הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברה ירוקה

שמעתם את המושג הדברה ירוקה ואתם לא בטוחים מה הוא אומר? רוצים לבדוק איך מתבצעת הדברה ללא רעלים? בעמוד תראו בדיוק את כל התשובות לשאלות שלכם וגם לשאלות שלא ידעתם שיש לכם כמו המחיר, יעילות ועוד.

מה זה הדברה ירוקה?

הדברה ירוקה היא שיטת הדברה שבה משתמשים בחומרים שמקורם מהטבע ולא חומרים כימיים. ניתן לעשות הדברה ירוקה מקצועית וניתן לעשות הדברה טבעית לבד. ההדבל ביניהם הוא שהדברה טבעית שמבצעים לבד משמשת יותר להרחקה או מניעה, ועם זאת הדברה ירוקה מקצועית כן מתבצעת בריסוס והיא אכן מדבירה והורגת את המזיקים תוך כדי שימוש בחומרים מהטבע.

 

הדברה ירוקה

מה ההבדל בין הדברה ירוקה מקצועית להדברה כימית?

ישנם מספר הבדלים בין הדברה ירוקה מקצועית לבין הדברה כימית:

 • חומרים רעילים: ההבדל המשמעותי ביותר שבגללו הרבה מדבירים עברו בשנים האחרונות להדברה ירוקה על פני הדברה כימית הוא החומרים הרעילים. בעבר היו מדבירים באמצעות זרחן אורגני שהרבה חושבים שגורם לנזק לבני האדם ואף לסרטן.
   
 • יעילות ההדברה: לא ניתן להגיד שכיום הדברה ירוקה לא יעילה, אך חשוב להגיד שבעבר ההדברה הייתה עם חומר פעיל למספר שנים וזה היה גורם למזיקים להתרחק כל עוד החומר היה פעיל.
   
 • שהייה מחוץ לבית: דבר נוסף שהרגשנו מאוד מהר בשינוי הוא זמן השהייה מחוץ לבית לאחר ההדברה שהתקצר משמעותית עם הכניסה של ההדברה הירוקה. החומרים הירוקים מתפוגגים מהר יותר ולכן לא צריך להישאר מחוץ לבית כל כך הרבה זמן.

אילו מזיקים ניתן להדביר בהדברה ירוקה?

הדברה ירוקה ניתן לבצע כמעט לכל סוגי המזיקים. בואו נראה איך מתבצעת הדברה ירוקה אצל המזיקים הנפוצים:

 • טרמיטים: הדברה ירוקה נגיד טרמיטים מתבצעת באמצעות קידוח והחדרה של חומר הדברה כמו Bifenthrin. תוכלו לקרוא על כך עוד בעמוד על מה הורג טרמיטים.
   
 • ג'וקים: הדברת ג'וקים יכולה להתבצע באמצעות ריסוס או בלי ריסוס. הדברה ירוקה נגד ג'וקים בלי ריסוס מתבצעת באמצעות הנחה של פתיונות ג'ל במקומות הנכונים. בנוסף ניתן לבצע ריסוס נגד ג'וקים ללא ריח שגם הוא מתבצע בשיטת הדברה ירוקה.
   
 • נמלים: הדברת נמלים ירוקה מתבצעת גם באמצעות הנחה של פתיונות ג'ל שהנמלים לוקחות לקן, מפוצצות ובכך הורגות את המלכה ואז הן מתפזרות. יש גם אפשרות של הרחקה באמצעות גלי קול, מה שגם קרוי הדברה אלקטרונית.
   
 • עכברים: עכברים לא נהוג להדביר אלא ללכוד. לכידת עכבר לא מתבצעת באמצעות שום חומר טבעי או כימי אלא באמצעות מלכודת כלוב שלוכדת את העכבר ולא גורמת לו נזק. לאחר מכן ניתן לשחרר אותו הרחק מהבית שלכם.
   
 • פרעושים: הדברה ירוקה נגד פרעושים מתבצעת באמצעות חומר שנקרא אדמה דיאטומית שלא פוגעת בחיות המחמד שמטיילות בחצר שלנו אלא רק בחרקים. החומר שימושי גם במקרה של חרקים אחרים כמו נמלים או קרציות.

 

מה זה הדברה ירוקה לגינה או לבית?

ובכן, הגדרה של הדברה ירוקה כשמה כן היא - הדברה אשר בניגוד לחומרים שעברו מן העולם, היא איננה כימית, ללא רעלנים, וללא חומרים מסוכנים לאדם. מה היא כן? ראשית, כנקודת מוצא, הדברה ירוקה יכולה להיות כל דבר שאינו כימי ואשר תורם לכך שהמזיקים יעזבו. אם להיות ספציפי, ישנן מספר שיטות מקובלות להדברה ירוקה המתחלקות לקטגוריות מפתח:
 • הדברה ירוקה באמצעות חרקים (כן,כן) - גם נקראת הדברה ביולוגית.
 • הדברה והרחקה באמצעות מוצרים ומלכודות
 • הדברה באמצעות מערכת אלקטורנית (וגם קולית)
 • והדברה רגילה באמצעות חומרים ירוקים לסביבה (הכוונה לשימוש בחומרי הדברה כמו שהכרנו אותם, אלא שרמת הרעל בחומרים אלה נמוכה במיוחד והיא איננה נחשבת להדברה כימית.
נפרט מעט על כל אחת מן השיטות המרכזיות ונפשט באמצעות דוגמאות ואנולגיות פשוטות:
 

ריסוס הדברה ירוקה באמצעות חומרים ידידותיים:


הדברה זו מיועדת בעיקר למבנים ולדירות אולם גם לגינה.
שיטה זו דומה מאוד לשיטת ההדברה המוכרת והכימית, אלא שהיא נבדלת בכך שהחומרים עברו טרפורמציה וכעת מדובר בחומרי הדברה ירוקים אשר מזיקים לחרקים, אולם אינם מסוכנים ואינם רעילים מאוד לבני האדם.
 
לעיתים אף ניתן לבצע הדברה כזו בעצמנו, ללא צורך במדביר, וזאת מכיוון שהחומרים הללו מאושרים לשימוש פרטי וניתן לרכוש אותם באופן עצמאי. אנו תמיד נמליץ להיעזר במדביר, וזאת מכיוון שיש לשמור על כללים נוספים (כמו סטריליות השטח) על מנת להבטיח תוצאות טובות של ההדברה.
 
איזה חרקים ניתן להדביר בהדברה ירוקה?
 • הדברה ירוקה לתיקן גרמני -התיקן הגרמני מופיע במסעדות, ביצוע הדברה כימית במסעדה יכולה לעקב הפעלה שלה להרבה זמן. לכן, מעדיפים קודם כל לנסות לפתור את הבעיה באמצעות הדברה ירוקה נגד תיקנים.
   
 • הדברה ירוקה לנמלת האש -  מי שכבר מכיר את נמלת האש, יכול להבין שהדברה שלה אינה פשוטה ושצריך לבצע אותה באופן מיידי. כאשר אין אפשרות לפנות את הבית לצורך הדברה כימית או רעילה יותר, נעזרים דווקא בהדברה ירוקה.
   
 • הדברה ירוקה נגד פשפשים - שיש פשפשים בדרך כלל יש גם בעלי חיים וחיות מחמד. ידוע שהדברה ירוקה בטוחה יותר בעבור חיות המחמד שלנו ולכן, עדיף לנסות להדביר פשפשים באמצעותה.
   
 • הדברה ירוקה נגד עכבישים - אין צורך תמיד להשתמש בחומרים חזקים, עכבישים הם דיי פגיעים ולרוב הדברה טבעית, אורגנית או ירוקה יכולים לפתור את המטרד.
   
 • הדברה ירוקה נגד יתושים - גם  היתושים יכולים להיעלם באמצעות ריסוס ירוק ואפילו מלכודות פשוטות ורגילות המתאימות לצורך הדברת יתושים.
   
 • הדברה ירוקה נגד דבורים - בוא נאמר שדבורים זה סיפור אחר לגמריי, מוזמנים לראות ולהכיר את נושא הדברת דבורים.
 

הדברה ירוקה לגינה או לשטח חקלאי באמצעות חרקים:הדברה זו מיועדת בעיקר לעוסקים בענף החקלאות, או במקרים מסויימים לבעלי משק, או חצרות על שטח רב. הדברה באמצעות חרקים, או בשמה המקצועי "הדברה ביולוגית", או "הדברה אורגנית", היא שיטה בה למעשה משתמשים בחרק אחר על מנת להרחיק את החרק המזיק. למשל, חרק מסויים אוכל את היבול של השדה, אנו נביא חרק אחר אשר מקור המזון שלו הוא אותו חרק שאוכל את היבול, ובכך נשמיד את המזיקים.
 
אם נעשה אנולוגיה פשוטה, זה יהיה בדיוק כמו שאם לדוגמה יש לנו עכבר בבית, פתרון לא רע וירוק לסיפור הוא להביא חתול. עוד נכללת בשיטה זו - שיטת הדברה אורגנית באמצעות אבקני פרחים, ריחות, ודברים נוספים אשר מטרת כולם היא אחת - לשנות את המאזן הטבעי של החרקים שמרגישים בנוח בסביבה זו, ולגרום להם להבין שזו איננה סביבה מתאימה עבורם (מכיוון שיש סכנה לחייהם, או לפחות כך נרצה שהם ירגישו).
 

הדברה אלקטרונית:בשיטה זו משתמשים במכשירים אלקטרוניים על מנת ליצור את אותו מצב שתיארנו מקודם, מצב בו החרקים ירגישו חוסר איזון וחוסר נוחות במקום, ולעיתים אף גורמים להם למות. בפועל, מדובר בכמה מכשירים העובדים בשיטות שונות. דוגמה אחת למשל, זה המכשיר הביתי המוכר לכם המשחרר אולטרה סגולה, ובעת מגע היתוש עמה הוא מוסר את נשמתו. בדיוק כך, ישנם מכשירים נוספים אשר גורמים למזיקים להגיע אליהם, וכאשר המזיקים לא מצליחים למצוא את הדרך החוצה מן המכשיר הם גם מוצאים את מותם.
 
ישנם מוצרים אלקטרוניים אשר עובדים בצורה זהה - חשמלית, אשר שורפת את המזיקים. מכשיר נוסף מבוסס על קול, מערכת אשר משחררת תדרים שאוזן האדם איננה מסוגלת לשמוע, אשר גורמת לחרקים לעזוב או למות. לשיטה זו מכשירים רבים, כולם ללא שימוש בחומר כימי, מה שעומד בכנה אחד עם המושג "הדברה ירוקה". 
 
מדביר ולקוחה של הדברה ירוקה

שימוש בהדברה ירוקה לצורך הרחקה ומניעה

ניתן להשתמש בשיטות הדברה ירוקה לא מקצועית על מנת להרחיק מזיקים שונים:

 • נמלים: יש כמה שיטות להרחיק נמלים לדוגמה שמן מנטה או רוזמרין. תוכלו לקנות תמציות של הצמחים האלו ולפזר אותם בכניסות לבית על מנת להרחיק אותן משם.
   
 • ג'וקים: אם אתם רוצים למנוע מהג'וקים להיכנס מפתחי הניקוז תוכלו פשוט לשפוך מים רותחים על פתחי הניקוז. מומלץ לא לשפוך רק קומקום אחד אלא כמות נכבדת יותר של 10 - 20 ליטר. אם הג'וקים כבר נמצאים בבית שימו מעט חומץ הדרים במי השטיפה שלכם וזה יעזור להרחיק את הג'וקים.
   
 • יתושים: השיטה הנפוצה ביותר להיפטר מיתושים בצורה טבעית היא באמצעות המנורות הכחולות שמושכות אותם ומחשמלות אותם. למי שלא רוצה את השיטה הזו תוכלו לשתול גרניום או נענע על אדן החלון כי הריחות האלה מרחיקים אותם.
   
 • עכברים: מנטה מוציאה ריח חזק מאוד וכמו שהיא דוחה הרבה מזיקים אחרים גם את העכברים והחולדות הוא דוחה. שימו מעט שמן מנטה במקומות שמושכים עכברים והם יתרחקו מהבית שלכם.

הדברה ירוקה ונשים בהריון

בניגוד להדברה כימית שהייתה בהחלט בעייתית מאוד בבתים עם נשים בהריון, כיום הדברה בהריון היא יותר אפשרית. אם ניתן לעשות הדברה ירוקה באמצעות פתיונות ג'ל כמובן אין שום בעיה ושום סיכון לאישה או לעובר. אם חובה לבצע ריסוס מומלץ לוודא שהאישה לא תהיה בבית לפחות 6 שעות אבל עדיף לילה שלם.

 

אישה בהריון - ניתן להדביר כשהיא בבית?

הדברה ירוקה ותינוקות

הבעיה בהדברה כשיש תינוק בבית היא כשהוא זוחל וכל החומרים הרעילים הם על הרצפה. במקרה הזה גם מומלץ לעשות הדברה בפתיונות ג'ל אם ניתן, אבל אם אין ברירה עדיף להיות 6 שעות או אפילו לילה שלם מחוץ לבית. בנוסף מומלץ לשטוף את הרצפה 48 שעות לאחר הריסוס.

 

תינוק זוחל - ניתן להדביר בבית?

הדברה ירוקה ובעלי חיים (בעיקר כלבים)

למה בעיקר כלבים אתם שואלים? כי הם אוהבים לרחרח וישר להבין מה קרה באזורם. אז מהי ההנחייה? מרבית המדבירים ממליצים לפנות את הכלבים לפחות ל-24 ועד-48 שעות מהבית. כמו כן, מומלץ לשטוף את הרצפה לפני החזרת חיות המחמד. אנו ממליצים להתייעץ עם המדביר המבצע ולקבל ממנו את ההנחייה הסופית.

איך היו מדבירים לפני הכניסה של הדברה ירוקה לתודעה?

לפני הכניסה של הדברה ירוקה לתודעה היו עושים הדברה כימית שהייתה מאוד יעילה בהריגת המזיקים השונים אבל גם חדרה לתוך מי השתייה והתהום וגם הרבה מחקרים מצביעים על מחלות שונות שנגרמו לאנשים שנחפשו לשיטת ההדברה הזו ולכן הפסיקו איתה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

כמה עולה הדברה ירוקה?

מחיר הדברה ירוקה בריסוס נע בין 250 - 400 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם לגודל הבית צריך להדביר.

 

מחיר הדברה ירוקה בממוצע

מחיר הדברה ירוקה בממוצע: 325 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

למציאת חברת הדברה באזורכם, בחרו: