הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

איך לתפוס עכבר בבית בלי מלכודת

מחפשים לתפוס עכבר בבית בלי מלכודת? בעמוד תוכלו לראות איך להכין מלכודת בעצמכם, איך ניתן לתפוס את העכבר בלי לפגוע בו וגם איך להרחיק אותו מהבית שלכם.

האם ניתן לתפוס עכבר בבית בלי מלכודת?

אם אתם רוצים לתפוס עכבר בבית בלי מלכודת יש כמה דברים שתוכלו לעשות:

 

עכבר בתוך הבית

תפיסת עכבר בבית בלי לקנות מלכודת

תוכלו להכין מלכודת עכברים בבית בעצמכם ולא תצטרכו לקנות אף מלכודת. מבחינת פיתיון יש שני פתיונות נפוצים שיש לכם כנראה בבית. גבינה (עדיף רכה) וחמאת בוטנים. שימו לב לשים במלכודות מעט אוכל על מנת שהעכבר לא ירעב שם ותוכלו לשחרר אותו בחיים והרחק מכם. הנה 2 מלכודות לדוגמה עם חפצים שיש לכם בבית:

  • קופסת נעליים: קחו קופסת נעליים ועשו בה חור למעלה - כזה שהעכבר יוכל להיכנס אליו. לאחר מכן קחו נייר (עדיף נייר חלש) ומרחו עליו את הפיתיון. כסו את החור עם הנייר המרוח וחכו לעכבר. הוא יבוא לאכול את הפיתיון ויפול לתוך קופסת הנעליים. חשוב לשים מעט פתחי אוורור בקופסה כדי שהעכבר יוכל לנשום.
     
  • דלי ונייר: גם פה השימוש בנייר (תוכלו גם גליל נייר טואלט) כדי שהעכבר יפול למלכודת. הניחו את הנייר על משטח מוגבה כשחלק ממנו נמצא על המשטח הקשיח והחלק האחר מעל הדלי. מרחו את הפיתיון על החלק שמחוץ למשטח הקשיח והעכבר יפול לתוך הדלי. חשוב לבחור דלי שהעכבר לא יוכל לצאת ממנו לאחר מכן.
     
  • קערה ומטבע: זו מלכודת למי מכם שמעט יותר הרפתקניים ויכולים לייצב קערה עם מטבע. מרחו התחתית הקערה חמאת בוטנים וייצבו אותה על הרצפה עם המטבע כך שישאר פתח שהעכבר יוכל להיכנס דרכו. ברגע שהעכבר ינסה לטפס למעלה הוא יפיל את הקערה ויילכד.

תפיסת עכבר בלי לפגוע בו

אם רציתם לתפוס עכבר בלי מלכודת שפוגעת בו אז כמובן שתוכלו לעשות את המלכודות שלמעלה והם יעשו את העבודה בצורה טובה. אם אתם מעדיפים משהו מוכן אז מלכודות כלוב הן מלכודות מעולות שלא פוגעות בעכבר והן מאוד אפקטיביות.

 

הציבו פיתיון במלכודת הכלוב ותוכלו לתפוס אותו בקלות. מלכודות כאלו יעלו לכם בערך 80 - 130 ש"ח ויעשו את העבודה כמו שצריך. היכנסו למדריך שלנו לגבי איך ללכוד עכבר בעצמכם בשביל לוודא שתצליחו לעשות זאת בהצלחה.
 

לא מצליחים לתפוס לבד? דברו עם מספר לוכדי עכברים

הרחקה של העכבר

אם המטרה שלכם היא לא להשתמש במלכודת כלל תוכלו להרחיק את העכבר מתוך הבית שלכם באמצעות כמה שיטות פשוטות. אימוץ חתול היא תמיד אפשרות טובה, אבל שימו לב שזה רק אם אתם מוכנים לטפל בחתול; פיזור שמן מנטה במקומות מסתור נפוצים גם לרוב ירחיק את העכבר וכמובן השיטה הטובה ביותר היא לא להשאיר לו מקומות מסתור שכוללים מזון, אז ניקיון והוצאת פחי האשפה באופן סדיר יעשו את העבודה בצורה טובה.