הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

איך ללכוד עכבר

מצאתם עכבר בתוך הבית שלכם? בעמוד תראו איך ללכוד עכבר בעצמכם, באיזה סוג מלכודת לבחור וגם איך למנוע מעכברים להגיע לביתכם בעתיד.

איך ללכוד עכבר בעצמכם?

יש כמה דברים שתצטרכו לעשות על מנת ללכוד עכברים בעצמכם:

 1. איתור המסתור: בשביל לזהות את המסתור של העכבר תוכלו להסתכל אם יש מקומות עם שאריות מזון או גללים קטנים (צריכים עזרה בזיהוי גללים בבית?). עכברים מחפשים מזון אז הם לא יהיו רחוקים מדי ממקורות מזון, והם אוהבים להסתתר מאחורי חפצים גדולים כמו התנור או המקרר.
   
 2. הצבת המלכודת: לאחר מכן הציבו את המלכודת ליד המקום החשוד ביחד עם פיתיון גבינה או נקניק והמתינו. אם זיהיתם נכון את המקום שלו זה יכול לקחת לכם יומיים, אבל אם לא יכול גם לקחת בין שבוע לשבועיים. שימו לב שיכול להיות יותר מעכבר אחד בבית, ובמקרה הזה תצטרכו יותר ממלכודת אחת.
   
 3. שחרור או פינוי של העכבר: נתפס העכבר? במידה והוא מת זרקו אותו לזבל (לא בתוך הבית), אם הוא עדיין בחיים שחררו אותו במקום רחוק כדי שלא יחזור הביתה.
   
 4. מניעה: על מנת שלא יחזרו יש כמה פעולות מניעה כמו איטום או אפילו אימוץ חתול. אל תדאגו נרחיב עליהן בהמשך.

 

מלכודת ללכידת עכבר

באיזו מלכודת עכברים לבחור?

ישנן כמה מלכודות עכברים שונות, באיזו אחת לבחור?

 • מלכודת דבק: סוג המלכודת הנפוץ ביותר בארץ בו שמים פיתיון לעכבר שבא לאכול ואז נדבק למלכודת. מלכודת זו נמצאה כפחות יעילה, גורמת לסבל ולעיתים הרג של העכבר וגם מצריכה מכם את הפינוי. בנוסף ייתכן שבמידה ויש לכם בעלי חיים נוספים בבית הם יכולים להידבק אליה (במקרה הזה שמן בישול יעזור לכם). מלכודת כזו אמורה לעלות בין 15 - 30 ש"ח.
   
 • מלכודת כלוב: מלכודת כלוב עובדת באופן דומה מהבחינה הזו שמציבים פיתיון, רק שהפעם העכבר לא נדבק לשום דבר אלא נסגר הכלוב והוא נשאר בכלוב פשוט. לאחר מכן שחררו אותו במקום רחוק מהבית ובכך חסכתם על חייו של העכבר. שימו לב שבמידה ומדובר בחולדה צריך מלכודת מעט יותר גדולה. תוכלו ללחוץ כאן ולגלות אם יש לכם עכבר או חולדה בתוך הבית.
   
 • מלכודת קפיץ: מלכודת קפיץ היא כנראה מה שראיתם הרבה פעמים בסרטים, בה יש פיתיון וכשהעכבר לוקח את הפיתיון הקפיץ יורד עליו והורג אותו מיידית. מלכודת זו תעלה לכם בין 20 - 30 ש"ח.
   
 • מלכודת חשמלית: מלכודת חשמלית עובדת בשיטה של מעגל חשמלי שברגע שהעכבר דורך עליה הוא משלים מעגל חשמלי ואז מתחשמל. מלכודת זו לא מומלצת מפני שהיא יכולה להיות מאוד מוסכנת לבני האדם ויש פתרונות טובים וזולים יותר. המחיר הוא בין 250 - 350 ש"ח
   
 • מלכודת דלי: מלכודת דלי כוללת רמפה שלפעמים תהיה ריקה ולפעמים תהיה עם נוזלים. במידה ותרצו להרוג את העכבר הוא יטבע בתוך הנוזלים או שתוכלו לשים כימקלים, אבל אם אין לכם רצון כזה תוכלו לחסוך על חייו בכך שלא תשימו נוזלים. ניתן להכין מלכודת כזו בעצמכם או לקנות אחת מוכנה במחיר של 80 - 130 ש"ח.

 

סוג מלכודת יעילות (1-5) נזק פיזי לעכבר מחיר הערות נוספות

מלכודת דבק

 

4 פגע או הרג 15 - 30 ש"ח יכול להזיק לבעלי חיים אחרים

מלכודת כלוב

 

5 אין נזק 20 - 30 ש"ח תשמעו רעש כשהעכבר נתפס

מלכודת קפיץ

 

5 הרג 20 - 30 ש"ח מסוכנת לאדם לא זהיר

מלכודת חשמלית

 

4 הרג 250 - 350 ש"ח יכול לגרום להתחשמלות קטנה

מלכודת דלי

 

4 אין או הרג 80 - 130 ש"ח ניתן להכין בעצמכם
ההמלצה של פורטל מדבירים פלוס היא מלכודות כלוב

צפו בסרטון על מלכודות עכברים שונות

איך למנוע הגעה של עכבר לתוך הבית?

בשביל למנוע הגעה עכבר לתוך הבית יש כמה דברים שתוכלו לעשות:

 • איטום: אטמו מחילות, חורים או סדקים שעכברים יכולים להגיע מהן אל הבית שלכם.
   
 • אמצו חתול: לא, זו לא בדיחה, חתולים בבית שלכם ירחיקו עכברים.
   
 • שאריות מזון: אם אתם לא רוצים למצוא עכבר בבית אל תשאירו מזון חשוף.
   
 • פינוי גזם ופסולת: אלה מקומות שבהם עכברים נוטים להתחבא, אז הפינוי שלהם ירחיק עכברים מהחצר שלכם.

לא הצלחתם? קראו ללוכד עכברים

אם לא הצלחתם ללכוד את העכבר בעצמכם תוכלו להזמין לוכד עכבר שיעשה את העבודה עבורכם. תוכלו להתקשר לפורטל מדבירים פלוס ולקבל עד 3 הצעות מחיר מלוכדי עכברים בעיר שלכם. ככה תוכלו לערוך השוואת מחירים ולחסוך במחיר הסופי.