הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברה בהריון

חוששות מפעולת הדברה בהריון? מתחת תוכלו לקרוא האם זה מסוכן, האם ניתן לוותר על כך, כיצד זה מתבצע וגם כמה זמן עליכן להמתין מחוץ לבית לאחר ביצוע הריסוס. כל הפרטים מתחת.

האם הדברה בהריון זה מסוכן?

מרבית חומרי ההדברה שמדבירים מוסמכים משתמשים בהם אינם מהווים סיכון לנשים בהריון אך יחד עם זאת, צוות פורטל מדבירים פלוס ממליץ לנשים בשליש הראשון להריונן להמנע מחשיפה כלשהיא לחומרי הדברה. זאת מפני שבשלב זה מתפתחת אצל העובר מערכת העצבים ולכן, שאיפת חומרי הדברה בשלב זה של הריון יכולה לפגוע בהתפתחות מערכת העצבים אצל העובר.


 

האם הדברה בהריון בטוחה?

הדברה בהריון - חובה או שאפשר לוותר?

על אף שעל נשים בהריון להמנע ככל האפשר מחשיפה לחומרי ריסוס והדברה, ישנם מקרים בהם פעולת ההדברה היא מחייבת. למשל, התרבות יתושים בבית מסוכנת היות וברוב המקרים הם מעבירים מחלות ווירוסים כמו נגיף הזיקה המסוכן. גם הג'וקים בעונת הקיץ מגיעים ממקורות מזהמים כמו ביוב ואשפה ואף יכולים לגרום לאלרגיה הנוצרת מהצואה שלהם.

 

לכן במקרים כאלו צוות פורטל מדבירים פלוס ממליץ לבצע ריסוס נגד מזיקים אלו בזמני ההריון ע"מ למנוע סיבוכים ופגיעה באם ובעובר.

כיצד מתבצעת הדברה בהריון?

הדברה בהריון לרוב תהיה ממוקדת יותר בהשוואה להדברה רגילה ותתבצע ע"י חומרי הדברה ירוקים הנחשבים בסיכון נמוך בקרב נשים הריוניות. מתחת נסביר כיצד מתבצעת כל אחת מההדברות בהתאם לסוג המזיק:

 • הדברת ג'וקים - במקרה של ג'וקים המדביר יוכל להציב פתיונות ג'ל שמטרתם למשוך את הג'וקים ולהרעיל אותם. במידה וזו לא תסייע, יוכל המדביר לבצע ריסוס נגד ג'וקים בהריון באופן נקודתי עם חומרי הדברה ירוקים.
   
 • הדברת פשפשים - במידה ונתקפתם גירודים במיטה או בעת ישיבה בספה, יכול להיות שהפשפשים הגיעו לבקר. ע"מ להדביר את הפשפשים בבית בצורה הבטוחה לנשים בהריון, יהיה עליו להשתמש בקיטור חם שיביא לחיסול מהיר ואידיאלי למזיקים הללו.
   
 • הדברת יתושים - במקרה של הדברת יתושים יתבצע ריסוס נקודתי באזורים חיצוניים של הבית או באזורים המאופיינים במים עומדים (קערת מים של חיית מחמד, חדרים רטובים ולחים). חשוב להבהיר שמדובר בחומרי הדברה ביולוגים שאינם מהווים סכנה כלל לאדם ובדגש על נשים בהריון והם נועדו לפגוע בזחלי היתושים.
   
 • עכברים - במקרה כזה מהות ההדברה תתבצע דווקא בלכידה של העכבר באופן פיזי ע"י המדביר או תפיסתו באמצעות מלכודות. במקרים פחות הומניים המדביר יוכל להניח פתיונות אוכל רעילים שמטרתם למשוך את העכבר ולהרעילו.
   
 • הדברת פרעושים - במידה ויש לכם פרעושים בגינה, ניתן לחסל אותם ע"י שימוש באדמה דיאטומית (חומר אורגני) שאינה מסוכנת לאדם.


 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

כמה זמן אחרי ריסוס בהריון ניתן לחזור הביתה?

ע"מ לצמצם כמה שניתן שאיפת חומר הדברה בהריון, יהיה עליכן לשהות מחוץ לבית לטווח של מינימום 4 שעות לפחות. כמו כן, לאחר חזרתכן הביתה, הקפידו לפתוח חלונות ולאוורר כמה שניתן.

 

במידה והריסוס מתבצע בגינה, נמליץ לסגור את החלונות ופתחי האוויר ע"מ למנוע כמה שניתן שאיפת חומרי הדברה בהריון וחשיפה של העובר אליהם.


 

זמן המתנה מחוץ לבית לאחר הדברה בהריון:
 4 שעות
משך זמן