הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

עכברים בבית

יש עכבר בבית - מה עושים? אז ראשית, צריך לגלות אם אכן מדובר על עכבר, אפשר לזהות על פי סוג הצואה או אפילו לפי הקולות שמשמיע העכבר. הבינו למה נמשכים עכברים, איך לגרום להם לברוח ואפילו איך לתפוס אותם.

נתחיל, אז מה הסימנים שיש עכבר בבית?

חושדים שיש לכם דייר נוסף? הנה חמשת הסימנים שיעידו על כך שיש לכם עכבר בבית:
 

 סימנים המרמזים תיאור הסימנים
קקי של עכבר לעיתים זה הסימן הברור והראשון גם שמדליק לנו נורה שמשהו אינו בסדר. כאשר נתקלים בגללים של עכבר. הם בגודל גרגר אורז ובצבע שחור עד חום. לרוב נמצא אותם באזורים חשוכים ובקרבת מזון, כמו ארונות ונישות.
   
קן של עכבר סימן שעשוי להיות מדאיג מאוד, הכנת קן כמו של שאר חיות הטבע מעידה על התרבות קרבה. אם מצאתם פסולת, בדים, ניירות, ניילונים ושאריות קרטונים מצופפים יחדיו באיזה פינה. ככל הנראה יש עכבר בבית שמתכנן להגדיל את המשפחה.
   
חיית המחמד אינה שקטה חתולים וכלבים בעלי שמיעה טובה משלנו ויכולים בקלות לשמוע קולות של עכבר, כמו כן, הם מריחים גם יותר טוב ומרגישים שיש חיה נוספת בבית. לרוב הם ינבחו, יחפשו וינסו לרמוז לכם.
   
סימני נשיכה וכרסום חוטי חשמל חתוכים? מישהו ניסה לפתוח אריזת מזון עם השיניים? יש לא מעט סימנים המעידים על כרסום של עכבר, זה יהיה בדרך כלל באזורי מזון כאשר העכברים ינסו להגיע אליהם.
   
מציאת עקבות עכבר עכבר מותיר עכשיו גללים, שתן ועקבות רגליים, למעשה אלו הסימנים המזהים שהוא מסתובב לכם בתוך הבית. אם אתם חושדים שראיתם סימני עקבות או אחד מהסימנים האחרים, כנראה שהעכבר נמצא בביתכם.
   

קולות ורעש של עכבר

אז איך עושה עכבר? חושבים שאתם יודעים היכן העכבר מתחבא בביתכם, אתם שומעים רעש מתוך הקיר (כן, ייתכן שיש לכם עכבר בקיר) - אבל לא בטוחים שאלו הם הקולות של העכבר? האזינו לקטע הבא, כך זה נשמע:
 

 

אז מה מושך עכברים לבית?

בגדול עכברים מחפשים אוכל, זאת הסיבה היחידה שהם מגיעים אליכם לבית, הם ניזונים מכלכך הרבה סוגי מזון, הם אוהבים ריחות עזים ומצחינים ואם יש גם מקום לישון, למה לא. אלו הם סוגי המזון האהובים על העכברים בבית:

 • אגוזים - החל מחמאת בוטנים, אגוזים, שקדים וכן הלאה. בגדול עכברים אוהבים אגוזים, אפשר לומר שבמבה זה גם החטיף האהוב אליהם.
   
 • בשר - לא כלכך משנה להם איזה סוג בשר, העיקר שיש לו ריח חזק - הם כבר יאכלו אותו. לכן, שימוש בפסטרמה או נקניק עם ריח חזק במלכודות עכברים הוא נפוץ מאוד.
   
 • פסולת וזבל - ריח הזבל הוא העיקר, הם אוהבים זאת, נמשכים ממרחקים ויש שם פשוט גן עדן לעכברים. דאגו להרחיק את הזבל מביתכם ככל שניתן.
   
 • אוכל של חיית המחמד - ריח של בונזו ושאר סוגי החטיפים והאוכל של חיות המחמד שלנו - הן כלבים והן חתולים, הם אידאל לעכברים. זה גם עם ריח טוב, גם בגודל המתאים וגם נגיש מאוד לכל עכבר.
   
 • גבינות - נו איך לא? למעשה עכברים אוהבים גבינות ועדיף שיהיו כמה שיותר "מסריחות".

מה אוכלים עכברים

איזה סוג עכבר יש לי בבית?

השוני המרכזי בין עכבר השדה לעכבר המצוי הוא סביבת המגורים שלהם, מבחינת נראות - אפשר לומר שהם כמעט זהים, אולי העכבר המצוי מעט יותר בהיר.
 

עכבר השדה - כשמו, אוהב להתגורר יותר בשדה, למעשה הטכניקה שלו היא לבנות מחילה בקרבת בית או אזור בו יש מזון, לצאת לסיבוב, לאכול ולחזור אל המחילה שלו שאינה נמצאת בתוך ביתכם - אלא בחוץ. מה שאומר שאין לכם דייר נוסף בבית, אלא רק שכן שקופץ מידי פעם לקחת קצת סוכר וכמה נשנושים.
 

עכבר מצוי (אך לא רצוי) - או שנקרא לו עכבר הבית? אפשר גם להתפשר על העכבר העצלן. הוא יבנה את הקן שלו בסביבה של 10 מטרים בלבד מאזור האוכל, יישאר בשעות היום והרעש בתוך הקן ויצא בדרך כלל בלילה או שיש ממש שקט החוצה לאכול. אלו עכברים אשר גם גרים איתכם וגם אוכלים מכם וכל זה מבלי לשלם!
 

לא יודעים אם זה עכבר או חולדה? לחצו לזיהוי
 

סוגי עכברים

מהן הסכנות שיש עכבר בבית?

הסכנות מעכבר בבית הן זיהומים ומחלות, אשר יכולים להיגרם בגלל: נשיכה, צואה או שתן. כל אלו מעבירים מחלות בין אם זה באמצעות מגע ישיר או באמצעות אוכל שאנחנו אוכלים לאחר שעכבר נגע בו. דבר אשר יכול בקלות להדביק אותנו במחלת העכברים.

עכבר בבית מה לעשות?

אז יש עכבר בבית ועכשיו צריך לבדוק מה עושים? אוקיי! בואו נתחיל בכך שצריך לדאוג שהמזון יהיה סגור, שהבית יהיה נקי ולנסות לאתר את מיקום הקן של העכבר. עכשיו יש 2 אפשרויות:

או שאתם יוצאים למלחמה עם העכבר ומנסים לתפוס אותו לבדכם או שאתם עוצרים כאן ואומרים - מדבירים פלוס, תעזרו לי! אז אם החלטתם שאתם רוצים את העזרה שלנו, אין בעיה - התקשרו או השאירו פרטים בטופס הבא. אנחנו נדאג שתקבלו פניות של לוכדי עכברים הזמינים לסייע לכם. אם התעוררתם אמיצים היום, נסו לפזר מלכודות עם האוכל האהוב על העכבר. 


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

מה המשמעות של עכבר בבית לפי הקבלה?

מעניין אותכם לדעת מה משמעות עכבר בבית מבחינה רוחנית? על פי הקבלה? זו התשובה:
עכברים בבית על פי הקבלה מסמנים על גזל, ז"א שככל הנראה לקחתם משהו שלא הגיע לכם או לא שלכם. - הפירוש נלקח מתוך רשת האינטרנט ואינו מהווה ייעוץ כלשהו.