הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברה כימית

כיום בקושי יהיה שימוש בהדברת מזיקים כימית בבית, היא יותר מיועדת לחקלאות או בשימוש ביתי כאשר ישנם מזיקים קטנים במיוחד שלא הצליחו להיפטר מהם בדרכים אחרות, הדברה כימית מיועדת בעיקר נגד טרמיטים וחרקים בגודל זהה לשלהם שדרכי הרחקה אחרים לא צלחו עד כה.

מהי הדברה כימית?

הדברה כימית יכולה להתבצע בכמה שיטות, גז, נוזלים, מוצקים ואפילו ג'ל. היא מביאה למותם של המזיקים והחרקים כמעט באופן מיידי, ניתן להשתמש בה גם כ"מרחיק" מה שגורם לחרקים למוות איטי יותר ובעצם לא נותן להם להסתגל לאזור המחייה. הדברה זו תיעשה אך ורק על ידי מדביר מורשה כאשר הוא נוקט בכלל אמצעי הבטיחות הדרושים.

החסרונות והיתרונות של הדברה כימית

היתרונות של הדברה כימית - ראשית היא עובדת ב99%, היא משמידה את המזיקים והחרקים, מצליחה לטפל במזיקים קטנים במיוחד, כאלו שהדברה ירוקה לא מצליחה לטפל בהם. כמו כן, היא מאוד זולה ונותנת שקט לתקופה ארוכה מהשיטות האחרות, היא ידועה כמצליחה מאוד אך אם זאת ישנם גם חסרונות.

החסרונות של הדברה כימית - רעילה מאוד ומחייבת עזיבה של הבית ליום או כמה שעות טובות, בעלי חיים ותינוקות לא יכולים לשהות באזור לאחר ההדברה. כמו כן מדובר על חומרים רעילים וכימיים ולכן קיים סיכון להרעלה של מים ומזון בקרבה. הדברה כימית מיודעת במקרים קיצוניים בבית ולא כ"סטנדרט". 


הדברה כימית

הדברה כימית נגד טרמיטים

בין המקרים הנפוצים בהם נראה הדברת מזיקים כימית היא נגד טרמיטים אשר נמצאים בתוך עצים, בתוך רהיטים ואפילו פרקטים - רעש הכרסום נשמע, אך לא רואים אותם כלל, לעיתים רואים מהעץ מעט נסורת וזהו סימן שקיימים בו טרמיטים, הם קטנים מאוד ומגיעים בנחילים גדולים, לעיתים גם עשוים לגרום לבית לקרוס ולנזקי משנה ברהיטים, לפני שאתם שואלים "מה הורג טרמיטים", התשובה נמצאת ממש כאן..

 

הדברה נגד טרמיטים נעשית בעזרת הדברה כימית, כאשר סוגרים את הבית ומרססים חומרים בתוכו "פצצות כימיות", לאחר כמה ימים של הדברה מאוררים את הבית ומחזירים אותו לקדמותו, אלו מקרים מאוד קיצוניים שכמעט ולא נראה בארץ, כיום הדברה כימית בארץ תיהיה כדי לרסס טרמיטים וחרקים וכן, גם על מנת לבצע הדברה לפשפשים.

 

חרק נוסף אשר ניתן לטפל בו באמצעות הדברה כימית ואף מומלץ הוא נמלת האש. כאשר היא בערך בגודל של טרמיט וישנם כאלו אשר נוטים להתבלבל בינהם. תוכלו לקרוא עוד על הדברת נמלי אש קטנות ולקבל מידע אודות מחירי הדברה והנזקים שהן גורמות.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

שימוש בהדברה כימית בחקלאות

ענף החקלאות נהנה גם הוא ממזיקים קטנים, כאשר יש את זבוב הפירות שיכול להרוס מטע שלם בתוך כמה ימים או מזיקים אחרים שעושים לגרום להרס מוחלט של שדה, אם התחילה בעיה מטפלים בה באופן נקודתי באמצעות הדברה כימית ובכך מונעים התפשטות שלה. למשל זבוב הפירות שמטיל את הביצים בתוך עצי הפרי, הזחלים מתפתחים ועוברים לעץ הבא וכן הלאה. באזור חיפה ישנם מקרים רבים כאלו, ניתן לקרוא על הדברה כימית בחיפה מידע נוסף. אם אותרה בעיה כזו כבר בתחילת הדרך עושים ריסוס נגד זבוב הפירות עם חומר כימי. ישנם עוד אפשרויות כמובן שמנסים קודם לכן אך בעיות קשות שעשוים לגרום לנזקים ענקיים - מטפלים באמצעות ריסוס כימי לחקלאות.

 

עוד מקרים בהם משתמשים בהדברה כימית היא לשמירה על יבול. בעיקר על ענבים - הצרעות פשוט יכולות להרוס יבול שלם של ענבים. תוכלו לקרוא על הדברה של צרעות כאן.

מה ההבדל בין הדברה כימית לביולוגית?

כאשר מדברים על הדברה ביולוגית, מתכוונים בדרך כלל להדברה של מזיק מסוים תוך שימוש במזיק אחר שניזון ממנו ורבים נוטים להתבלבל עם הדברה כימית וביולוגית, לכן הנה דוגמה: בשביל להיפטר מעכברים, נוכל להביא אל האיזור נחש מאחר והוא ניזון מהם. רבים נוטים להתבלבל בין שני המושגים אך אין ביניהם שום קשר למעט העובדה שמדור בשתי שיטות הדברה (כמו הדברה ירוקה למשל). הדברה כימית כפי שהסברנו קודם לכן, משלבת שימוש בחומרי ריסוס כימיים אך גם בטכניקות נוספת כמו פיזור נוזלים עם חומרים מסוימים או פתיונות ג'ל רעילים.