אבטחה.

 

עכבר במזגן

מה הגורמים לעכבר במזגן?

ישנם כמה גורמים עיקריים להימצאות עכבר במזגן עליהם נפרט מתחת:

 • להקים מושבת עכברים - עכברים מוצאים במזגנים מקום שקט ונוח להקים בו מושבה משלהם.
   
 • מקום מקלט - במקרים בהם מזגנים נמצאים בסמוך לחלון, עכברים הפולשים לבית מהחלון ינצלו את המיקום האטרקטיבי של המזגן על מנת להתחבא בתוכו עד לשעות 'שקטות' יותר - מה שעשוי להביא אותם לכירסום חלקים פנימים על מנת למלא את קיבתם.
   
 • מקור מים - עכברים נמשכים למזגן עצמו דרך צינורות חיצוניים של המזגן הנוטפים מים. מים הם מקור לחיינו וכמו חיינו גם עבור העכברים המחפשים מקורות מים בטבע ולכן הם שותים מצינורות המזגן בשביל לשרוד- מה שמביא אותם להזדחל דרך הצינור לתוך המזגן ו'לחקור' אודותיו.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

מה הנזקים שגורם עכבר במזגן שלכם?

עצם נוכחות העכבר במזגן שלכם עשוי להוביל לנזקים רבים. עכבר הוא סכנה הן למזגן שלכם והן לבריאותכם:

 • נזקים למזגן - עכבר במזגן מכרסם כל אמצעי הנקרה בדרכו בין אם זה מזון אדם ובין אם אלו חוטי חשמל, צינורות פלסטיק קשיח שבמזגן לכן צפו להרס רב למזגן הנוכחי שלכם.
   
 • נזקים לבריאות - עכבר במזגן עשוי להפיץ מחלות ופרעושים לדיירי הבית מה שעשוי לסכן בעיקר אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה. נוסף על כך עשוי העכבר להפיץ ריח רע וזיהום של צואה ושתן.
   
 • נזקים לקיר - במידה ומדובר על מזן שמותקן על קיר גבס או מזגן מפוצל שעובר דרך הקיר - העכבר יכול להסתרר ממש בתוך הרווחים שנמצאים בקיר. מה שעשוי לגרום לנזק לקיר ולריח ממש לא נעים אם יש עכבר מת בתוך הקיר.

עכברים במזגן

מה לעשות לאחר שגיליתי עכבר במזגן?

בין אם מצאתם את העכבר במזגן טורנדו ובין אם העכבר במזגן של אלקטרה דעו כי זה הזמן לתפוס אותו באמצעות שתי דרכים:

 1. לתפוס את העכבר בעצמכם (לאמיצים מביניכם) : לבשו ביגוד ארוך הכולל מכנסיים וחולצה ארוכים, כפפות, נעליים וכיסוי לשיער על מנת להימנע ככל הניתן ממגע עם העכבר העשוי להכיל מחלות ויש להצטייד בקופסה. לאחר שתפסתם את העכבר בקופסה - שחררו אותו באיזור פתוח במרחק של לפחות קילומטר מכם מה שעשוי למנוע ממנו לחזור אליכם הביתה.
   
 2. להזעיק לוכד עכברים מוסמך לטפל בעכבר החמוד באופן בטיחותי ויעיל ובעיקר ע"מ לחסוך מכם את עוגמת הנפש והסיכון בכל הקשור בהתנהלות מול העכבר שמצאתם.