הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

פרעושים בבית

כיצד תדעו אם יש פרעושים בבית שלכם? ובמידה וכן, היכן תמצאו אותם ומה תעשו במידה ותמצאו אותם. כל המידע על פרעושים בבית והדרך הטובה ביותר להיפטר מהם באופן טבעי או בעזרת מדביר.

איך יודעים אם יש פרעושים בבית?

במידה ואתם מרגישים עקיצות ברגליים עד אזור הברכיים ומזהים חרק מקפץ בביתכם, כנראה שיש לכם פרעושים בבית. אבל ישנם חרקים נוספים אשר נוהגים לעקוץ אותנו ברגליים ואלו פשפשי המיטה. אבל השוני הוא שפשפש פועל רק בלילה ואילו הפרעושים פועלים הן ביום והן בלילה. כמובן, שיש דרך נוספת להבדיל והיא בכך שפרעושים תמצאו בכל מקום בבית ואילו הפשפשים בבית נמצאים בעיקרון רק בחדר השינה. אז איך יודעים אם יש פרעושים בבית בוודאות? כדאי לקחת בד או סדין לבן ולשים אותו על הרצפה באזור חשוד. לאחר מספר דקות תוכלו לחזור לאזור ולראות האם ישנם חרקים שחור על גבי הבד. במידה וכן והם גם קופצים - כנראה שיש לכם פרעושים בבית.

כך נראה פרעוש

היכן נמצא את הפרעושים בבית שלנו?

זיהתם פרעושים בביתכם, איפה תפעלו ותבדקו את הימצאותם? במקומות הבאים:

 • ספות וכיסאות בד: הפרעושים לרוב יהיו באזורים עם בד, אבל לא רק - במזרון, על הספה, במיטה ואפילו על גבי רהיטים נוספים המרופדים כמו גב המיטה שלנו וכדומה. בגלל שאנחנו שוהים הרבה על הספה, לא מן הנמנע שיהיו פרעושים בספה ושם הם גם יעקצו אותנו.
   
 • אזורים לחים וחמימים: על מנת להתרבות הנקבה מטילה באזור בעל לחות גבוה, כי זחלי הפרעושים צריכים סביבה כזו לצורך התפתחות, מה שמוביל אותם לחדרי רחצה ולרוב גם לחדרי הכביסה שלנו.
   
 • באזור המחייה של חיית המחמד: חיית המחמד היא הגורם המרכזי להגעת פרעושים לביתנו, היא גם פונדקאית אשר "מאכילה" את הפרעושים. אז מיטת הכלב או החתול הוא אזור רבייה האולטימטיבי לפרעושים בבית שלנו.
   

כלב טוב

ואם יש פרעושים בבית בלי חיות מחמד?

הפרעושים מגיעים דרך חיות המחמד שלנו באחוז גבוה מאוד מהמקרים, אבל אם אין לנו חיות מחמד בבית ומצאנו פרעושים, מאיפה הם הגיעו?

 • במקרה של בית פרטי: אם אתם גרים בבית פרטי או אפיל ובקומת קרקע בבניין, הפרעושים מגיעים דרך החול ובעיקר מתי שחם מאוד הם מחפשים מקומות להתרבות בהם, כפי שציינו - אזורים לחים. לכן, נראה אותם המון בתוך מרתפים זה גם נגיש מאוד וגם אידאלי מבחינת לחות בהרבה מן המקרים.
   
 • במקרה של דירה: אם אתם גרים בגובה ואין לכם שום חיית מחמד, הסבירות שיהיו לכם פרעושים בבית היא הנמוכה ביותר! אבל אם בכל זאת מצאתם פרעושים בבית הם ככל הנראה הגיעו דרך יונים (גם לא סביר מאוד) או דרך בד כלשהו שהיה בחוץ, למשל אם עשיתם פיקניק או יצאתם עם מגבת לבריכה כלשהי.

איך להרוג פרעושים בבית, מה עושים?

על מנת להרוג פרעושים בבית יש לפעול בדרכים הבאות:

 • שימוש בספריי נגד פרעושים בבית: אם זיהתם משהו מאוד נקודתי, תוכלו לנסות בעזרת ספריי נגד פרעושים כמו K300 ויתר חומרי ההדברה ביתיים, זה לא יעיל במיוחד אבל זה אכן יכול לתת מענה במקרה של מציאת מספר פרעושים שרק הגיעו לביתכם.
   
 • הזמנת שירות הדברת פרעושים: כמובן שזהו הפתרון הכי טוב שיש, מדביר מקצועי יידע בדיוק איך פעול ואיפה לבדוק. תוכלו כמובן במדבירים פלוס למצוא אחד כזה וכן, גם לקרוא עוד על הדברת פרעושים באתרנו.
   
 • טיפול טבעי נגד פרעושים בבית: יש המון דרכים וטיפים לשימוש במוצרים ורכיבים טבעיים לצורך הריגת פרעושים בבית, כתבנו על כך בפסקה הבאה.

טיפול טבעי נגד פרעושים בבית, אלו הדרכים:

 • חומץ תפוחים נגד פרעושים: השיטה מוכרת בתור הרחקת פרעושים מכלבים וחתולים, כאשר חומץ תפוחים ושילוב מים מרחיק אותם - זה יכול להיות פתרון מעולה לצורך הרחקת פרעושים שמגיעים לביתכם.
   
 • חומץ נגד פרעושים: כמו חומץ התפוחים, גם חומץ משמש כמונע פרעושים, הריח החזק פשוט גומר אותם והם מתפזרים מהאזור.
   
 • אקונומיקה נגד פרעושים: ללא ספק חומר האקונומיקה מחסל והורג את הפרעושים בבית שלכם, שטיפה עם אקונומיקה והרבה מים תעשה את העבודה ותשמיד את הפרעושים. הבעיה כמובן שזה רק ברצפה ולא תשפכו אקנומיקה ע להספה, מה שעשוי לגרום לה לכתמים קשים.. כך שהפתרון הוא לא מלא.

שאלות ותשובות נפוצות בנושא:

הנה עוד מספר שאלות ותשובות בנוגע לפרעושים בבית:

האם טיפול טבעי נגד פרעושים בבית יעיל?

יש טיפול טבעי נגד פרעושים, אבל הוא לא היעיל ביותר ויותר משמש בתור הרחקה ולא להשמדת פרעושים.


יש מצב שיש פרעושים בבית בלי חיות?

בוודאי, פרעושים יכולים להגיע דרך חול, גינה, קרקע ודרך בדים נוספים שהיו בחוץ והכנסנו אל תוך הבית שלנו.


האם אקונומיקה נגד פרעושים יעילה?

כן, היא הורגת ומשמידה אותם, אבל היא לא יעילה בכל המקומות, במיוחד איפה שיש בדים וריפודים, שם לא ניתן לטפל באמצעות אקונומיקה.