הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

כמה זמן אחרי ריסוס אפשר להיכנס הביתה

לא בטוחים כמה זמן אסור להיות בבית אחרי ריסוס? התשובה המלאה כאן כולל אמצעי בטיחות והנחיות על שטיפה.

התשובה הקצרה, כמה זמן אחרי ריסוס אפשר להיכנס הביתה?

אחרי ריסוס ניתן להיכנס הביתה לאחר שעה, בהתאם למה שרשום בחומר שרוסס. על מנת להיות בטוחים מומלץ להישאר עוד שעה מעבר למה שרשום בחומר הריסוס מפני שבתקופות קרות יותר תהליך הייבוש יכול להיות יותר איטי.

 

במקרה שיש להדביר בסביבת נשים בהריון, תינוקות או אנשים עם קשיי נשימה בבית, מומלץ להמתין 4 שעות לאחר הריסוס ובמקרה של בעלי חיים כמו כלב או חתול מומלץ להמתין 8 שעות. פעם היה צריך להמתין 5 ואפילו 8 שעות מחוץ לבית, אבל היום רוב המדבירים עושים הדברה ירוקה, ולכן החומרים מתפוגגים מהר.

 

מי רוצה להיכנס? כמה שעות להיות מחוץ לבית?
אנשים בוגרים ביום קיץ שעה - שעתיים
אנשים בוגרים ביום חורף שעתיים
תינוקות 4 שעות
נשים בהריון 4 שעות
אנשים עם קשיי נשימה 4 שעות
בעלי חיים שעל הרצפה 8 שעות

כמה זמן להיות מחוץ לבית לאחר ריסוס של חרקים שונים?

ריסוס סטנדרטי הוא של ג'וקים או נמלים ובהחלט כמו שאמרנו אפשר להיכנס הביתה לאחר שעה, אבל מומלץ לחכות עוד שעה נוספת. עם זאת יש ריסוסים יותר "מורכבים" כמו במקרה של קרציות או פרעושים ובמקרה שלהם מומלץ לחכות מחוץ לבית בין 4-5 שעות.

 

כמה זמן לחכות מחוץ לבית אחרי ריסוס מורכב?
4.5 שעות
5 שעות משך זמן 4 שעות

גם בריסוס לבית - בטיחות מעל לכל

לאחר ריסוס לבית יש כמה הנחיות שחשוב לשמור עליהן:

 • פתחו חלונות: על מנת לייבש את חומר הריסוס חשוב לוודא שהבית נשאר מאוורר גם במהלך שהותכם מחוץ לבית וגם אחרי שחזרתם. לא רק שהחומרים יתייבשו יותר מהר, אלא גם תוכלו להחליף את האוויר שמלא בחומרי הריסוס לאוויר טבעי לנשימה.
   
 • אל תמהרו: על אף הפיתוי לחזור מהר הביתה ולראות את הסדרה שתכננתם, חשוב לוודא שאתם כן מחכים את הזמן הדרוש מחוץ לבית לאחר הריסוס. גם אם זה נקרא הדברה ירוקה, עדיין מדובר בחומרים כימיים שנועדו להרוג בעלי חיים (חרקים).
   
 • לבשו כפפות: בכמה שעות הראשונות לאחר הריסוס מומלץ לשים כפפות כדי להגן על עצמכם מפני חומרים שנשארו על משטחים שונים. זה לא חובה, אבל בהחלט אמצעי בטיחות מומלץ במקרה הזה.
   
 • זרקו מזון חשוף: אם פספסתם מזון שלא הצלחתם להחביא במקרר או במזווה במהלך הריסוס אל תקחו סיכונים ופשוט זרקו אותו לפח. אם אתם לא בטוחים אם הקופסה של המזון הייתה סגורה עד הסוף עדיף להיות בטוחים מאשר להצטער על כך אחר כך.
   
 • לא לנקות מיד: לחומר ההדברה לוקח זמן לעבוד, לכן אם תשטפו מיד לאחר הריסוס אין טעם לפעולת הריסוס בכלל. במהלך הימים הקרובים אתם תראו גופות של חרקים מתחילים לצוץ ברחבי הבית - אלו בעצם החרקים שחומר הריסוס הצליח להרוג.

כמה זמן לחכות אחרי ריסוס בשביל לשטוף?

רוצים לדעת כמה זמן אחרי ריסוס אפשר לשטוף את הבית? על מנת לוודא שההדברה תהיה מוצלחת ככל הניתן מומלץ - לא לשטוף את הבית במשך 3 - 4 ימים. אם לא שטפתם את הבית לפני הריסוס והאבק כבר מצטבר נקו רק את הפנלים ונסו להימנע משטיפה מלאה של הרצפה. גם אם אתם רואים חרקים מתים צצים בבית (וזה מה שאתם אמורים לראות) עדיף לטאטא אותם ולא לשטוף.